סטודנטים ומשרתי מילואים? מגיעות לכם נקודות זכות אקדמיות

חוק חדש מעניק למילואימניקים, כהוקרה על תרומתם למדינה, 2 נקודות זכות אקדמיות לטובת התואר.

 

קרדיט תמונה: ויקיפדיה

סטודנטים ומילואימניקים? חוק חדש מזכה אתכם ב-2 נקודות זכות אקדמאיות על חשבון קורס מעורבות בקהילה. הנקודות ניתנות לסטודנטים שעשו 10 ימי מילואים ומעלה בשנה.
עד לפני החוק רק 16 מתוך 63 מוסדות אקדמאיים נתנו נקודות זכות למילואימניקים. על פי החוק החדש כל מוסד שמעניק נקודות זכות על מעורבות חברתית יחויב להכיר בשירות של חיילי המילואים כנקודות זכות לקראת התואר.

מה היה עד עכשיו?

סטודנטים רבים, שהם גם משרתי מילואים, נאלצו עד היום להתמודד עם הפסד חומר גדול ובלי תמיכה של המכללה או האוניברסיטה, כפי שמספר דודי אלצופין, סטודנט לתואר ראשון באוניברסיטה העברית בירושלים: "את השנה האחרונה העברתי עם סה"כ של 40 ימי מילואים, למרות שעל פי חוק הייתי אמור לעשות עד 15 ימי מילואים בתור סטודנט. אך כאשר אתה לוחם במיל' ביחידה מובילה אז אתה לא בודק בירוקרטיה, אתה פשוט צריך לבוא.
נכשלתי בלא מעט קורסים השנה – מודה, בגלל התחייבויות שונות וכן בשל העדרות גדולה מהלימודים למילואים. בזמן הזה סטודנטים אחרים, שחלקם אפילו לא שירתו שירות חובה, יכולים לנצל את הימים והשעות הפנויות להתנדב במקום נחמד ולקבל על זה נקודות זכות.
המעט שיכל היה להקל עלי היה לפחות לדעת שהאוניברסיטה, כמוסד שאמור להיות חלק מהמאמץ הציוני, תגבה אותי ותיתן לי נקודות זכות על הימים והשעות של התרומה למילואים לפחות כמו שמקבל מי שמתנדב עם קשישים או מטפל בחיות עזובת. אני גאה לשרת במילואים לצד חבריי שהיוו ויהוו עבורי גב בעת אש חיה, המינימום שאני מבקש הוא שהאונ' לפחות תיתן לי גב קטנטן ותעזור לי להוריד מהעומס".

איך מממשים את ההטבה?

הזכות תינתן בכל מוסד לימודי בו יש אפשרות לקורס מעורבות בקהילה.
על מנת לקבל את ההטבה יש לשרת לפחות 10 ימי מילואים בשנה, ולהציג אישור מצה"ל על שירות מילואים.
ניתן להמיר שירות מילואים בנקודות זכות אקדמיות פעם אחת בלבד במהלך הלימודים לתואר.
בחלק ממוסדות הלימוד ואגודות הסטודנטים ניתנות הטבות נוספות לסטודנט המשרת במילואים, מעבר לזכויות הקבועות בחוק. ניתן גם לפנות לרכז המילואים לקבלת מידע ופרטים נוספים על הליך מימוש הזכות במוסד הלימודי.