לוחמים או תומכי לחימה משוחררים? הכירו את מלגת IMPACT

מלגת אימפקט

תכנית המלגות !IMPACT, של ארגון ידידי צה”ל בארה”ב (FIDF), מעניקה למשוחררים מעוטי יכולת כלכלית מלגה כספית גבוהה, הזדמנות להתנדב בארגון משמעותי והשתלבות לאחר סיום התואר במועדון בוגרים איכותי.

 

 

תכנית המלגות !IMPACT, של ארגון ידידי צה”ל בארה”ב (FIDF), מעניקה ללוחמים ולתומכי לחימה משוחררים מעוטי יכולת כלכלית 5000 דולר בשנה, כאות תודה על שירותם הצבאי.
כל משתתף בתכנית ממומן על ידי תורם אישי, המלווה אותו לאורך שנות הלימודים האקדמאיים. בתמורה מבצעים הסטודנטים התנדבות בארגונים ועמותות כמו: לתת, בית הגלגלים, השומר החדש, אחריי ועוד, בהיקף של 130 שעות שנתיות. בשנת הלימודים תשפ”א (2020-21), שנת הפעילות ה-19 של התכנית, מוענקת המלגה לכ- 4,300 מלגאים, הלומדים בכ- 94 מוסדות לימוד בארץ, מתוכם הצטרפו השנה לתכנית 1,200 מלגאים חדשים.

השתלבות במועדון בוגרים איכותי

גם אחרי תקופת הלימודים ממשיכה !IMPACT ללוות את המלגאים, באמצעות מועדון הבוגרים שהקימה. המועדון מספק רשת חברתית ונטוורק, סיוע וליווי בתעסוקה איכותית בשיתוף עם חברות מובילות במשק, והרצאות וסדנאות מיוחדות לחברי מועדון הבוגרים. בוגרי !IMPACT תורמים לדור ההמשך, הן באמצעות תרומה כספית לטובת מלגות חדשות לתכנית, והן באמצעות פרויקט ‘מנטור להצלחה’, במסגרתו בוגרי המלגה מלווים וחונכים את המלגאים הצעירים.

“התקווה היחידה שלי ללימודים אקדמאים”.

“מאז השחרור מהצבא יצא לי לא פעם להרגיש שאין כל כך הערכה על מה שהקרבתי במהלך השירות”. אומר אדיר מרקו מירושלים, מלגאי של !IMPACT. “כשרציתי להתחיל ללמוד המלגה היתה התקווה היחידה שלי כדי להפוך את הלימודים האקדמאיים שלי לאפשריים מבחינה כלכלית. לולא המלגה והעזרה זה לא יכל לקרות”.
“אני לא חושב שיכולתי להתחיל את שנת הלימודים בלי !IMPACT”, מספר נדב סט, מלגאי נוסף. “לצערי אין להורי אפשרות לסייע לי כלכלית כפי שהיו רוצים, אבא שלי עבר תאונת עבודה ונפצע, ו- !IMPACT סייעו לי והיו עבורי ממש כמו משפחה”.

למי מגיעה מלגת הלימודים?

מלגת !IMPACT ניתנת ללוחמים או תומכי לחימה משוחררים שעשו שירות צבאי מלא, ומגיעים ממשפחה מעוטת יכולת כלכלית. ניתן להגיש את הבקשה לפני השנה הראשונה או השנייה ללימודים (בתואר של 3 שנים לפחות) בסימסטר חורף, תוך 5 שנים מזמן השחרור מצה”ל.

ההרשמה למלגה פתוחה ממרץ עד מאי. להגשת מועמדות לחץ כאן.

 

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו

המומלצים שלנו

דילוג לתוכן