עוצרים בקופה: איך גורמים לנו לקנות מוצרים שאנחנו לא באמת צריכים?

כמה פעמים יצא לכם ללכת לסופר, לקנות רק כמה מצרכים כדי 'לסגור את הפינה', ומצאתם את עצמכם עם עגלה מלאה? כולנו עברנו את זה כי אנחנו חלק ממה שנקרא 'תרבות הצריכה'. אז איך מפתחים הרגלי צריכה נכונים ולמה חשוב לשים לב?

 

אם נסעתם פעם לקניון בשביל משהו אחד ספציפי אבל בסוף יצאתם משם כשקניתם דברים שבכלל לא תכננתם – יש לזה סיבה. כשאנחנו מסתובבים בקניון פועל עלינו כוח שאולי אנחנו לא בהכרח מודעים אליו. לא מדובר בכוחות רשע זדוניים או בחידה לא פתורה, אלא בשיטת שיווק שמשחקת לנו בתודעה. אופן העיצוב של הקניון מניע אותנו להוציא כסף על דברים שאנחנו צריכים לא בהכרח צריכים ואם אפשר- לא בבודדים, אלא במארז.

כחיילים משוחררים, שעד עכשיו קיבלו בחינם מהצבא אוכל ונסיעות, זו בעצם הפעם הראשונה שאנחנו צריכים ממש לנהל את הכסף שלנו בעצמנו. אז נכון, גם בזמן השירות היו לנו יציאות עם החברים בסופ"שים, והקניון הוא לא מקום חדש עבורינו, אבל בכל זאת, באזרחות דברים שונים. אז זה הזמן להסתכל על הארנק ועל הכיס, להקדיש מחשבה למה באמת הולך עם הכסף שלנו ולהיות מודעים לכל מה שהמשווקים רוצים, ובעיקר לא רוצים שתדעו.

 

מה הקשר בין תכנון אדריכלי לארנק ריק?

לאדריכילים שמתכננים מתחמי קניה יש שיטה לעיצוב חללים שיוצרת השפעה על אופן החשיבה שלנו מבלי שנשים לב לכך, וגורמת לכך שנעשה קניות אימפולסיביות. הפעולה הזאת נקראת "בלבול מתוסרט". ברגע שאנחנו נכנסים לקניון נכנסת לפעולה הטקטיקה של "בלבול מתוסרט".
הדבר הראשון והבולט ביותר שאפשר לשים לב אליו בקניון זו העובדה שאין בכלל שעונים. הדבר השני זה תחושת הבועתיות בהליכה בקניון והעובדה שנדיר לראות חלונות שאפשר לראות דרכם בצורה ברורה את מה שקורה מחוץ לחלל. קצת כמו בבונקר בשמירה, רק שבקניון נקי ויש מזגן.

כל מי שהלך אי פעם לקניון (ויש המון כאלו במדינתינו הקטנה בכל פינה) יודע שהתאורה והצבעים בקניון יהיו בדרך כלל בהירים ונקיים ושביולי אוגוסט הקניון מפוצץ באנשים, עשרות ילדים ובני נוער שלא נמצאים במסגרות מתרוצצים יחד עם הורים טרוטי עיניים בין החנויות, מה שגורם לנו להשתוקק למציאת שלווה בתוך אחת מהחנויות, שם עולה הסיכוי שנתפתה לקנייה.

 

למה חשוב לבוא עם רשימה?

מקום נוסף שעושה עלינו שימוש בטכניקות דומות הוא הסופרמרקט. את זה שהגבינות עם התאריך תפוגה הקרב ובא יותר נמצאות בקצה המקרר את זה כולם יודעים, אבל יש מצב ששמתם לב שהגבינות והביצים והלחם תמיד ימוקמו בסוף הסופר ויגרמו לנו ללכת בין כל המעברים, כך שאם לא נבוא ממוקדי משימה וחדורי מטרה ו.. היי רגע יכול להיות שהוציאו חטיף חדש? ומה זה השישיה הזאת שם במבצע? רגע, אני חייב לקנות. וככה, בלי שאנחנו שמים לב מגיעים לקופה עם עגלה מלאה.

מדוע אנחנו קונים?

