קורות חיים

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו

המומלצים שלנו

דף הבית > אזרחות > עבודה > קורות חיים
אישה כותבת קורות חיים ומתכוננת לראיון עבודה

 קורות חיים וראיון עבודה

כתיבת קורות חיים והכנה לראיון עבודה – הדרך שלך לעבודה החדשה

כדי להשיג את עבודת החלומות, או אפילו את העבודה הראשונה שלך תצטרך לעבור את שתי המשוכות:

  • כתיבת קורות חיים
  • ראיון עבודה

אנחנו יודעים שזה נראה מפחיד ומאיים, אבל אם לומדים את הדברים, ועוברים עליהם שלב שלב, השד הרבה פחות נורא ממה שנראה. אז ננסה לפשט את הדברים עבורכם ולהסביר צעד צעד, כדי שתוכלו להתקבל למשרה שכיוונתם אליה.

חדש! דפי עבודה לסדנת קורות חיים, כאן!

למה צריך לכתוב קורות חיים?

שוק העבודה כיום מאופיין בתחרותיות רבה. לכן, כתיבת קורות חיים נכונה ויעילה הינה משימה בעלת חשיבות קריטית למציאת עבודה בכלל, ולמציאת עבודה שתואמת את כישוריך וציפיותיך בפרט.

קורות החיים שלנו הינם כרטיס הביקור והכניסה לשוק העבודה, ולכן הם אמורים לשדר את המסר שאנחנו רוצים להעביר במדויק, למשוך את העין ובעיקר לענות על ציפיות המעסיק ככל שניתן (כמתואר בדרישות המשרה).

המעסיק לא מכיר אתכם, ועבור כל משרה נשלחים עשרות קורות חיים, אם לא מאות. בכדי להיות מזומנים לראיון, קורות החיים שלכם צריכים להרשים, לתאר את פועלכם וניסיונכם הרלוונטי ולהיות כתובים באופן ברור, מסודר ועקבי.

אנו מציעים שירות שדרוג קורות חיים בחינם, כדי שקורות החיים שלכם יעבירו את המסר הכי טוב שאפשר.

מה מטרת ראיון העבודה?

ראיון העבודה הוא שיחת ההכרות בינך לבין המעסיק, בה נבחנת ההתאמה שלך לתפקיד. לראיון משקל מכריע בהחלטה האם תתקבל לעבודה, ובו כמה היבטים:

ראשית, המראיין מתרשם מהופעתך החיצונית ושפת הגוף. מחקרים מראים כי להופעה החיצונית ולאופן בו נכנסתם לחדר יש משקל של 55% בהשפעה על המראיין.

המראיין או המראיינים ירצו לדעת על ניסיונכם וכישוריכם, מתוך מה שכתבתם בקורות החיים. הם ירצו לבדוק עד כמה יש לכם ידע בנושא הרלוונטי לעבודה, ומה רמת המקצועיות שלכם בתחום.

תחום נוסף שבודק הראיון הוא התאמה תעסוקתית: לתנאים, להיקף העבודה, ולדרישות האישיות מהתפקיד. ייתכן שהמראיין יבחון את עמדותיך בנושאים שונים, וכיצד תתמודד עם מצבים וסיטואציות בעבודה.

מטרה נוספת, שעל ראיון העבודה להשיג, הוא לתת מידע לכם, המרואיינים, על מהות העבודה ועל התפקיד. הראיון הוא ההזדמנות שלכם לשאול שאלות על אופי התפקיד, מה מצופה מכם, ומה ייחשב הצלחה. אל תשכחו שכשם שהמראיין בוחן אתכם אתם בוחנים את מקום העבודה ואת התאמתו אליכם. אל תתביישו לשאול שאלות ולהתעניין.

 

אז איך עושים את זה נכון?

אפשר לכתוב קורות חיים ולהתכונן לראיון עבודה בצורה נכונה ומיטבית, כזו שתשיג את המטרות שלכם. במאמרים הבאים ננסה לתת לכם מידע והכוונה, כדי לעזור לכם להתקבל למשרה שאתם רוצים.

אם בכל זאת יש לכם שאלות או התלבטויות אתם מוזמנים כמובן לפנות אלינו ולשאול ונחזור אליכם בהקדם.

אולי יעניין אתכם גם..

דברים שאתם צריכים לדעת אחרי השחרור

צ'ק ליסט לאזרחות

כידוע, אין דבר כזה משתחרר טוב – יש משתחרר שטוב לו! אז כדי שיהיה לך קצת יותר טוב ביציאה לאזרחות, הכנו רשימה שתעשה לך סדר בדברים שעליך לעשות לאחר השחרור:  (יש ללחוץ על V למעבר לקישור

צעד ראשון באזרחות

רישום לאזור האישי באתר האגף והקרן לחיילים משוחררים – שם תוכלו לראות את סטטוס המענק והפיקדון שלכם ולהגיש בקשות למשיכה.  בחירת קופת חולים – לאחר סקר והשוואה בין הקופות והמסלולים הכי משתלמים. בחירת בנק –

השתחררת? בשעה טובה! במיוחד בשבילך כל הקישורים הכי חשובים.

בשעה טובה השתחררת!!! ומה עכשיו?? יש לנו תוכניות, הטבות, סדנאות וים דברים למשוחררים – הכל בקישורים הבאים: טיקטוק קבוצת ווצאפ – כל ההטבות והתכניות לחיילים המשוחררים אינסטגרם קבוצת פייסבוק – לחיילים משוחררים ערוץ יוטיוב עם

לא נמצאו פוסטים נוספים
דילוג לתוכן