מס הכנסה

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו

המומלצים שלנו

מס הכנסה - צילום של מספריים ושטרות

מס הכנסה: מה זה וממתי אתם חייבים בו?

מס הכנסה הוא סכום כסף שמופרש מתוך השכר שלך למדינה. המיסים מיועדים לטובת תשתיות, פיתוח סביבתי, חינוך, ביטחון ועוד. המיסוי הוא לא רק על כסף שמשולם על ידי המעביד אלא גם על  הטבות ששוות כסף כמו למשל החזקת רכב, טלפון וכדומה. לכן, כל סכום או הטבה ששווה כסף שאתם מקבלים מהמעביד – חייבים להיות מדווחים לרשות המסים.

הטבה במס הכנסה לחיילים המשוחררים

מרגע השחרור חייב כל במס הכנסה. הבשורה הטובה היא שהמדינה מעניקה לחיילים המשוחררים הטבות מס, שמשמעותן חיסכון של מאות שקלים בחודש.

חייל משוחרר ששירת יותר מ-12 חודשים מלאים זכאי ל-2 נקודות זיכוי למשך 3 שנים מתום השירות. את ההטבה תתחילו לקבל חודש לאחר השחרור. המשמעות הכספית היא (נכון לשנת 2016) הפחתה חודשית של 432 ₪ מתשלום מס הכנסה.

מספר חודשי שירות מספר נקודות זיכוי
חייל      23 חודשים מלאים ומעלה 2 נקודות
12-23 חודשים 1 נקודה
חיילת 22 חודשים מלאים ומעלה 2 נקודות
12-23 חודשים 1 נקודה

איך מקבלים את ההטבה?

כדי לקבל את ההטבה לקבלת ההטבה יש למלא את סעיף 13בטופס 101 ולצרף תעודת שחרור/סיום שירות ולהגיש למעסיק.

אם אתה עצמאי, תצטרך למלא בדוח השנתי המוגש בסוף השנה למס הכנסה את סעיף 61 ולצרף תעודת שחרור/סיום שירות.

חשוב לדעת, שמאחר שנקודות זיכוי הן הטבה מתוך סכום התשלום למס הכנסה, מי שמשכורתו נמוכה ו/או זכאי למספר רב של נקודות זיכוי, ייתכן שלא יוכל לנצל את כולן. לדוגמא, חייל משוחרר (גבר רווק וללא ילדים) שמשכורתו החודשית הנה 5,500 ₪ יחויב בתשלום מס הכנסה בסך 561 ₪, שממנו יש להפחית 2.25 נקודות זיכוי המגיעות לו כאזרח, בסך 486 ₪.
סכום המס שנותר לו לתשלום הוא 75 ₪, כך שבפועל, למרות שגובה ההטבה הוא 2 נקודות זיכוי (432 ₪), הוא יוכל לנצל רק חלק קטן ממנה.

איך משלמים את מס ההכנסה?

אם אתה שכיר – אינך צריך לעשות דבר. מקום העבודה מסדיר את תשלום מס ההכנסה. את סכום ההורדה תראה בתלוש המשכורת במשבצת “ניכויי חובה”.

אם אתה עצמאי – אתה מחויב על פי חוק לפתוח תיק במס הכנסה, אולם ניתן לפתוח את התיק במס הכנסה רק לאחר שתפתח תיק במע”מ.

כיוון שאת גובה מס ההכנסה שיש לשלם ניתן לחשב רק בסוף שנת המס, התשלום השוטף למס הכנסה יהיה משוער בלבד ומכונה “מקדמות”. פקיד השומה במס הכנסה יקבע את גובה המקדמות החודשיות שאותן יהיה עליך לשלם באמצעות פנקסים שתקבל לביתך לאחר פתיחת התיק ובכל תחילת שנה.

מנגישים עבורכם את כל המידע על מס הכנסה

מס הכנסה הוא מס חובה שעל כל אזרח לשלם. עם זאת, לחיילים משוחררים ולאוכלוסיות נוספות ניתנות הטבות וזכויות ייחודיות. אנחנו כאן בכדי להנגיש עבורכם את המידע, בכדי שתקבלו את כל הזכויות המגיעות לכם ממס ההכנסה ותמלאו את חובותיכם לרשות כאזרחים.

המאמרים הבאים ננסה לעשות עבורכם סדר בדברים. אם בכל זאת יש לכם שאלה אתם מוזמנים לשאול אותנו כאן ונציגינו יחזרו אליכם במענה אישי למייל.

 

 

צפו בשידור שיעשה לכם סדר: ברוכים הבאים לבירוקרטיה שאחרי השחרור

אולי יעניין אתכם גם..

מומנטום בדיגיטל

מומנטום בדיגיטל

אנחנו במומנטום למשתחררים, בנוסף לפעילות בסדנאות – מלווים את החיילים המשוחררים, אלו שעברו את המסעות  וסדנאות ההכנה לאזרחות שלנו, וגם כאלו שלא וזאת בכמה דרכים: קבוצת וואטספ – אוהבים לקבל עדכונים קצר ומהר? יש לנו

עמותות

השותפים שלנו

לנו, בעמותת מומנטום למשתחררים, שותפים מיחידות צה”ל השונות, עמותות, קרנות וחברות מהמגזר העסקי, אשר נרתמו לטובת הפעילות החשובה למען החיילים המשוחררים. בזכות השותפים אנו יכולים לקיים את חזוננו ולסייע למשוחררים לעבור את הגשר אל האזרחות

לא נמצאו פוסטים נוספים
דילוג לתוכן