פיילוט חדש: מענק כפול למשוחררים על טיפול בקשישים

משרד הבריאות יוצא בפיילוט חדש שבו חיילים משוחררים שיבחרו לעבוד שנה בסיעוד עם מבוגרים יזכו להכפלה של מענק המועדפת. הפיילוט ישודר בתכנית של חיים הכט בערוץ 12 תחת השם: סיירת הכט.

 

משוחררים? מחפשים מועדפת? חוץ מעבודה בתחנת דלק, בית מלון או קייטרינג, אתם יכולים לעבוד בטיפול בקשישים ולזכות במענק המועדפת. תכנית חדשה של משרד הבריאות מציעה למי שיבחר במסלול הטיפול במבוגרים הכפלה של המענק בסיום חצי שנת או שנת העבודה.

הפיילוט הראשוני ישודר בתכנית חדשה בהנחיית חיים הכט בשם: סיירת הכט, במהלכו יעקוב צוות צילום אחר הקשישים והצעירים, ויבחון את האתגרים, החיבור והקשר שייווצר במהלך העבודה המשותפת.

כאמור, במסגרת העבודות המוכרות כעבודה מועדפת בביטוח לאומי נמצאת גם עבודה בטיפול וסיוע אישי לאנשים עם מוגבלויות. העבודה צריכה לכלול סיוע בביצוע פעולות היום-יום, כמו לבישה, אכילה, רחצה, ניידות עצמית בבית או השגחה ופיקוח על המטופל. זה יכול להיות קשישים שנמצאים בביתם, או במחלקה סיעודית בבית אבות.

 

כיום יש בארץ כמיליון איש מעל גיל 65, ובעוד עשו צפויים להיות כ-3 מיליון. הטיפול בקשישים היא סוגיה שמדינת ישראל תידרש לה. כבר עכשיו היא צורך קיומי. במשרד הבריאות מודעים לאתגר שבעבודה הטיפולית אך אומרים: "זו המורשת שלנו, ואם לא נעשה משהו, זה לא יקרה".

במסגרת הפיילוט החדש תוכלו לקבל הכפלה של מענק המועדפת במידה ותמשיכו לעבוד שנה. ביטוח לאומי מעניק מענק חד פעמי בסך 9,800 שקלים לכל מי שעובד חצי שנה, ואם תמשיכו עוד חצי שנה משרד הבריאות יכפיל את סכום המענק הזה. מעבר לכך, כמובן תקבלו משכורת חודשית קבועה.

להשתתפות בפיילוט בתכנית לחץ כאן: