לבחור נכון את העתיד המקצועי שלך

השתחררתם, טיילתם, ואפילו הספקתם לשכוח את המספר האישי שלכם. מה השלב הבא? בחירת אפיק לימודי. אז איך מתמודדים עם השלב המאתגר ביותר בחיי האזרחות ובוחרים מה ללמוד? MyRole, כדאי שתכירו:

 

 

התחלתם לגשש ולבדוק מסלולי לימוד שונים, אבל מהר מאוד הרגשתם שאתם הולכים לאיבוד בין משפטים או אדריכלות? תואר או תעודה? שכיר או עצמאי? אל דאגה, אתם לא לבד. החיפוש אחר אפיק לימודי יכול להיות שלב מבלבל ואף מרתיע בחיי האזרחות החדשים, שכן הוא זה שיקבע את עתידכם המקצועי בשנים הקרובות. בכדי לברור את המקצועות השונים מתוך השפע הקיים, ולהפוך את הבחירה למדויקת ביותר (כי אף אחד לא באמת רוצה לנשור מלימודי התואר כבר בשנה א') – יש לחקור את אודות המקצוע, להבין את המאפיינים שלו, ולבדוק מהן התכונות הנדרשות במסגרת התחום שנבחר. אז איך עושים את זה? הכירו את הכלי החברתי MyRole, אתר שהוקם במטרה למפות את המקצועות במשק העבודה הישראלי. המידע באתר מתבסס על חכמת ההמונים באמצעות הנתונים המוזנים על ידי משתמשי האתר על כל תפקיד, כמו גם על נתונים סטטיסטיים ממקורות שונים. זאת על מנת לספק מידע מקיף לציבור על מגוון רחב של מקצועות ומסלולי קריירה אפשריים. האתר נותן הצצה אל מאחורי הקלעים של המקצועות השונים, והופך את הבחירה לפשוטה יותר כשהוא מספק מידע על הדברים המעניינים באמת:
עד כמה המקצוע שבחרתם באמת נדרש בשוק?
כמה תרוויחו איך אפשר להתקדם?
עד כמה אנשים שעובדים במקצוע באמת מרוצים?
ומה תעשו ביום – יום?

ריכזנו עבורכם מידע מפורט מהאתר על שלושה מהמקצועות החמים בשוק העבודה, בהצלחה!

 


מנהל מוצר

מנהל מוצר – או Product Manager, הוא תפקיד בעל שונות מאוד גבוהה בין ארגון לארגון כתלות באופי החברה ובמאפייני המוצר. מנהל מוצר אחראי על תרגום הצרכים של הלקוחות למוצר סופי לרבות אפיון, עיצוב, ייצור, בקרה, הטמעה, מדידה, ועוד, כל זאת באמצעות גורמים מקצועיים נוספים. הוא מפעיל תהליכים רבים במקביל ואחראי על הסנכרון ועל התוצאה הסופית.

שעות עבודה: 09:00-19:00

ביקוש התפקיד בשוק העבודה: 7.5

שכר התחלתי: 20000 ₪  15000 ₪, בכירים: 33000 ₪ – 25000 ₪

מסלולי לימוד להכשרת המקצוע: אוניברסיטאית בר-אילן, הטכניון, אפקה, סמי שמעון, אוניברסיטאית בן גוריון, האקדמית רמת גן.

מנהל מדיה חברתית מנהל מדיה חברתית אחראי על גיוס לקוחות ברשתות החברתיות, זו מטרת תפקידו. לרוב עובד במחלקת הדיגיטל של חברות גדולות (מחלקה שמשויכת לשיווק ו/או לשירות לקוחות בדרך כלל), או במשרדי פרסום חיצוניים. במסגרת זו מומחה מדיה חברתית מנהל עמודים עסקיים ברשתות הן ברמת התוכן והן ברמת ההפצה (כולל קידום ממומן), כותב תוכן שיווקי, ומנטר שיח של גולשים במטרה לתת מענה ושירות ללקוחות קיימים ולנסות לרכוש לקוחות חדשים – הכל תוך השתתפות בשיח ברשת. חברות רבות היום משתדלות לתת מענה מהיר בערוץ הדיגיטלי, ולכן התפקיד הולך וצובר תאוצה גם ברמת הפרסום והמודעות למותג, וגם ברמת שירות הלקוחות. בחלק מהארגונים התפקיד מוגדר כ- SMO – social media optimization.

שעות עבודה: 09:00-19:00

ביקוש התפקיד בשוק העבודה: 9.5

שכר התחלתי: 11000 ₪ – 6500 ₪, בכירים: 20000 ₪ – 15000 ₪

מסלולי לימוד להכשרת המקצוע: המכללה למנהל, ניו מדיה, רמת גן, בצפר, make, האוניברסיטה הפתוחה.

מנהל חשבונות מנהל חשובונות – אחראי על רישום פעולות חשבונאיות בארגון על בסיס יומיומי, בכללן הנפקת חשבוניות, תשלומים לספקים, הכנת משכורות לעובדים, התאמות בנקים, ולעיתים גביית חובות. מנהלי חשבונות נדרשים בכל ארגון עסקי כמעט מתחילתו, ובארגונים גדולים יותר העבודה מתבצעת במסגרת מחלקת כספים. רואה החשבון לרוב מבקר את עבודתו של מנהל החשבונות, עם זאת קיימות דרגות סמכות שונות למנהלי חשבונות בהתאם להכשרה הספציפית.

שעות עבודה: 08:00-21:00

ביקוש התפקיד בשוק העבודה: 10.5

שכר התחלתי: 10000 ₪ – 7000 ₪, בכירים: 17000 ₪ – 12000 ₪

מסלולי לימוד להכשרת המקצוע: המכללה למנהל, הקריה האקדמית אונו, מישלב, המכללה האקדמית רמת גן.

יש לכם מקצועות נוספים שמעניינים אתכם? מידע שצברתם על תחום מסוים והייתם לשתף עם משוחררים נוספים? טיפים והמלצות על מוסדות לימוד? שתפו אותנו בעמוד הפייסבוק של "מומנטום למשתחררים" ואנחנו נדאג לשתף את קהילת בוגרי מומנטום.