הכוונה > לימודים

הכוונה

רכישת השכלה היא הצעד החשוב ביותר לאחר השחרור. לכן, יש להיערך אליו ברצינות: החל משלב הבחירה בכיוון שמתאים לכם ללמוד, דרך ההכנה ללימודים והקבלה למוסדות הלימוד השונים וכלה בלימודים עצמם.

תהליך רכישת ההשכלה מחולק לשלושה שלבים:

א. בחירת כיוון מקצועי: בחירת הכיוון המקצועי שלכם נגזרת מכמה וכמה גורמים: המיומנויות שלכם, השאיפות שלכם ומצב שוק העבודה. לא בטוחים מה כדאי ומתאים לכם ללמוד? כדאי להיעזר בשירותי ייעוץ לבחירת מסלול לימודים באוניברסיטאות, מכללות ובמכינות קדם אקדמיות. הייעוץ בקרן וביחידה להכוונת חיילים משוחררים ניתן חינם החל מ-6 חודשים לפני תום השירות ועד 5 שנים לאחריו. כמו כן ניתן להיעזר במכוני אבחון מקצועיים המסייעים בבחירת כיוון מקצועי, חלק מהם מעניקים את הייעוץ בהטבה מיוחדת לחיילים משוחררים.

ב. בדיקת עמידה בתנאי הסף והשלמת לימודים במקרה הצורך: לכל מוסד לימודים ולכל מקצוע יש תנאי קבלה שונים. לעתים תצטרכו להקדיש זמן ומאמצים כדי ללמוד את מה שאתם באמת רוצים. הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים מציעה מתן עזרה בהשלמת השכלה תיכונית, שיפור ציוני בגרות וסיוע בהכנה למבחן הפסיכומטרי המשמש כתנאי סף לקבלה בהרבה אוניברסיטאות ומכללות. בנוסף תוכלו לקבל סיוע בכל הנוגע לבדיקת תנאי קבלה במוסד הלימודים הרצוי.

ג. מימון הלימודים: מימון לימודים בישראל הוא סוגיה בפני עצמה, שכן מדובר בעשרות אלפי שקלים לכל הפחות. לכן, כדאי לבדוק את זכאותכם למלגות לימודים. בישראל יש מגוון של מלגות הקשורות ללימודים: החל ממימון חלק משכר הלימוד וכלה בדמי קיום חודשיים במהלך הלימודים. חלק מהמלגות נועדו רק לחיילים משוחררים, אחרות נותנות עדיפות לחיילים משוחררים כחלק מקהלי היעד, וחלק מהמלגות נועדו לכלל הצעירים בישראל. בכל מקרה כדאי לבדוק את זכאותכם לכל מלגת לימודים רלוונטית.

עוד על בחירת כיוון מקצועי:

הכנה מנטאלית

כמה מילים על תהליך הבחירה.

ריאלי או הומני

מה ההבדל בין ריאלי והומני כיצד לבחור או לשלב בינהם?

לימודי תואר ראשון

מה זה תואר ראשון ואיך עושים את זה?

עוד על עמידה בתנאי הסף והשלמת לימודים:

מכינות קדם-אקדמיות

להכין סטודנטים ללימודים אקדמיים במוסדות להשכלה גבוהה.

טיפים לפסיכומטרי

איך לצלוח את את הבחינה הפסיכומטרית?

הבחינה הפסיכומטרית

הסבר ראשוני על הפסיכומטרי ומכל מה שמאחוריו, מלפניו ומצדדיו.

עוד על מימון לימודים:

איך לממן את הפסיכומטרי?

כל התשובות למתלבטים כיצד לשאת בעול התשלום הגבוה עבור קורס ההכנה לבחינה הפסיכומטרית.

רשימת קרנות ומלגות

עשרות מיליוני שקלים מופנים מדי שנה למלגות עבור סטודנטים, בין אם על ידי המוסדות האקדמיים, משרד החינוך וקרנות רבות בארץ.