הסיבה הראשונה והכמעט ברורה מאליה לקניית מוצרים היא מתוך צורך פיזי קיומי. ללא מוצרי מזון, או דיור לא נוכל להתקיים ואלו הם הוצאות שעליהם לא נוכל לוותר. אבל עם יד על הלב, כמה מההוצאות שלנו באמת משרתות צרכים פיזיולוגיים? לאורך החיים נפח ההוצאה על צרכים פיזיולוגיים משתנה ואפשר לראות איך באופן הדרגתי ההוצאות על צרכים פיזיים נהיות קטנות יותר ורוב ההוצאות הולכות לדברים אחרים.

הסיבה השניה והנפוצה מאוד היא קניה מתוך צורך רגשי. עברה עלינו תקופה קשה, בדיוק סגרנו 21, האימונים היו מעייפים, אנחנו מבולבלים אחרי השחרור, או סתם חוסר מצטבר בשעות שינה נותנים לנו את התחושה שמגיע לנו להתפנק.

 

אנחנו הולכים לסופר וזו כבר לא המכולת של איציק מהשכונה. יש כל כך הרבה סוגים וכל כך הרבה שפע, מה שיוצר אצלנו תעתוע מחשבתי ואנחנו קונים עוד ועוד מוצרים בגלל האריזה, בגלל המבצע או בגלל העיצוב אבל לא בגלל שאנחנו באמת צריכים.

מכירים את זה שבדיוק יצא האייפון איקס החדש וכל החבר'ה משווים ביצועים או משדרגים גרסאות ולך יש עדיין את הגלקסי 9 ואתם מרגישים קצת מחוץ לקבוצה? התחושה הזאת לא זרה להרבה אנשים. לא פעם אנחנו קונים מתוך לחץ חברתי, מתוך הצורך להשתייך למרות שהגלקסי שלנו כן מספק יפה את התמורה.

כאשר מוצר חדש יוצא לשוק חברות הפרסום והשיווק מתרכזות בסטוריטלינג של המוצר ולא במוצר עצמו. אם נקנה את נעלי הספורט האלה נהיה אנשים בריאים, יפים וחטובים כמו הדוגמנים בפרסומת. זה התפקיד של פרסומאים, למכור לנו. חשוב שנהיה ערים לכך שנעשית עלינו מניפולציה מסוימת ושההחלטה אם להוציא את הארנק ולגהץ את כרטיס האשראי היא בידינו.

 

איך לקנות נכון?

היום, יותר מתמיד קל לעשות קניות. בניגוד לפעם, קניות זה לא רק בקניון או מתוך מקום פיזי מסוים. את הקניות אפשר לעשות גם בפיג'מה במיטה, דרך הלפטופ או אפילו דרך הטלפון האישי, כך שהפיתוי גדול יותר. אם אנחנו כבר בתוך אתר, נוכל לעבור על מוצרים מעניינים באתר, לסמן מוצרים אהובים, אולי אפילו להכניס לעגלה הווירטואלית ולחזור אליהם אחר כך כאשר אנחנו בטוחים שהקניה באמת הכרחית ומתאימה לתקציב שלנו.

רגע לפני, עוצרים בקופה ושואלים את עצמינו 3 שאלות
אז רגע לפני שקונים ומוציאים את כרטיס האשראי, כדאי לעצור רגע, ולשאול את עצמינו 3 שאלות חשובות:
1. האם אני צריך את המוצר? איזה צורך זה בא לשרת?
2. האם זה המקום הנכון לקנות בו? האם זהו המחיר הכי משתלם ביחס של עלות מול תועלת?
3. האם יש לי כרגע מספיק כסף בשביל לקנות את המוצר הזה?

אם אני יודע את התשובה לשלושת השאלות הללו ואני שלם איתן – מעולה. תתחדש! אין ספק שיש משהו נעים בלחזור עם שקיות מלאות ברכישות חדשות לאחר הליכה בחוץ בין חנויות. אם זה ריח הדפים מתוך ספר חדש, או הבד הנעים של איזה בגד יפה שתיכנננו ללבוש באירוע מיוחד, או סתם איזה חטיף מפנק. אבל אם השאלות הללו גורמות לך להתכווצויות, לתחושה לא נעימה ולהרהור – כנראה זה סימן שאתה יכול לוותר על המוצר הזה ולהחזיר אותו למקום. ובזה אין אולי את חדוות הקנייה, אבל הסיפוק של לעשות את המשהו הנכון הוא קטן לא פחות. אז בהצלחה, ואם ניסיתם – מוזמנים לספר לנו איך היה.