"טיול כיף עם משמעות אדירה"

מעל 100 משוחררים הצטרפו בקיץ החולף לליווי מסע 'תגלית' דרך מומנטום למשתחררים. הם גילו צעירים יהודיים מרחבי העולם, מסלולי טיול חדשים, אך בעיקר גילו את עצמם.

 

בקיץ האחרון הצטרפו מעל 100 משוחררים לליווי מסע תגלית, בשיתוף פעולה עם מומנטום למשתחררים. מהמסע, בן עשרה ימים, הם חזרו עם חוויות אדירות, שממשיכות ללוות אותם.

" לפרוייקט תגלית הגעתי במקרה, דרך מודעה שקפצה בפייסבוק", מספרת סיון אלבין. "קיבלתי המלצות מהסביבה, אמרתי ששווה לנסות. ואכן, החלטה זו הייתה הדבר הטוב ביותר, שיכולתי להעניק לעצמי בשנה הזו. לאחר השירות חיפשתי מקום בו אוכל לתת ואף להתעצם וללמוד, ותגלית זהו המקום המתאים ביותר למען מטרה זו. לא רק שהחבר'ה מלאי אנרגיות, שמחה והתלהבות גדולה, אלא מלאים בחום ואהבה אינסופית, שרק מחפשים למי להעניק אותה.
גיליתי אנשים צמאים לידע, משתפים ומקשיבים, ללא ביקורת, עם קבלת האחר בצורה מדהימה. בקיצור- הייתי בתגלית וגיליתי את עצמי".

"החוויה היה מעצימה ומלמדת", מספרת אביטל רוזנבלום, חיילת משוחררת נוספת שהשתתפה בליווי תגלית. "זה לא כולל רק הכרת חברים חדשים מהקצה השני של העולם, שזה בפני עצמו כבר מדהים, אלא גם ממש אפשר לראות מה חושבים על ישראל בצד השני של העולם. אני הרגשתי שזה יוצר הזדמנות מצוינת ליצור רושם חדש וטוב יותר על ישראל והישראלים שבה".

"המפגש הזה המפגש הזה בין התרבויות היה מדהים. זה היה טיול כיף עם משמעות אדירה", אומר בעז נוטקוביץ, מהישוב שני ליבנה שבנגב, שהצטרף למסע תגלית.

תגלית הוא הפרויקט הציוני -תיירותי הגדול והמצליח בעולם,
שהביא עד היום מעל חצי מיליון צעירים יהודים מ-66 מדינות לסיור חווייתי בישראל.
מיזם "תגלית" מאפשר לכל צעיר וצעירה יהודים, בני 18 עד 32, לבוא לישראל לסיור חינוכי בן עשרה ימים ולהכיר את הארץ היכרות ראשונית. במהלך הביקור המשתתפים מסיירים ברחבי ישראל, באתרים הקשורים בתולדות היהדות, הציונות, והחברה.

בימים אלו נפתחת ההרשמה למועדי חורף. להרשמה לחצו כאן