החוקים החדשים בעולם המלצרות

עובדים במלצרות או חושבים להתחיל לעבוד? ריכזנו עבורכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על מבנה הטיפים החדש


אחרי שנים ארוכות של מעמד לא מוסדר וחוסר בתקנות מוגדרות של מלצרים, התכנסו בחודש מרץ בשנה שעברה חמישה שופטי בית הדין הארצי לעבודה לדיון במעמדם החוקי של הטיפים בישראל. חמשת השופטים התבססו על פסיקות שונות שניתנו בעבר בנושא וגם על העובדה שטיפים הפכו לנורמה מושרשת ונהוגה בישראל. על בסיס אלו, הם החליטו שמעתה הטיפים ייחשבו כהכנסה של בית העסק ויהוו חלק משכר העבודה המשולם על ידי המעסיק למלצרים.

עד שנת 2019 ברוב המסעדות הטיפים הועברו ישירות למלצרים וחולקו ביניהם בשיטות שונות. לקוחות המסעדה נתנו את הטיפים במזומן או באשראי ובסוף כל משמרת המלצרים קיבלו את הכסף ב"שחור". כספי הטיפים לא הוכנסו לתלוש השכר, המלצרים לא שילמו עליהם מיסים וגם לא קיבלו זכויות סוציאליות בהתאם להם.

החל משנת 2019 כספי הטיפים נחשבים כהכנסה של בית העסק. זה לא אומר שמסעדות יוכלו להשתמש בכספי הטיפים בכל דרך שירצו, בית הדין הארצי לעבודה מדגיש שהמסעדות מחויבות להשתמש בכספים האלו עבור שכרם של המלצרים.


אז מה זה אומר לגבי שכר המלצרים?

 כל סכום כספי שמקבלים המלצרים יירשם בתלוש השכר שלהם, גם אם קיבלו אותו במזומן בסוף המשמרת. מסכום זה ינוכו המסים השונים ויופרשו ההפרשות השונות כמתחייב בחוק, דמי ביטוח לאומי, מס הכנסה והפרשות לביטוח הפנסיוני. המסעדות יצטרכו לשלם למלצרים שכר בגובה שכר מינימום לפחות וכעת ששכר המלצרים יופיעו בתלוש השכר הוא ישמש לצורך חישוב דמי מחלה, חישוב דמי חופשה וחישוב פיצויי פיטורים.

בשורה טובה למשרתי המילואים

מדובר בבשורה טובה למשרתי המילואים. אם בעבר משכורתם של משרתי המילואים מטיפים לא הוכרה בחישוב גובה התשלום עבור יום מילואים, המעבר לתשלום באמצעות תלוש שכר מסודר מבטיח התחשבות בסכומים אלו ועשוי להגדיל את התגמול המתקבל מביצוע ימי מילואים.

רוצים לדעת עוד על הזכויות שלכם כעובדים?

מוזמנים לפנות לקו לעובד – עמותה שמטרתה להגן על זכויות העובדים המקופחים ביותר במשק הישראלי. העמותה מסייעת לעובדות ולעובדים אזרחי ישראל, למהגרי ולמהגרות עבודה, לעובדות ולעובדים פלסטינים מהשטחים הכבושים, לפליטים, למבקשי מקלט ולקורבנות סחר בבני אדם למצות את זכויותיהם. כמו כן, העמותה פועלת לשינוי חקיקה ולהעלאת המודעות הציבורית לזכויות עובדים.