מלגת קרן אייסף: מצמצמים פערים חברתיים

קרן אייסף מעניקה לחיילים משוחררים ולצעירים מבטיחים מלגה של למעלה מ-20,000 ₪ ללימודי התואר הראשון. במלגה תזכו גם לתכנית מנהיגות ומעורבות חברתית ולליווי אישי.

 

אם אתם מתחילים לימודים באקדמיה בקרוב – כדאי לכם להכיר את קרן אייסף. הקרן הוותיקה מקדמת את הנגישות להשכלה גבוהה, ומפתחת ערכי מנהיגות ומחויבות חברתית.
קרן אייסף מעניקה מלגות סיוע לסטודנטים בשווי 25,000-20,000 ש"ח לשנת לימוד לתואר ראשון, (ובנוסף 18,500 – 23,500 לתואר שני, ו24,000 ₪ לדוקטורט). המלגה מיועדת לחיילים משוחררים יוצאי צבא או שירות לאומי, סטודנטים בעלי פוטנציאל למצוינות ומעורבות חברתית, סטודנטים בעלי קשיים כלכליים וצעירים שהם דור ראשון להשכלה גבוהה.

תכנית מנהיגות חברתית ורשת בוגרים חזקה

הסטודנטים שמתקבלים יזכו למלגות סיוע לתשלום שכר הלימוד במשך כל לימודיהם האקדמיים, לתוכנית הכשרה למנהיגות חברתית משמעותית ולתכנית התמחות בגופי שלטון לסטודנטים מצטיינים. במסגרת התכנית הסטודנטים פועלים לקידום חוקים חברתיים וליישומם, משיבים לפניות ציבור ופועלים בפרויקטים קהילתיים נוספים.
כ-11,000 בוגרי הקרן השתלבו בתפקידים משמעותיים בחברה הישראלית. רבים מבוגרי אייסף מצטרפים אל ארגון הבוגרים, המונה כיום אלפי חברים ומהווה רשת חברתית ומקצועית.
בתמורה למלגה הסטודנטים השותפים מתחייבים לנוכחות ב-15 המפגשים של התכנית למנהיגות, לעשייה חברתית בקהילה בהיקף של 4 שעות שבועיות ולמפגשי הכשרה בהיקף של 5-8 מפגשים לאורך השנה.
ההרשמה למלגת קרן אייסף מתבצעת לאחר הקבלה ללימודים במוסד אקדמי הפועל בשיתוף עם תכנית קרן אייסף.

 

משה שריקי, בוגר הקרן מספר: "אני שייך לקבוצה מיוחדת, 'קבוצת האחים הבוגרים' – הראשונים במשפחותיהם שזכו ללמוד באקדמיה. נולדתי בשכונת קטמונים בירושלים, למשפחה מסורתית, אח בכור מתוך שלושה אחים. למדתי בשכונה אבל לא סיימתי את לימודי הבגרות והתגייסתי לצה"ל, צעד שלמעשה פתח בפני דרך חדשה: הייתי חייל מצטיין ובזכות זאת קבלתי מלגת לימודים לאוניברסיטה העברית ל"מכינה למעורבות חברתית".
אני, נער מהקטמונים שלא סיים את לימודי הבגרות מצאתי את עצמי לפתע בקמפוס של האוניברסיטה המרשימה הזאת… זאת הייתה ההזדמנות שלי להשלים במשך שנתיים את לימודי הבגרות. במהלך השנתיים האלה נחשפתי גם לשלוחה הירושלמית של קרן אייסף במעורבות חברתית. בסיום המכינה ועם תעודת בגרות בכיס – נרשמתי ללימודי המזרח התיכון ובכך הייתי הראשון במשפחתי שהתקבל ללימודים אקדמיים. הייתי גאה מאוד וכמובן שהצטרפתי כסטודנט לפעילות חברתית באייסף."

 

להרשמה למלגת קרן אייסף לחץ כאן