שלוש, ארבע ולעבודה: קמפיין התעסוקה של מומנטום למשתחררים יצא לדרך

החודש החלטנו, בשיתוף שירות התעסוקה הישראלי, לשים זרקור על תחום התעסוקה, כדי לסייע לכם בכל הבחירות שבדרך. אז איזה מידע בנושאי תעסוקה תוכלו לקבל ומה אתם מרוויחים מזה?

 

אחד הנושאים הבולטים המעסיקים צעירים הוא נושא התעסוקה. במה אעבוד כשאהיה גדול? איך מתקבלים לעבודת החלומות? איך עוברים ראיון עבודה? ומה עם מועדפת – לעשות או לא?

אז החודש החלטנו, בשיתוף שירות התעסוקה הישראלי, לשים זרקור על תחום התעסוקה, כדי לסייע לכם בכל הבחירות שבדרך.

באיזה נושאים תוכלו לקבל כאן מידע?

עבודה מועדפת

משוחררים רבים מתלבטים האם לעבוד בעבודה מועדפת במשך כחצי שנה תמורת מענק של המדינה, או לא. אז מה זה עבודה מועדפת? מה החוקים שלה ואיך מקבלים את המענק? האם עבודה מועדפת משתלמת בכלל? איזה סוגי עבודות נכללים בעבודה מועדפת?
בנוסף, תוכלו לקרוא על תכניות עבודה מועדפת ברחבי הארץ, בהם משלבים לימוד, מגורים עם צעירים ועבודה בחקלאות, בתיירות או בחינוך.

בחירת תחום עבודה

בחירת התחום המקצועי היא אחת ההחלטות הקשות שתצטרכו לקבל. איך לדעת איזה תחום עבודה מתאים לי? האם אני טיפוס הומני או ריאלי? איך לבחור מקצוע שיתאים לי גם בעוד 5 שנים? ואילו מקצועות יהיו מבוקשים ואטרקטיבים עוד 20 שנה?

חיפוש עבודה

מזל טוב. החלטתם באיזה תחום אתם רוצים לעבוד. הלכתם ללמוד תואר אקדמאי  רלוונטי, או החלטתם לעשות רק קורס קצר ולהתנסות בעבודה, והנה אתם – בדרך לחיפוש העבודה הראשונה הרצינית שלכם.  אבל איך מוצאים עבודה בין שפע אתרי הדרושים וחיפוש העבודה שברשת?ריכזנו עבורכם את אתרי האינטרנט החינמיים הטובים ביותר לחיפוש עבודה, ואת קבוצות הפייסבוק האטרקטיביות לחיפוש עבודה ממוקד.

קורות חיים

גם אם מצאתם מודעה של משרה שמעניינת אתכם, הדרך משם ועד לעבודה עוד ארוכה. כאן נכנס לתמונה קובץ קורות החיים שלכם, שכדאי להשקיע בו לא מעט, כדי להצליח להתקדם לשלב הראיון. אז איך כותבים קורות חיים מוצלחים? איך צריך להיראות קובץ קורות החיים של חייל קרבי משוחרר ולמה חשוב לשדרג את קורות החיים שלכם?

ראיון עבודה

אם זומנתם לראיון עבודה, כנראה שקורות החיים שלכם היו מוצלחים. כל הכבוד. אבל עכשיו, איך ניגשים לראיון עבודה, ואיך לעבור אותו בהצלחה? ריכזנו עבורכם טיפים לראיון עבודה מוצלח, הוראות לתרגול סימולציית ראיון בבית וגם כתבה על ראיונות העבודה הגרועים ביותר, שתלמדו מה לא לעשות.

ומה אתם מרוויחים מזה?

שדרוג קורות חיים בחינם

אנו מעניקים לצעירים משוחררים שירות של שדרוג קורות חיים בחינם. אם אתם מתקשים בכתיבת קורות החיים, או מתלבטים מה להוסיף ומה להשמיט – אתם מוזמנים לשלוח אלינו את קורות החיים. אנשי המקצוע שלנו יעברו עליהם ויחזירו לכם אותם משודרגים מבחינת ניסוח, מידע וסדר. והכל, כאמור, ללא עלות.

מבחן נטיות של אדם מילא במתנה

למשוחררים שיירשמו באתר שירות התעסוקה יינתן קוד לביצוע מבחן נטיות של חברת ההשמה 'אדם מילא'. מבחן הנטיות הוא אינטרנטי, ונותן אינדיקציה על תחום התעסוקה המתאים לכם ביותר. הרישום לאתר שירות התעסוקה הוא, כמובן, חינמי, ונותן לכם גישה לכל המשרות באתר ולרישום ללשכה בעת הצורך.