אנשים טובים באמצע הדרך: תכנית התנדבות של ‘תבל בצדק’ בנפאל

תבל בצדק

עבודה בחינוך בבתי הספר או הובלת קבוצת נשים, לגור אצל משפחות חדשות ולחוות תרבות מקומית. תכנית ‘מתנדבים על הדרך’ של עמותת תבל בצדק מציעה חוויה מעצימה של חודש במהלך הטיול הגדול.

‘מתנדבים על הדרך’ מציעה למטיילים הצעירים לשלב חוויה קצת אחרת בטיול הגדול במזרח. התכנית מתקיימת בנפאל, ובמהלכה זוכים המשתתפים לחודש היכרות עם התרבות הנפאלית, תוך עשייה קהילתית.


במסגרת החודש המתנדבים זוכים לחיות עם משפחות נפאליות, לחוות את התרבות הנפאלית ולהפוך לחלק מהקהילה המקומית. הצעירים המשתתפים משתלבים בעבודה בתחומי החקלאות, תנועת הנוער, חינוך בבתי הספר ואף בקבוצות הנשים.
במהלך התכנית, בת חודש ימים, לומדים בתחילה המתנדבים במרכז ההכשרות בקטמנדו על התרבות הנפאלית ועל סוגיות של טיפול בעוני, ועוברים שיעורי שפה בסיסיים. לאחר מכן הם נוסעים לכפרים, כאשר כל זוג מתנדבים משובץ אצל משפחה, אצלה הוא גר במהלך ימי ההתנדבות.
המתנדבים משתלבים יחד עם התושבים המקומיים בעבודה בכפר. במהלך החודש ישנם גם פעילויות למתנדבים, ובסיכום החודש ישנו סמינר סיכום קצר בקטמנדו.


“סיימתי את התואר הראשון והרגשתי שאני צריכה רגע פסק זמן לפני שאני נשאבת לשגרה”, מספרת שני אמאר, שהתנדבה בתכנית. ” יש בתכנית הזאת תהליך מאוד מענין של שיח. אנחנו מלמדים אותם ידע מקצועי, אבל אנחנו במקביל היה הרבה ללמוד מהם. איך לסחוב מים, למשל, דברים יומיומיים”.
“אתם יודעים מה הדבר הכי מדהים שאי פעם עשיתי בכל טיוליי במזרח (לא כולל למצוא אהבה)? למה אני כל כך אוהב את נפאל ומחובר אליה”, אומר תום לנדאו, “כי בפעם הראשונה שהייתי בנפאל התנדבתי בתכנית מתנדבים על הדרך”.

התוכניות מתקיימות בין החודשים ספטמבר-דצמבר ופברואר-מאי, שבהם אין מונסונים בכפרים, ועלות התוכנית היא 500 דולר. עלות זו מכסה את הוצאות המשפחות המארחות בכפרים, מזון, נסיעות וסמינר הלימוד.
את התכנית יזמה עמותת ‘תבל בצדק’, הפועלת ליצור מנהיגות ישראלית- יהודית מעורבת בתיקון עולם ברמה המקומית וגלובלית.

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו

המומלצים שלנו

דילוג לתוכן