מי רוצה להיות מאסטר שף?

תכניות הבישול שמציפות אותנו גורמות גם לצעירים לבחון את המקצוע מלא התשוקה לעגבנייה, ולחפש לימודי קונדיטוריה, בישול או אפייה. אז איפה אפשר ללמוד וכמה זמן זה לוקח? כמה עולים הלימודים ואיפה תוכלו להשתלב בעבודה? ריכזו עבורכם כמה מהאפשרויות  מבתי הספר בתחום.

 

נדמה שלימודי הבישול והאפייה הפכו בזמן האחרון לטרנד חדש, אולי לא מעט בזכות תכניות הבישול הרבות על המסך הקטן. אם אתם משוחררים המתעניינים בלימודי שף ולא יודעים מאיפה להתחיל – כדאי שתקראו את הכתבה. ריכזנו עבורכם מידע מבתי הספר השונים לבישול, אפייה וקונדיטוריה, עשינו לכם סדר ועכשיו אתם מוזמנים להחליט בעצמכם. בתאבון!

 

עושים בישול: מלגה של 25% הנחה לחיילים משוחררים

בית הספר עושים בישול, למקצועות הבישול והאפייה, נוסד על ידי השף אורן גירון בשיתוף אמיר ארבל, שהשתחרר לא מזמן משירות קבע בצה"ל של מעל ל-20 שנה. חלומו של אמיר הוא להעניק למשוחררים את היכולת ללמוד את המקצוע שבו התאהב ולפתוח כיתות מיוחדות למשוחררים וללוחמים.

שף מוביל: השף אורן גירון
מה לומדים? בלימודי קונדיטוריה: לימוד תיאורטי של טכנולוגיות אפייה וחומרי הגלם ותרגול מעשי בפורמט 'בית קפה' עם לימוד ההגשה והכנת הכמויות.
בלימודי בישול: תיאוריות הקשורות בחומרי הגלם, טכניקות עבודה שונות, שיטות בישול, הכנת מנות ומתכונים שונים. תזמון והוצאת מנות, פרזנטציה עדכנית ומעוררת. ייערך פרויקט גמר קבוצתי, שבו התלמידים יבנו בעצמם תפריט מלא ויכינו אותו בזמן אמת לטעימת שופטים.
כמה זמן הקורס? קונדיטוריה: 27 מפגשים, 235 שעות לימוד אקדמאיות.
בישול: 24 מפגשים, 144 שעות לימוד אקדמאיות
איפה? הרצליה פיתוח
יש הנחות? כחיילים משוחררים תוכלו לקבל מלגה של 25% מעלות הקורס. בנוסף, ניתן לקבל מימון דרך תכנית השוברים של משרד התמ"ת עד לגובה של 80% מהעלות.
מה עם עבודה? לדורשים תינתן עזרה במציאת סטאז'
לפרטים ולהרשמה: עושים בישול 09-9518868

 

בישולים: מעל 10,000 בוגרים

בית הספר בישולים, הוא בית ספר גדול למקצועות הקונדיטוריה והבישול. יש בו מעל 15 שפים, המרצים ומעבירים את הידע ומעל 10,000 בוגרים.

שף מוביל: שף סאוולי אלדר, שף עדי לוי, שף עדן אלקובי, שף יובל מטלון, שף רן פולק ועוד.
מה לומדים? בלימודי קונדיטוריה: חומרי גלם וטכניקות חדשניות, תהליכים ושיטות עבודה, תרגול מתכוני דגל של הפטיסרי הצרפתי, שוקולד, בצקים, מאפים, קונפיסרי, גלידות וקינוחים.
בלימודי בישול: יסודות ובסיסים, הכרות ועבודה עם מגוון רחב של חומרי גלם, יישום טכניקות בישול קלאסיות וחדשניות ממטבחי העולם, פיתוח ראיה קולינרית עדכנית, תכנון וביצוע פרויקט גמר
כמה זמן הקורס?  קונדיטוריה: 54 מפגשים, 610 שעות לימוד אקדמאיות.
בישול: 57 מפגשים, 630 שעות לימוד אקדמאיות
איפה? תל אביב
יש הנחות? הקורס מוכר לכספי הפיקדון לחיילים משוחררים. בנוסף, אפשרות לפריסת שכר לימוד עד 60 תשלומים.
מה עם עבודה? ישנה תכנית סטאז', שמקנה הזדמנות לעבוד במסעדות בארץ ובעולם, ביניהן מסעדות מכוכבות מישלן באירופה.
לפרטים ולהרשמה: בישולים 03-6819141

