מועדפת או מתגמלת? על סוגי העבודות לחיילים משוחררים

יושבים במשרד - עבודות אחרי השחרור מצה"ל

מועדפת או מקדמת? אילו עבודות מחכות לכם אחרי השחרור מצה"ל?

מאת: אתר AllJobs

יש כמה סוגים של חיילים משוחררים: יש מי מכם שאורזים מזוודות וממריאים לעבודה בחו"ל כדי לממן את הטיול הכי אקזוטי והכי רחוק שאפשר ודוחים את הלימודים או התעסוקה ויש מי שניגשים מיד לבדוק הצעות עבודה, כדי לחסוך כסף לטיול לחסוך לשכר דירה, לימודים או רכב מבוקש .

אפשר להתייחס לתקופת התעסוקה של אחרי הצבא כשלב ביניים ולבחור עבודה זמנית, בלתי מחייבת, שתוכלו ליהנות בה, אבל בעיקר לחסוך את הכסף כדי לממש שאיפות עתידיות .

ישנה גם אפשרות לבחור עבודה בה תממשו את הניסיון שצברתם במהלך שירותכם הצבאי, למשל, אם שירתתם ביחידת הדרכה או יחידת טכנולוגיה – היכונו לחיזורים נמרצים מצד חברות היי טק מובילות במשק.

עבודה מתגמלת או עבודה מקדמת?

יש חיילים משוחררים שחשוב להם להרוויח יותר כסף בזמן מסוים, והם יבחרו בעבודות מתגמלות, כמו למשל, עבודה מועדפת .אחרים מסתכלים קדימה ולכן יעדיפו למצוא עבודה מקדמת, למשל בחברות הגדולות במשק, שהן מותגים מוכרים והניסיון שמקבלים בהן יכול להוות בסיס טוב להתחלת הקריירה. מה עדיף? תלוי מה יותר חשוב לכם כרגע.

עבודה מועדפת

אם אתם מעוניינים להרוויח מענק כספי, עבודה מועדפת היא הפתרון האולטימטיבי עבורכם. למי שעבד בעבודה מועדפת במשך כשישה חודשים מלאים ועמד בכל התנאי הנדרשים, יגיע מענק חד פעמי בגובה של 9,550 ש"ח (תלוי מתי השלמתם את תקופת העבודה). בין העבודות המועדפות: עבודה באתרי בנייה, עבודה בתחנות דלק, עבודה במפעלי תעשייה, בתי מלון ועוד.

מחפשים עבודה 50 / 50

בחיפוש העבודה אתם צריכים להשקיע 50% מהמאמץ באיתור תפקידים מתאימים באתרי דרושים באינטרנט, ו-50% מהמאמץ תפנו כלפי מכרים שלכם, של ההורים, וגם חברים שלכם. יכול מאוד להיות שבמעגל הקרוב שלכם תמצאו מישהו שמחפש עובד. יכול מאוד להיות שתגלו באתר תפקיד שמושך אתכם, גם אם הוא לא משהו שכיוונתם אליו מראש.

ברשת תמצאו מעל 2,000 הצעות עבודה שמתאימות במיוחד לחיילים משוחררים. ביניהן תפקידי אבטחה, שליחים, שרות לקוחות, מכירות, משרות מיוחדות ללא ניסיון, עבודות מועדפות כמו עובדים לתחנות דלק בתי מלון, ועוד. הצעות עבודה לחיילים משוחררים בחינם מופיעות בפורטל דרושים.

מציאת עבודה באמצעות הרשתות חברתיות

היום תוכלו למצוא עבודה בעזרת הרשתות החברתיות. בעזרת רשתות חברתיות אפשר לצבור מאות קשרים חברתיים שיעזרו לכם למצוא עבודה. היום יותר ויותר חברות משתמשות ברשתות החברתיות כדי לגייס עובדים. תדעו להיות במקום בו יחפשו אתכם. רשתות כמו פייסבוק, טוויטר, בלוגים ופורומים שונים יהיו מקום מצוין ליצור את ה- Networking הרצוי למציאת עבודה.