רוצים לעזור? 7 יוזמות התנדבותיות לימי הקורונה

אתם מסוג האנשים שתמיד באים לעזרה? הקורונה תפסה אתכם עם הרבה זמן שהתפנה ועם מוטיבציה לשפר את המצב לטובת האנשים שסביבכם? בימים האחרונים הוקמו ברחבי הארץ יוזמות מהשטח של גופים ואנשים טובים להתנדבות ועזרה. מוזמנים להצטרף!

 

משלוחים לבידוד ועזרה מקוונת

כשהמדינה מושבתת, עשרות אלפי תושבים נמצאים בבידוד ביתי, המדפים מתרוקנים ומוסדות החינוך סגורים – אלפי מתנדבים ומתנדבות מכל הארץ פועלים כדי לבנות רשת של תמיכה ועזרה הדדית. סולידריות ישראלית, ארגון של צעירים וצעירות מכל הארץ, לקח על עצמו לחבר בין צרכים של אזרחים למתנדבים שרוצים לעזור בתחומים רבים: הסעות, ציוד ועזרה לאנשים בבידוד, עזרה מקוונת או כל צורך שעולה מהשטח.
מי מארגן? סולידריות ישראלית – לוקחים/ות אחריות
איפה? כל הארץ
איך מצטרפים? נרשמים בקישור המצורף

 

עזרה בקטיף ירקות לטובת נזקקים

לקט ישראל, עמותה המצילה עודפי מזון ומעבירה אותם לנזקקים, מחפשת מתנדבים לקטיף ירקות. בכל שנה היו מגיעים אוטובוסים מלאי תיירים וקבוצות תגלית לקטיף, ואילו השנה בגלל הקורונה הירקות הבשלים עלולים להירקב מחוסר מתנדבים. הקטיף הוא בבקרים של ימי ראשון עד חמישי, במילוי אחר ההנחיות.
מי מארגן? לקט ישראל
איפה? ראשון לציון
איך מצטרפים? ורד גולדשטין 09-7909222, שלוחה 22 , vered@leket.org

 

התנדבויות טלפוניות

התיק הקסום, אותו יזמה מוריה וקנין, סופרת ילדים ויזמת התנדבויות, מארגן שיחות טלפוניות עם מישהו הזקוק לאוזן קשבת: מבודדים, בעלי צרכים מיוחדים או נוער בסיכון .

מי מארגן? התיק הקסום
איפה? כל הארץ
איך מצטרפים? נרשמים בקישור המצורף

 

סיוע למבודדים ולילדים עם צרכים מיוחדים

עמותת לב אחד פעילה רשת של מתנדבים בכל הארץ, שמטרתה לסייע לצרכים של השוהים בבידוד. אפשר להתנדב בבייביסיטר, סיוע לילדים עם צרכים מיוחדים או משימות ארוכות טווח של ימים שלמים ויותר.
מי מארגן? עמותת לב אחד
איפה? כל הארץ
איך מצטרפים? בטלפון 026762044 או בקישור

 

 

סיוע לאזרחים וותיקים

אזרחים וותיקים רבים חוששים לצאת מביתם, גם לביצוע פעולות חיוניות. ארגון מדור לדור מגייס מתנדבים לסייע לאזרחים הוותיקים בשיחות, משלוחים או עזרת בית.
מי מארגן? ארגון מדור לדור
איפה? תל אביב, ירושלים, באר שבע ולוד.
איך מצטרפים? נרשמים בקישור המצורף

 

קניות למבודדים ושיעורים מקוונים לילדים

תנועת 'אם תרצו' מרכזת פניות מתנדבים לסיוע במגוון תחומים ביניהם: הסעת/שמירה/סיוע לילדים, קניות למשפחות בבידוד, או שיעורים מקוונים לילדים.
מי מארגן? תנועת אם תרצו
איפה? כל הארץ
איך מצטרפים? פונים לטלפון 072-2146237 או נרשמים בקישור הזה

 

חלוקת מזון וסיוע לקשישים ולמבודדים

גם בירושלים לא משאירים אף אחד לבד, ותנועת התעוורות בעיר מחפשת מתנדבים לטובת חלוקת מזון ותרופות, סיוע לקשישים – בביקורי בית או שיחת טלפון וסיוע למבודדים – בשיחת טלפון או עזרה עם הילדים.
מי מארגן? תנועת התעוררות בירושלים
איפה? ירושלים
איך מצטרפים? נרשמים בקישור המצורף

 

מכירים עוד יוזמות התנדבותיות ששווה לפרסם? עדכנו אותנו כאן