צוערים לשלטון המקומי: להשפיע קרוב ולהגיע רחוק

תואר אקדמי עם מסלול ישיר להשפעה ציבורית מדבר אליכם? הכירו את 'צוערים לשלטון המקומי'. מגוון מסלולי תואר ראשון במימון מלא שבסופם תשתלבו בעמדות מפתח ברשויות המקומיות.

 

אם אתם לפני לימודים באקדמיה, ומעניין אתכם ללמוד תואר בתחומי החברה או הניהול, להשתייך לקבוצת מנהיגות ולהיכנס למסלול ישיר להשפעה ציבורית – יכול להיות שתכנית 'צוערים לשלטון המקומי' היא בשבילכם.

‘צוערים לשלטון המקומי’ היא תכנית יוקרתית הפועלת לשיפור השלטון המוניציפלי בישראל על ידי טיפוח והכשרת קבוצת מנהיגות לניהול מקצועי. התוכנית מציעה לימודי תואר במימון מלא, מלגת קיום חודשית, תכנית הכשרה איכותית והשמה בסיום תהליך ההכשרה. בתכנית שותפים משרד הפנים, המרכז לשלטון מקומי, משרד האוצר, עמותות "ידידי עתידים" ו"שותפויות רוטשילד".תוכנית צוערים לשלטון המקומי היא חלק מתוכנית אסטרטגית רחבה של בניית עתודות לפקידות הבכירה בשירות הציבורי- "עתודות לישראל". המטרה היא לשלב בשירות הציבורי אנשים צעירים, עם יכולות ומוטיבציה לשינוי.

צעירים רבים לא חושבים על עבודה בשירות הציבורי כאופציה, אבל חשוב לדעת שמעבר להשפעה הרחבה שיש בתחומים הללו, לעבודה במגזר הציבורי ישנם גם יתרונות הכוללים תנאים סוציאלים מובטחים, הטבות שונות ואפילו מימון תארים אקדמיים במסלולים שונים.

 

 

לתכנית מתקבלים 25 צוערים מדי שנה, בחלקם תושבי הפריפריה, המעוניינים לחזור לעיר שגדלו ולהצטרף להשפעה מקומית. לאחר הלימודים הם מחויבים לעבוד 4 שנים בתפקידי מפתח מסגרת המועצות המקומיות בפריפריה.

סמינר חו"ל ומפגש עם דמויות מפתח

במהלך התואר הראשון, מלבד הלימודים, תקבלו סדנאות ההעשרה, מפגשים עם דמויות מפתח בשלטון המקומי והציבורי בישראל, סמינרים, סמינר לימודי בחו”ל והתנסות מעשית בעבודה ברשויות מקומיות.

איפה תוכלו ללמוד?

תואר ראשון במסגרת התכנית תוכלו ללמוד באוניברסיטת בן גוריון שבנגב, במכללה האקדמית בתל חי, ובמכללת אורנים.
"תכנית הצוערים בשבילי היא דלת לעולם השלטון המקומי". אומרת יעל שוקרון, צוערת מחזור ו' באוניברסיטת בן גוריון שבנגב. "התכנית הכניסה אותי לתחום שלא הכרתי, דרכו אני לומדת על התנהלות הרשויות המקומיות ועל התפקיד העתידי שלי".

 

להרשמה לתכנית צוערים לשלטון המקומי לחץ כאן