לחשוב בגדול, לפעול בקטן

קבוצות פייסבוק, עמודים ומיזמים שיעזרו לכם לחשוב בגודל ולפעול בקטן ובקצב שלכם, להעשיר את הידע, לחשוב מחוץ לקופסא, לתכנן (או שלא) את העתיד, ויפגישו אתכם עם אנשי מקצוע שעובדים בתחומים שמעניינים אתכם

 

 

אנחנו יודעים כמה לא פשוט לצאת משגרת חיים סיסטמית כמו בצה"ל, לחיי האזרחות הדינאמיים בהם אתם – ורק אתם, אדונים לעצמכם. כל כך הרבה שאלות ומחשבות מתרוצצות לכם עכשיו בראש וגורמות לכם לאי שקט; איך מוצאים עבודה? איך ניגשים לראיון עבודה? איך בונים קורות חיים? לטוס לטיול הגדול או לוותר? מה ללמוד ואיפה? ועוד. עצרו הכל, קחו נשימה עמוקה ותנו לעצמכם את הזמן להתלבט – כי בשביל לצאת לדרך חדשה דרוש תכנון טוב! אז כדי להקל על ההתלבטות, מצאנו לכם כמה קבוצות ומיזמים שיעזרו לכם לחשוב בגודל ולתכנן בקטן את הצעדים שלכם, להעשיר את הידע, לחשוב מחוץ לקופסא, לתכנן (או שלא) את העתיד, ויפגישו אתכם עם אנשי מקצוע שעובדים בתחומים שמעניינים אתכם!

 

למה לא עכשיו?// איתמר כהן

עמוד פייסבוק פופולארי בניהולו של הקופירייטר איתמר כהן, המציע טיפים וכלים לצעירים בנושאים ובתחומים שונים בחיים לצד פרקטיקה, ביניהם: "איך לבלוט כשאתם רוצים משהו", "איך לפצות על חוסר ניסיון", "תבקשו מאנשים שיקטלו אתכם", "איך לבנות הרגלים נכונים", "איך להתמודד עם ההורים שלכם" ועוד. למעשה, העמוד מציע מעין קואוצ'ינג דיגיטלי המבוסס על ניסיון של כהן ועל חכמת ההמונים של חברי הקבוצה. אבל לא רק – לאור הצלחתו של העמוד החל כהן להעביר סדנאות ברחבי הארץ. המוטו של כהן: "דברו עם עשרה אנשים שעושים מה שאתם רוצים לעשות, ותשאלו אותם איך הם הגיעו לשם. אל תחכו שמישהו ייתן לכם צ'אנס לצבור ניסיון – לכו ותתנסו על עצמכם. אל תחכו לגיל 30, כשיהיה לכם מה להפסיד, כדי לפתוח עסק – תפתחו אותו עכשיו".

לעמוד הפייסבוק למה לא עכשיו?// איתמר כהן לחצו כאן


Watoobi

מיזם המציע הכוונה תעסוקתית חדשה, מונגשת ואפקטיבית המותאמת אישית לכל מי שמתלבט מה ללמוד או למי שמעוניין להחליף קרירה. ההכוונה מורכבת מפגישות עם אנשי מקצוע מהתחום שבו אתם מתלבטים לגביו. במהלך המפגשים תקבלו השראה מאנשים שהגיעו להישגים בתחומים בהם אתם מעוניינים, תפתחו קשרים משמעותיים עוד לפני שנכנסתם לתחום ותגלו מה אתם באמת אוהבים ורוצים לעשות.

למיזם Watoobi לחצו כאן

 

 

אנשי העולם החדש נפגשים בשכונה

מיזם של קבוצת הפייסבוק הסגורה "אנשי העולם החדש", שמאמינה בכוחה של הקהילה ולקחה אותה צעד אחד קדימה – כשהיא הוציאה אותה מהמרחב הדיגיטלי, למרחב האמיתי. אחת לחודש נערכים מפגשים של חברי הקהילה במוקדים שונים ברחבי הארץ (ב"שכונה"), במהלכם משתפים החברים ברעיונות, מחזקים, תומכים ומייעצים בנושאים שונים, ביניהם" אתגרים בחיפוש עבודה בעולם המודרני, הבדלים בין עצמאים לשכירים, נטוורקינג ועוד. בכל פגישה יש "פוקוס אחר" – סביבו מתנהלת השיחה, ובכל עיר יש "מוביל/ת שכונה" – שאחראים על ארגון המפגש האזורי.

לקבוצת הפייסבוק אנשי העולם החדש לחצו כאן

 

Think&Drink Different

עמוד פייסבוק של מיזם הרצאות רב תחומי שהחל לפעול בינואר 2013, ומטרתו לעודד חשיבה אחרת. בין ההרצאות הרבות והמרתקות: "מסביב לאוקיינוס השקט ב-80 דקות" (12.02.19), "מיינדפולנס – אימון מוחי להפחתת לחצים והגברת האושר בחיינו" (25.02.19), "מהי הצלחה?" (24.03) ועוד.

לעמוד הפייסבוק Think&Drink Different לחצו כאן

 

 

דנה ונועה – תעשו לי קריירה

מיזם ארצי שהוא בין היתר עמוד פייסבוק בניהולן של דנה ונועה, אשר מציגות למשתמשים מידי יום עשרות הצעות עבודה איכותיות, אשר עברו סינון מוקפד, ועומדות בתו התקן בתחומי מדעי הרוח והחברה. דנה ונועה סבורות כי "לרובנו הבטיחו שאם נלך במסלול של בגרויות, צבא, לימודים, תואר תהיה לנו עבודה הולמת ונדע מה אנחנו רוצים לעשות בחיים. כמי שעושים את צעדיהם הראשונים בשוק העבודה, סביר שכבר הבנתם – בישראל של היום המציאות מורכבת הרבה יותר ולמצוא עבודה זו משימה בהחלט לא פשוטה". במסגרת המיזם, דנה ונועה מרצות במפגשים שונים, ביניהם מפגש קהילת בוגרי מומנטום הראשון על "למה כדי לבנות קריירה צריך הרבה יותר מתואר ומה כדאי לעשות כדי להגיע למקום המקצועי".

לעמוד הפייסבוק דנה ונועה – תעשו לי קריירה, לחצו כאן