טיול גדול - הזדמנות ענקית

מומנטום לאזרחות: סדנת הכנה לחיילים לפני השחרור מצה"ל

היציאה לאזרחות היא תהליך מבלבל ולא פשוט ולכן אנחנו, במומנטום למשוחררים, מעניקים סדנאות הכנה לאזרחות. הסדנה, שנבנתה על ידי מומחים מתחומים שונים, מקיפה קשת רחבה של נושאים ומעניקה ידע וכלים מעשיים בשלושה תחומי ליבה מרכזיים: המעבר לאזרחות, הכנה מנטלית ותכנון עתיד.

 

סדנת מומנטום לאזרחות: הכנה לשחרור ביותר מ-70 יחידות צה"ליות

מומנטום לאזרחות היא סדנת הכנה לאזרחות, בת יומיים שלמים, לחיילים ולחיילות במגוון תפקידים ויחידות בצה"ל. מטרת הסדנאות היא לסייע לחיילי צה"ל לקראת שחרורם לאזרחות, לחקור ולממש משאבים אישיים וסביבתיים באמצעות: מתן ידע, תרגול כלים, פיתוח מודעות אישית ותחושת מסוגלות אשר יאפשרו להם מעבר אפקטיבי  לחיי האזרחות.

תחומי הלימוד במומנטום לאזרחות

הסדנה הנערכת לחיילים וחיילות ביחידותיהם כחודש עד שלושה חודשים לפני שחרורם מצה"ל, באמצעות מנחים מקצועיים שהוכשרו על ידי אנשי מקצוע נבחרים. הסדנה, שנבנתה על ידי מומחים מתחומים שונים, מקיפה קשת רחבה של נושאים ומעניקה ידע וכלים מעשיים בשלושה תחומי ליבה מרכזיים:

א. המעבר לאזרחות

  • הצעדים הראשונים באזרחות: מה החובות והזכויות שלי כאזרח? איזה עניינים בירוקרטיים עליי להסדיר? איך אני מממש את הזכויות המגיעות לי?
  • התנהלות כלכלית: איך לבחור בנק? מה זה תלוש משכורת? איך חוסכים לטיול הגדול? איפה והאם להשקיע את הכסף שחסכתי בצבא?הסדנאות מציידות בכלים על התנהלות כלכלית נבונה באזרחות.

ב. הכנה מנטאלית

  • ערך השירות: מה תרם לי הצבא? אילו כלים אישיותיים פיתחתי בשירות הצבאי? כיצד הכלים והכישורים האלו יעזרו לי באזרחות?
  • התמודדות עם המעבר: איך מתמודדים עם שינויים? למה אני לחוץ מהשחרור במקום להיות שמח? האם לתכנן בפירוט מה אעשה עם היציאה לאזרחות, או לתת לעצמי דווקא זמן להתבטל? הסדנה מעניקה כלים מנטליים להתמודדות עם המעבר לאזרחות.

ג. תכנון עתיד

  • תמונת עתיד: במהלך הסדנה נעצור ונחלום  על העתיד, נבדוק מה החלומות שלכם ואיך אתם מציירים את עתידכם בשנים הקרובות.
  • השכלה: איך לבחור מה ללמוד? אילו סוגי מוסדות לימוד קיימים? אוניברסיטה או מכללה? אילו מלגות קיימות? איך מתכוננים לפסיכומטרי? מה זו הכשרה מקצועית ומי נותן אותם?
  • תעסוקה: מידע על עבודה מועדפת והאם זה כדאי? איך בוחרים עבודה טובה? איך לכתוב קורות חיים? למה צריך כלים כדי להצליח בראיון?, הסדנה מעניקה לחיילים כלים מעשיים לביצוע הצעדים הראשונים לבניית קריירה.
  • תכנון וקבלת החלטות: כלים פרקטיים לתכנון העתיד בטווח הקצר והרחוק וכלים לקבלת החלטות שיסייעו לכם בצמתים הרבים שעומדים בפניכם בעתיד הקרוב.

מי מקבל את סדנת מומנטום לאזרחות?

על פי ההסכם עם צה"ל, סדנאות מומנטום מועברות ביחידות הצבאיות לכ-8,000 חיילים בשנה – בוגרי היחידות הלוחמות והמיוחדות בצה"ל. אם אתם נמנים על יחידות אלו – תקבלו את הסדנאות במסגרת היחידה בבסיס.

עם זאת, אנו יודעים כי חיילים רבים לא זוכים לסדנאות מומנטום לאזרחות בבסיס, ועל כן אנו נותנים לכם את האפשרות להירשם כאן עצמאית, וברגע שייפתח מועד – נעדכן אתכם ונשמח להזמינכם לסדנא – כמובן ללא עלות.

רוצים לקבל את סדנת מומנטום לאזרחות?
מלאו את פרטיכם כאן ונזמין אתכם לסדנה הקרובה :

למי מיועדת הסדנה?
הסדנה מיועדת לחיילים לפני שחרור, החל מ-3 חודשים לפני היציאה לאזרחות.
מה הסדנה נותנת?
החיילים שעוברים את הסדנה מדווחים כי הם יוצאים ממנה כשהם מכירים יותר בערך עצמם, מודעים לזכויות שלהם, ובעלי מודעות לצורך להיות פרו אקטיבי ולתכנן את צעדיהם באזרחות. 93% ממסיימי הסדנה אמרו כי הם מרגישים שהם מוכנים לחיים האזרחיים, 74% חשים כי הם יודעים כיצד לקבל החלטות ו-88% החליטו מה יעשו בשנה שלאחר השחרור לאחר הסדנה.
איך נרשמים לסדנה?
אם הינך באחת מהיחידות הלוחמות או המיוחדות – אינך צריך להירשם. אתה תקבל את הסדנה במסגרת היחידה הצה"לית שלך לפני השחרור. אם אתם לא נמנים על היחידות הללו – אתם עדיין יכולים לקבל את סדנת מומנטום להכנה לאזרחות. כל שעליכם לעשות הוא למלא את פרטיכם בטופס, ואנו נעדכן אתכם כשייפתח המועד הקרוב של הסדנה.