קורס פסיכומטרי בחינם: הפסיכומטרי של המדינה

לראשונה בישראל ניתן ללמוד לבחינה הפסיכומטרית בחינם או בעלות סמלית – בזמן, במקום ובקצב שלך. כל מה שאתם צריכים לדעת על הפסיכומטרי של המדינה.

 

 

 

בחינת הפסיכומטרי שמשמשת כלי למיון מועמדים לאוניברסיטאות ומכללות בארץ, נתפסת פעמים רבות כמאיימת. הבחינה נועדה לבחון את הידע שלכם בתחומים כמו מתמטיקה, אנגלית וכתיבה, וגם כדי לחזות את סיכויי ההצלחה שלכם באקדמיה.

רבים מהנבחנים מתכוננים לבחינה בעזרת קורסים שהמחיר שלהם נע בין 5,000 ₪-10,000 ₪ ונאלצים להשתמש לשם כך בכספי מענק השחרור והפיקדון. פעמים רבות, ציון הפסיכומטרי אינו מאפשר קבלה של מועמד למוסד לימודים, והוא נאלץ לגשת לבחינה שוב ושוב. עסק יקר.
בנוסף, צעירים רבים לא יכולים להרשות לעצמם לשלם את העלות הגבוהה של הקורסים, ומוצאים את עצמם מתפשרים על המקצוע העתידי שלהם.

המשרד לשוויון חברתי, גוף ממשלתי שמטרתו לקדם את האוכלוסיות שנחשבות לחלשות בישראל, ביניהם אוכלוסיית הצעירים, החליט להרים את הכפפה ולאפשר שוויון לכולם באמצעות קורס הכנה לפסיכומטרי מקוון חינמי – “הפסיכומטרי של המדינה”.

 

אז מה זה בעצם אומר?

“הפסיכומטרי של המדינה” פועל במסגרת הפלטפורמה הלאומית ללימודים מקוונים – “קמפוס” שפותח על ידי מטה “ישראל דיגיטלית” כך שתוכלו ללמוד לבחינה בכל מקום ובכל שעה.

על הקורס

הקורס, שמועבר על ידי מדריכים מומחים בתחום הפסיכומטרי, מתמקד בפתרון השאלות על – ידי גישות פסיכומטריות ההכרחיות להצלחה בבחינה.
השיעורים מצולמים בווידאו, כ-45 שעות בסך הכל, שניתן לצפות בהם שוב ושוב, 24/7, כמו ב-  VOD. את ספר הקורס, שהחומר אליו סופק מ”המרכז לבחינות והערכה”, מי שגם אחראי על כתיבת בחינת הפסיכומטרי, תוכלו להוריד בקובץ PDF.

התכנית מציעה חלוקה ל-2 מסלולים; הראשון הוא בסיסי וחינמי והשני – קורס מתוגבר בעלות סמלית של 250 ₪.

מסלול ראשון: המסלול מתחלק לתכנית לימוד לפי ימים – 60 ,90 או 120, על פי קצת ההתקדמות והלמידה האישית של כל תלמיד. קצב ואופן ההתקדמות ניתנים למעקב במערכת.

בנוסף לשיעורי הווידאו, התכנית מאפשרת לכל תלמיד לתרגל 10 סימולציות מלאות הכוללות פתרונות מלאים.

מסלול מתוגבר: אם תצטרכו פתרון זול אבל טיפה יותר מעמיק, תוכלו להירשם במסגרת התכנית לקורס מתוגבר בעלות של 720 ₪. לכל נרשם, יש זכאות להשתתף ב-28 שיעורים כיתתיים אונליין (28 שעות). השיעורים, שמועברים בלייב על ידי אחד ממדריכי התכנית, מתקיימים בכיתות לימוד מקוונות בין פעמיים לשלוש בשבוע, בהן גם ניתן לשאול את המדריך שאלות דרך המיקרופון או הצ’אט.

המסלול המתוגבר מזכה את הנרשמים ב-3 שיעורים פרטיים באורך של חצי שעה כל אחד המתקיימים אחת לשבועיים ומתואמים מול המדריך מראש ובדיקת 3 חיבורים.

 

אז מי בעצם יכול ליהנות מ”הפסיכומטרי של המדינה”?

התשובה היא: כולם. כן, ממש ככה.
בין אם זו הפעם הראשונה שאתם ניגשים לבחינת הפסיכומטרי, ורוצים לשמור את כספי המענק למטרות אחרות, ובין אם אתם ניגשים בפעם השניה או השלישית ולא יכולים להרשות לעצמכם לבזבז סכומים גבוהים נוספים על קורס הכנה לפסיכומטרי.

“שמעתי על התכנית בפעם הראשונה דרך כתבה בטלוויזיה” ,מספרת דורין כהן, 22, גבעתיים שמתכננת ללמוד עבודה סוציאלית, “שמחתי לדעת שסוף סוף יש רפורמה שונה שבאה לעזור מבחינה כלכלית בכל מה שקשור לפסיכומטרי. אחרי פעמיים שכבר ניגשתי, חשבתי לנסות אולי משהו באמת שונה, מתוך מחשבה שזה יהיה מה שיביא להצלחה שלי בבחינה. מה שעוד יותר עזר לי לקבל את ההחלטה להירשם לתכנית היא העובדה שהכל נעשה בשיתוף פעולה עם ‘המרכז הארצי לבחינות והערכה'”. על הקורס דורין מספרת “שהוא מאורגן ומסודר, המדריכים מדהימים ולא משעממים בכלל. בכל יום יש תכנית לימוד מסודרת וגם לא עמוסה, וזה מה שהכי חשוב. בכל יום מתמקדים ב -2 דברים עיקריים ולא על 6 כמו שעושים במכונים אחרים בדרך כלל. אני מרגישה הרבה פחות בלחץ לקראת הבחינה מהפעמים הקודמות”.
יחד עם זאת, דורין מספרת שהקורס לא מתאים לכולם “הלמידה העיקרית היא עצמאית, ולכן מי שיש לו בעיות קשב וריכוז ברמה גבוהה ולא יכול לשבת עם עצמו לבד, צריך לחשוב האם הקורס מתאים לו”. גם דעתו של משה, 23, ירושלים, דומה לשל דורין “לדעתי, מי שלומד בקורס החינמי, צריך יותר משמעת עצמית, אבל הקורס המתוגבר נותן לזה פתרון ויותר מסגרת למי שקשה לו ואין לו משמעת עצמית גבוהה”.

מה אתם מרוויחים מזה?

“הפסיכומטרי של המדינה” נותנת “פייט” רציני לכל מכוני הפסיכומטרי בישראל, בעיקר בגלל שהחומר נלקח ישירות מ”המרכז הארצי לבחינות והערכה”. עכשיו כל מי שמעוניין להתקבל ללימודים שדורשים ציון פסיכומטרי גבוה, יוכל ללמוד ולהתאמן לבחינה שוב ושוב מבלי לפגוע לעצמו בכיס ולחסוך סכומים גבוהים של כסף.
“במקום לבזבז אלפי שקלים על קורסים של מכונים, יש קורס מעולה בחינם או בעלות ממש סמלית, שלא נופל מקורסים אחרים”. מסכם משה.

השורות הקטנות – מידע טכני:

הרישום לקורס הוא דרך אתר קמפוס בלבד.
בעמוד הרישום מפורטים לוחות הזמנים של הקורסים השונים לפי המועדים.
תוכלו להציץ בעמוד הרישום בשיעורים לדוגמא.

ההרשמה מתבצעת כאן.

בהצלחה!72

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו

המומלצים שלנו

דילוג לתוכן