החזר מס הכנסה

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו

המומלצים שלנו

ידעתם שיש מקרים שמגיע לכם כסף בחזרה ממס הכנסה? מתי זה קורה ואיך מגישים כדי לקבל את ההחזרים?

 

מה זה החזר מס?

המס החל על המשכורת שלכם מחושב שנתי אך נגבה חודשי. לדוגמא, אם עבדתם רק חצי שנה ובחצי שנה הרווחתם 35 אלף שקלים לחודש, יגבו לכם מס כאילו הרווחתם סכום זה כל חודשי השנה. לכן אם יש פערים משמעותיים בשכר במהלך השנה (למשל השתחררת מצה”ל באמצע השנה והלכת לעבוד בהייטק), יצא שכל חודש תשלמו יותר מס משאתם אמורים לשלם בפועל. החזר מס הוא בעצם תיאום מס רטרואקטיבית, שמחזיר לכם את הכסף שנגבה מכם לשווא.

איך עושים תיאום מס?

בגדול יש 3 אפשרויות:

  • לעשות את הביורוקרטיה בעצמך דרך אתר רשות המסים (אמור להיות יחסית קל)
  • לבקש מהמעסיק לטפל בעניין לקראת סוף שנת המס.
  • לבקש מרואה חשבון לעשות זאת (תמורת חלק מההחזרים, לרוב רבע)
  • את טופס 106 (“אישור עפ”י תקנות מס הכנסה- ניכוי ממשכורת”) ניתן להוריד באתר הפרט של צה”ל. הוא משמש סיכום המס ששילמתם ונדרש לכל הליך החזרים.

מתי עושים תיאום מס כדי לקבל את החזר המס?

בסוף השנה האזרחית, דצמבר של כל שנה, זה הזמן  לטפל בענייני תיאום מס. אבל אם לא הספקתם, אל דאגה: ניתן לעשות תיאום מס עד שש שנים רטרואקטיבית.

מה זה נקודות זיכוי ממס הכנסה?

נקודות זיכוי ממס הכנסה: מס הכנסה מציע הנחות על סמך שלל פרמטרים. כל “נקודת זיכוי מס” שווה ל 2,600 ש”ח הנחה לשנה. ניתן לחשב לכמה נקודות זיכוי אתם זכאים כאן, אך אם אתם רווקים חסרי תואר, אתם זכאים ל 2.25 נקודות שמגיעים לכל תושב ישראל, ועוד 2 נקודות כמשוחררים משירות חובה (תקף ל 3 שנים מיום השחרור מחובה). כלומר סך 4.25 נקודות = 11170 ש”ח שנתי.

אולי יעניין אתכם גם..

מומנטום בדיגיטל

מומנטום בדיגיטל

אנחנו במומנטום למשתחררים, בנוסף לפעילות בסדנאות – מלווים את החיילים המשוחררים, אלו שעברו את המסעות  וסדנאות ההכנה לאזרחות שלנו, וגם כאלו שלא וזאת בכמה דרכים: קבוצת וואטספ – אוהבים לקבל עדכונים קצר ומהר? יש לנו

עמותות

השותפים שלנו

לנו, בעמותת מומנטום למשתחררים, שותפים מיחידות צה”ל השונות, עמותות, קרנות וחברות מהמגזר העסקי, אשר נרתמו לטובת הפעילות החשובה למען החיילים המשוחררים. בזכות השותפים אנו יכולים לקיים את חזוננו ולסייע למשוחררים לעבור את הגשר אל האזרחות

לא נמצאו פוסטים נוספים
דילוג לתוכן