אחריי ליזמות: תכניות ואקסלרטורים ליזמים צעירים

אחריי ליזמות: תכניות ואקסלרטורים ליזמים צעירים

תמיד חלמתם על עסק משלכם? הראש שלכם מלא ברעיונות מבריקים? כנראה אתם יזמים בנשמתכם. אם עוד לא שמעתם על אקסלרטור, המילה החמה בתחום היזמות – זה הזמן. הכירו 6 תכניות יזמות שמתאימות לחיילים משוחררים.

 

אם יש לכם מלא רעיונות ופטנטים שמסתובבים לכם בראש, ואתם חולמים על עסק משלכם – אתם לא לבד. אלפי צעירים מתעניינים ביזמות, ובשנים האחרונות נרשמת עלייה בשיעור היזמים בשוק.
יזמות יכולה להתאים לכל אחד, אבל למשוחררים היא מתאימה פי כמה. השילוב שבין הראש החדשני שיש לצעירים, העולם המתפתח של היזמות והאפשרות להשתמש בכספי הפיקדון לטובת עסק – יוצרים הזדמנות מושלמת עבור חיילים משוחררים.

תכניות יזמות, מאיצים, או אקסלרטורים, איך שתעדיפו – הן תכניות יזמות קצובות בזמן, בהן היזמים מקבלים תמיכה מקצועית וליווי לפיתוח הרעיון ולהקמת העסק. ריכזנו עבורכם 6 תכניות יזמות מעולות שקיימות כיום בישראל לצעירים.

 

מומנטום ליזמות

התכנית, של עמותת מומנטום למשתחררים בשיתוף קדמה אינוביישן, מיועדת לחיילים משוחררים שרוצים להפוך את הרעיון שלהם לעסק וכוללת תכנים איכותיים שנבחרו בפינצטה. גם אם אין לכם רעיון מובנה תוכלו להתקבל לתכנית כל עוד יש לכם תשוקה ליזמות, רצון לעבוד קשה ולהצליח וראש פתוח. כדי להתקבל לתכנית צריך לעבור ראיון התאמה.

מה לומדים?
– מיפוי שוק העבודה בישראל
– איך לחסוך כסף לעתיד
– היכרות עם החוזקות שלכם
– תחום הלימודים שמתאים לכם
איפה? בזום
כמה עולה? ללא עלות
לפרטים ולהרשמה לחץ כאן

 

Made in Lod

Made in Lod הוא אקסלרטור עסקי טכנולוגי, המיועד ליזמים שיש להם רעיון או סטארט-אפ טכנולוגי. משך התכנית הוא חצי שנה, אחת לשבוע, בהם תהיו חלק מקהילת יזמים, תזכו לחיבור לרשת קשרים ולמשקיעים מובילים, תקבלו ליווי אישי ממנטורים בכירים, ותכירו כלים חדשניים לפיתוח המיזם.
התכנית הוקמה בשיתוף משרד הכלכלה והתעשייה – הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, באמצעות ‘מעוף-טק’ ובשיתוף עיריית לוד ומרכז הצעירים, ומופעלת בניהול ארגון PresenTense.

מה לומדים?
– כלים לבניית מודל עסקי
– בניית תכנית עסקית
– כיצד לשווק ללקוחות
– בניית אב טיפוס להקמת סטארט-אפ מצליח
איפה? לוד
כמה עולה? ללא עלות
לפרטים ולהרשמה: eranbenyehuda@presentense.org / yifat@presentense.org


מופת: אקסלרטור ליזמות חברתית

מופת זו תכנית שהקימה ההסתדרות הציונית העולמית, המיועדת ליזמים חברתיים בעלי יוזמה פעילה או רעיון בתחומים של רווחה, בריאות, חינוך, צמצום פערים חברתיים, קהילתיות ועוד.
התכנית מתקיימת אחת לשבוע בשעות הערב במשך ארבעה חודשים. במהלך הקורס תקבלו תכנים פרקטיים להקמת מיזם חברתי ומנטור אישי לליווי יוזמה. יוזמות נבחרות יזכו בסיום התכנית למענק כספי ותמיכה של עד 20,000 ₪.

