מלגות ללוחמים ולחיילים משוחררים

מלגות ללוחמים ולחיילים

קרנות וארגונים רבים מוקירים את תרומתכם בשירות הצבאי, ומעניקים לכם מלגות לימודים בגובה עשרות אלפי שקלים. קבלו הצצה למלגות המיועדות למשרתי צה”ל.

 
מלגת !IMPACT

מלגה של ארגון ידידי צה”ל בארה”ב (FIDF), למען לוחמים משוחררים. מטרת המלגה היא להפוך את ההשכלה הגבוהה לנגישה בעבור צעירים ששירתו בצה”ל כלוחמים, ואינם יכולים לממן בעצמם את הלימודים.
למי מיועד?

אם הנך עומד בקריטריונים הבאים:

  • לוחם או תומך לחימה, עד דרגת סרן (כולל),עד שלוש שנים בקבע
  • שרות צבאי מלא ותקין
  • ממשפחה מעוטת יכולת כלכלית
  • הגשת טופס בקשה למלגה-תוך חמש שנים משנת השחרור מצה”ל.
  • תחילת שנת הלימודים הראשונה/ השנייה (בתואר של 3 שנים לפחות) – בחודש אוקטובר הקרוב לימודים הנמשכים שנתיים או פחות-יש להגיש בקשה רק לקראת שנת לימודים ראשונה
  • מועמד הלומד באוניברסיטה הפתוחה יוכל להגיש מועמדות רק לקראת שנת הלימודים השנייה ולאחר שעבר בהצלחה 3 קורסים לפחות בשנת הלימודים הראשונה.
  • המלגה איננה מיועדת ללימודי מכינה/ השלמת בגרויות/ לימודים בהיקף חלקי או לבעלי תואר לימודים קיים.

איזה מוסדות לימוד?

לימודים לתואר ישראלי ראשון, בהיקף מלא, במוסד המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה או לימודי תעודה (של שנה לפחות) במוסד לימודים המוכר על ידי משרד החינוך/ הכלכלה והתעשייה/ העבודה והרווחה/ התיירות/ התרבות והספורט.

התחייבות הסטודנט: 130 שעות למען הקהילה, ועמידה בקשר עם התורמים.
גובה המלגה: כ – $4,000 לשנה.
מועדי הרשמה: מרץ עד מאי
לאתר התכנית לחץ כאן 


קרן גרוס

קרן גרוס הוקמה כדי לסייע למשוחררי צה”ל להשתלב בחיים האזרחים. מלגות הקרן מיועדות לחיילים משוחררים, בדגש על בני מיעוטים, תושבי הפריפריה, חרדים, ובני העדה האתיופית
למי מיועד? חיילים משוחררים מהפריפריה, חרדים, בני העדה האתיופית ובני מיעוטים.
איזה מוסדות לימוד? כל מוסד אקדמאי מוכר.
התחייבות הסטודנט: 4 שעות שבועיות של התנדבות בקהילה.
גובה המלגה: 5,000 ₪
מועדי הרשמה: ספטמבר – דצמבר
לאתר הקרן לחץ כאן


קרן אייסף

קרן אייסף מצרפת ומעניקה מלגות במשך כל לימודיהם האקדמיים של סטודנטים מבטיחים המגיעים מהפריפריה הכלכלית-החברתית-גיאוגרפית של ישראל, תוך שימת דגש על מצבם הסוציו-אקונומי, הפוטנציאל האקדמי ומעורבותם החברתית. חברי הקרן משתתפים בתכנית לפיתוח מנהיגות חברתית המפתחת חשיבה ביקורתית, מחויבות ומנהיגות חברתית. בתכנית נפגשים חברי הקרן עם תכנים שונים המעסיקים את החברה הישראלית, עם האחריות והמחויבות שלהם אליה ועם שאלת הזהות והסיפור האישי שלהם כמניע לעשייה ואקטיביזם חברתי. כ-11,000 בוגרי הקרן השתלבו בתפקידים משמעותיים בחברה הישראלית. רבים מבוגרי אייסף מצטרפים אל ארגון הבוגרים, המונה כיום אלפי חברים ומהווה רשת חברתית ומקצועית.
למי מיועד? חיילים משוחררים מהפריפריה, חרדים, בני העדה האתיופית ובני מיעוטים.
איזה מוסדות לימוד? 18 מוסדות המשתפים פעולה עם הקרן (כל האוניברסיטאות ומספר מכללות)
התחייבות הסטודנט: נוכחות חובה בתכנית למנהיגות חברתית הכוללת כ-15 מפגשים במהלך השנה בימי שישי. עשייה חברתית בקהילה באחד מהפרויקטים החברתיים בתוכנית, בהיקף של 4 שעות שבועיות
ומפגשי הכשרה בהיקף של 5-8 מפגשים לאורך השנה.
גובה המלגה: קרן אייסף מעניקה מלגות בשווי 25,000-20,000 ש”ח לשנת לימוד לתואר ראשון, 18,500 – 23,500 לתואר שני, ו24,000 ₪ לדוקטורט
מועדי הרשמה: יוני – אוגוסט
לאתר הקרן לחץ כאן

