סדנאות למשתחררים

יוצאים בהצלחה לאזרחות

כל שנה משתחררים מצה"ל עשרות אלפי חיילים ויוצאים לאזרחות. ביציאה מהצבא אתם, המשוחררים הטריים, נפרדים מהמפקדים, מהנשק ומהמשמעת, אך גם מהחברים, החוויות והמסגרת העוטפת. המעבר הזה, ככל שהוא משמח ומרגש, הוא גם מבלבל ולא פשוט.

פתאום צריך להחליט על העתיד, לצלוח את הבירוקרטיה ולמלא טפסים, לבחור מה ללמוד, במה לעבוד, לדעת איך להתנהל כלכלית – המון אתגרים שדורשים כלים וידע.

אנחנו ב'מומנטום למשתחררים' קיימים כדי לענות על הצורך הזה. חשוב לנו, קודם כל, להוקיר על התרומה הגדולה שלכם למדינה בעצם השירות בצה"ל, ולסייע בהכוונה, ייעוץ ומתן כלים למעבר טוב לאזרחות.

סדנאות מומנטום: הכנה לקראת החיים שאחרי הצבא

ליבת הפעילות שלנו, בעמותת מומנטום למשתחררים, היא סדנאות הכנה לאזרחות. הסדנאות מעניקות למשתתפים כלים, חיזוק והכוונה והשתתפו בהם עד היום למעלה מ-22,000 חיילים וחיילות לפני השחרור.

אנחנו מאמינים כי תקופת המעבר מהצבא לאזרחות היא תקופה מכרעת לגבי חייו של כל צעיר במדינה. זהו חלון הזדמנויות ייחודי, שישפיע על אופן ההשתלבות בחברה הישראלית, ולכן כל כך חשוב להעניק כלים של הכנה מנטלית ותכנון לעתיד.

מדי שנה מתקיימות בצה"ל  למעלה מ-150 סדנאות הכנה לאזרחות בכ-70 יחידות. סדנאות מומנטום מעודדות את החיילים המשתחררים לחיזוק הזהות האישית, לפיתוח אישי, להשכלה גבוהה, לרכישת מקצוע ולהתנהלות כלכלית נבונה.

הסדנאות מותאמות לקהלי היעד השונים, והתכנים מועברים על ידי צוות הדרכה מקצועי ומנוסה. למעלה מ-90% מהחיילים שהשתתפו בפעילויות מומנטום ציינו, כי בזכות מומנטום הם יצאו לאזרחות כשהם ערוכים ומבינים את האתגרים והדרישות טוב יותר ויודעים כיצד להתמודד ולקבל החלטות מושכלות על עתידם.

מומנטום לשילוב חברתי

סדנאות עבור חיילים מאוכלוסיות ייחודיות ("נערי רפול"/ חיילי מקא"מ). הסדנאות פועלות בשיתוף חיל החינוך, ומותאמות לצרכי החיילים, תוך שימת דגש על השתלבות חברתית, חיזוק הזהות האישית, התנהלות כלכלית והעצמה.

קרא עוד >>>

מומנטום למנהיגות

סדנאות לקצינים ולקצינות בדרג הזוטר לפני השחרור. התמקדות בזיהוי הכישורים והיכולות שרכשו ופיתחו הקצינים במהלך שירותם הצבאי וכיצד עליהם לתרגמם לעולם האזרחות ולשדה המנהיגות.

קרא עוד >>>

 

מומנטום לדרך

סדנאות מקצועיות, בנות שישה מפגשים, למשוחררים בטווח של חודשיים עד שנה וחצי אחרי השחרור. בסדנא זוכים המשתתפים לידע, הכוונה, כלים ובניית תכנית אישית.

קרא עוד >>>

 

מומנטום לאזרחות

סדנאות הכנה לאזרחות, בנות יומיים שלמים, לחיילים ולחיילות במגוון תפקידים ויחידות בצה"ל. הסדנאות מתמקדות בשלושה תחומים עיקריים: המעבר לאזרחות, תכנון העתיד והכנה מנטלית לשחרור.

קרא עוד >>>

מומנטום להזדמנויות

סדנאות המשך למשוחררים בוגרי סדנאות 'מומנטום לאזרחות' במגוון תחומים, ביניהם פיתוח קריירה, בחירת תחום לימודים, העצמה אישית וכלים לקבלת החלטות .

קרא עוד >>>