רוצים לעזור? 8 יוזמות התנדבותיות לימי הקורונה

אתם מסוג האנשים שתמיד באים לעזרה? הקורונה תפסה אתכם עם הרבה זמן שהתפנה ועם מוטיבציה לשפר את המצב לטובת האנשים שסביבכם? בימים האחרונים הוקמו ברחבי הארץ יוזמות מהשטח של גופים ואנשים טובים להתנדבות ועזרה. מוזמנים להצטרף!

 

משלוחים לבידוד וללוחמים שנתקעו בבסיס

סולידריות ישראלית, ארגון של צעירים וצעירות מכל הארץ, לקח על עצמו לחבר בין צרכים של אזרחים למתנדבים שרוצים לעזור בתחומים רבים: הסעות, ציוד ועזרה לאנשים בבידוד (או שתקועים בבסיס), עזרה מקוונת או כל צורך שעולה מהשטח.
מי מארגן? סולידריות ישראלית – לוקחים/ות אחריות
איפה? כל הארץ
איך מצטרפים? נרשמים בקישור המצורף

 

עזרה למטיילים ישראליים בחו"ל

ישראליז, עמותה לחיזוק תדמית ישראל בעולם, הקימה חמ"ל ייעודי כדי לעזור לאלפי מטיילים ישראלים שכרגע תקועים בחו"ל בהקשרי קורונה. העבודה במשמרות בוקר וערב.
מי מארגן? עמותת ישראליז
איפה? תל אביב
איך מצטרפים? ליאור סמק 0549481235

 

התנדבויות טלפוניות

התיק הקסום, אותו יזמה מוריה וקנין, סופרת ילדים ויזמת התנדבויות, מארגן שיחות טלפוניות עם מישהו הזקוק לאוזן קשבת: מבודדים, בעלי צרכים מיוחדים או נוער בסיכון .

מי מארגן? התיק הקסום
איפה? כל הארץ
איך מצטרפים? נרשמים בקישור המצורף

 

סיוע למבודדים ולילדים עם צרכים מיוחדים

עמותת לב אחד פעילה רשת של מתנדבים בכל הארץ, שמטרתה לסייע לצרכים של השוהים בבידוד. אפשר להתנדב בבייביסיטר, סיוע לילדים עם צרכים מיוחדים או משימות ארוכות טווח של ימים שלמים ויותר.
מי מארגן? עמותת לב אחד
איפה? כל הארץ
איך מצטרפים? בטלפון 026762044 או בקישור

 

 

סיוע לאזרחים וותיקים

אזרחים וותיקים רבים חוששים לצאת מביתם, גם לביצוע פעולות חיוניות. ארגון מדור לדור מגייס מתנדבים לסייע לאזרחים הוותיקים בשיחות, משלוחים או עזרת בית.
מי מארגן? ארגון מדור לדור
איפה? תל אביב, ירושלים, באר שבע ולוד.
איך מצטרפים? נרשמים בקישור המצורף

 

שיחות הפגת בדידות ומשלוחי תרופות

בבאר שבע נרתמה העירייה, באמצעות החמ"ל הקהילתי לסייע לתושבי העיר. נדרשים מתנדבים להעברת משלוחי מזון למבודדים, תרופות, שיחות הפגת בדידות, תכנים מגוונים המועברים בפלטפורמות דיגיטליות, יצירת ערכות הפעלה, סיוע בלימודים באמצעים מקוונים, סיוע בהורדת אשפה או אפילו סיוע בהוצאת הכלב לטיול.
מי מארגן? עיריית באר שבע – החמ"ל הקהילתי
איפה? באר שבע
איך מצטרפים? 054-5459174 / 054-5468774

 

קניות למבודדים ושיעורים מקוונים לילדים

תנועת 'אם תרצו' מרכזת פניות מתנדבים לסיוע במגוון תחומים ביניהם: הסעת/שמירה/סיוע לילדים, קניות למשפחות בבידוד, או שיעורים מקוונים לילדים.
מי מארגן? תנועת אם תרצו
איפה? כל הארץ
איך מצטרפים? פונים לטלפון 072-2146237 או נרשמים בקישור הזה

 

חלוקת מזון וסיוע לקשישים ולמבודדים

גם בירושלים לא משאירים אף אחד לבד, ותנועת התעוורות בעיר מחפשת מתנדבים לטובת חלוקת מזון ותרופות, סיוע לקשישים – בביקורי בית או שיחת טלפון וסיוע למבודדים – בשיחת טלפון או עזרה עם הילדים.
מי מארגן? תנועת התעוררות בירושלים
איפה? ירושלים
איך מצטרפים? נרשמים בקישור המצורף

 

מכירים עוד יוזמות התנדבותיות ששווה לפרסם? עדכנו אותנו כאן