מה לומדים?
– בניית תוכנית עבודה
– גיוס משאבים
– עבודה מול המגזר האזרחי והציבורי
כמה עולה? דמי השתתפות בסך 500 ₪ למיזם|
לפרטים והרשמה: mayaa@wzo.org.il

 

MindCET

תכנית האצה ליזמים חינוכיים, שיש להם רעיון בתחום החינוך וההוראה. התכנית נמשכת כ-4 חודשים, אחת לשבוע, ומורכבת מתכנית קבוצתית ומליווי אישי. במסגרת הקבוצתית נפגשים המשתתפים עם יזמים, מומחים, משקיעים, מורים ואנשי חינוך מובילים.
במסגרת האישית מקבל כל צוות יזמים ליווי פרטני למיזם שלו, הכולל עבודה עם רשת המנטורים, גישה להתנסויות ולפיילוטים מול משתמשים בשטח, ואפשרויות לשיתופי פעולה בארץ ובחו”ל.
בסיום התכנית ממשיך הצוות ללוות את בוגרי האקסלרטור, בחיבור לגורמים בעולם החינוך, הטכנולוגיה וההשקעות.

מה לומדים?
– פיתוח אסטרטגיה עסקית
– הבנת שוק המטרה וקהל המשתמשים
– בניית תכנית עסקית ותקציב
איפה? תל אביב וירוחם
כמה עולה? ללא עלות
לפרטים ולהרשמה: 03-6460924/ info@mindcet.org

 

קרן שמש

הליווי של קרן שמש הוא אמנם לא תכנית יזמות קלאסית, אבל לקרן מגוון כלי סיוע לעסקים שחבל לא להשתמש. התכנית מיועדת ליזמים צעירים בגילאי 35-20, שמקימים עסק ראשון שישמש מקור פרנסה עיקרי.
חלק מהתהליכים הם במפגשי אחד על אחד, בהם תיפגשו עם מנטור או יועץ שיעזרו לכם בתכנון אסטרטגי ובטיפים מכאלה ש”כבר עשו את זה”, , וחלקם תהליכים קבוצתיים לקידום העסק כמו קבוצות למידה בנושאים ספציפיים או הרצאות בנושאים (שיווק לעסקים, יחסי ציבור לעסק, כתיבה שיווקית, ניהול פיננסי לעסק ועוד)

מה לומדים?
– ניהול זמן
– ניהול לקוחות
– עבודה מתוכננת
– רווחיות ותמחורים
– תכנית עבודה
– שיווק ופרסום
איפה? ברחבי הארץ
כמה עולה? ללא עלות
לפרטים והרשמה לחץ כאן

 

תגלית Excel Ventures

Excel Ventures היא תוכנית יזמות אינטנסיבית בת 10 שבועות המתרחשת בחודשי הקיץ בה המשתתפים מקימים מיזמים טכנולוגיים. המשתתפים, אשר מגיעים ללא צוות וללא רעיון (או רעיון ראשוני בלבד) חוברים לכדי צוותים מגוונים ועוברים תהליך מואץ של הקמת מיזמים טכנולוגיים. לא צריך צוות, ואפילו לא חייבים רעיון מגובש. מה שכן צריך זה לבוא עם היכולות, הרצון והמיינדסט הנכון בשביל לחבור לצוותים משולבים ובינלאומיים עם אנשים בעלי אותה מנטליות וחזון, לעבוד קשה ולעבור תהליך מואץ ואינטנסיבי של הקמת סטארט-אפ טכנולוגי. כל זאת תוך קבלת ליווי צמוד ומתמשך ממיטב המוחות ומובילי קהילת היזמות בישראל המייעצים למשתתפים בתכנית.

מה לומדים?
– הקמת מיזם טכנולוגי
– ניהול קשרים ושותפויות
– בניית חזון
– שיווק ופרסום
איפה? בישראל ובארצות הברית
כמה עולה? ללא עלות. משתתפים ישראלים אשר ימצאו מתאימים להשתתף ויעמדו בקריטריונים יזכו למלגת קיום עבור משך התוכנית.
לפרטים והרשמה לחץ כאן

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו

המומלצים שלנו

דילוג לתוכן