 
קרן הישג

מלגות לחיילים בודדים משוחררים. הקרן הוקמה מתוך תחושת מחויבות והוקרת תודה לאלפי החיילים הבודדים ששירתו בצה”ל, רובם צעירים שעזבו את המשפחה, עלו לבדם לארץ והתגייסו לצה”ל. את הקרן הקים ג’רי שוורץ יחד עם רעייתו הת’ר ריסמן.
למי מיועד? חיילים משוחררים בודדים.
איזה מוסדות לימוד? כל מוסד אקדמאי מוכר.
התחייבות הסטודנט: התנדבות בקהילה.
גובה המלגה: מימון שנת לימודים מלאה + מלגת מחיה.
מועדי הרשמה: מרץ – יוני
לאתר הקרן לחץ כאן 

קרן קציר

קרן קציר הוקמה ביוזמת קרן רש”י בשנת 2000 בשאיפה לסייע לצעירים מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית להתגבר על המכשולים החברתיים והכלכליים המונעים מהם לרכוש השכלה אקדמית. הקרן מלווה אישית, תומכת ונותנת מענה בזמן אמת לסטודנט, לאורך כל תקופת הלימודים.
למי מיועד? חיילים משוחררים מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית במצב סוציואקונומי נמוך ללא עורף משפחתי מוכח, או בוגרי כפרי נוער ופנימיות או בוגרי תכניות קרן רש”י הנרשמים ללימודי תואר אקדמי.
איזה מוסדות לימוד? אוניברסיטאות ומכללות
התחייבות הסטודנט: הסטודנטים נדרשים לתרום לקהילה באופן משמעותי, ולגלות מודעות לצרכי החברה הישראלית. חלקם אף ייבחר להשתתף בסמינר ובסדנאות של התכנית למנהיגות חברתית.
גובה המלגה: בין 5,000 ל-18,000 ₪ בשנה, למשך 3-4 שנים.
לאתר הקרן לחץ כאן

הקרן לעידוד השכלה גבוהה

המלגה כוללת השתתפות במימון לשנת לימודים ראשונה בתואר ראשון במוסדות מזכים בפריפריה (כולל מספר מכללות בירושלים). יש גם תוכנית הכוללת מסלול של לימודים במכינה והשתתפות במימון לימודים אקדמיים ל-3 שנים למשוחררים מאזורים בעלי עדיפות לאומית.
למי מיועד? חיילים משוחררים שגרים באזור עדיפות לאומית או לומדים במוסדות לימוד בפריפריה.
איזה מוסדות לימוד? מוסדות לימוד בפריפריה
גובה המלגה: כ-9,500 ש”ח
מועדי הרשמה: ספטמבר – דצמבר
לאתר הקרן לחץ כאן

תכנית ממדים ללימודים

בנוסף למלגות, השנה נוסדה תכנית “ממדים ללימודים”, על ידי צה”ל ומשרד הביטחון. התכנית תעניק למשוחררים מימון מלא של הלימודים לתואר ראשון.
למי מיועד? כרגע ללוחמים ולחיילים מאוכלוסיות מיוחדות. בהמשך עתידה התכנית להתרחב לתומכי לחימה וחיילים עורפיים.
איזה מוסדות לימוד? כל מוסד אקדמאי מוכר.
גובה המלגה: שכר לימוד מלא, כאשר רובו ניתן במתנה באמצעות התכנית, והיתר משולם באמצעות הפיקדון הצבאי.
לפרטים נוספים על התכנית לחץ כאן

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו

המומלצים שלנו

דילוג לתוכן