 

 

דנון: תכנית סטאז' עם מסעדות בצרפת

דנון הוא בית ספר לבישול, בית ספר לקונדיטוריה ולאפייה בנמל תל אביב..בית הספר נוסד על ידי השף מאיר דנון, והוא מכשיר מדי שנה מאות בודדות של בוגרים בלבד, באווירה אינטימית ואישית.

שף מוביל: מאיר דנון
מה לומדים? בלימודי קונדיטוריה: טכניקות של טארטים ובצקים פריכים, בצקי עלים, בצק רבוך, קרמים, מוסים, קינוחים ועוד קשת רחבה של נושאים מהקונדיטוריה הצרפתית מסורתית.
בלימודי בישול: חומרי גלם, מיומנויות חיתוכים, צירים, רטבים, טכניקות מן המטבח המערבי והבינ״ל, טכניקות בישול צרפתיות ואיטלקיות.
כמה זמן הקורס? קונדיטוריה: 45 מפגשים, 610 שעות לימוד אקדמאיות.
בישול: 42 מפגשים, 526 שעות לימוד אקדמאיות
איפה? תל אביב
יש הנחות? בדנון מלגות של כ-3000 ₪ למועמדים בתחילת דרכם ללא רקע לימודי. כמו כן ישנה מלגה להשתלבות בעבודה. בנוסף, אפשרות לפריסת שכר לימוד עד 60 תשלומים.
מה עם עבודה? ישנה תכנית סטאז' עם מסעדות בצרפת.
לפרטים ולהרשמה: דנון 03-720-8941

 

מכללת השף: 4 סניפים ברחבי הארץ

מכללת השף למקצועות הקולינריה משלבת לימודים עיוניים ומעשיים וכן התנסות תעסוקתית (סטאז'). בסיום הקורס זכאים הסטודנטים לתעודת גמר מקצועית מטעם המכללה. התעודה בחסות התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל , ארצות הברית ואירופה ומוכרת לצרכי עבודה בארץ וברוב מוסדות הקולינריה בעולם. למכללה ארבעה סניפים בישראל: תל אביב, חיפה, ירושלים ובאר שבע.

שף מוביל: שף שמואל מולדובן, שף שלו קמחי ועוד.
מה לומדים? בלימודי קונדיטוריה: שיטות וטכנולוגיות באפייה, תורת חומרי הגלם, הכרת הציוד המקצועי, שוקולד, פרלינים וטראפלס, עוגיות ועוגות בחושות, בצקים פריכים, מסות שומנויות ומוקצפות, קינוחי ויטרינה ובוטיק, אפייה מלוחה וללא גלוטן.
בלימודי בישול: בישול ים תיכוני, גורמה ובישול איטלקי, מבוא לעולם הגסטרונומיה, טכנולוגיות בישול, תורת חומרי הגלם, שיטות חיתוך, מושגים מקצועיים, תזונה ובישול בריא, ירקות וקטניות, תבלינים ועשבי תיבול, תורת אפיית לחמים ועוד.
כמה זמן הקורס? קונדיטוריה: 8 חודשים, אחת לשבוע
בישול: 8 חודשים, אחת לשבוע
איפה? תל אביב, חיפה, ירושלים ובאר שבע
יש הנחות? הסטודנטים מקבלים ערכת עבודה מקצועית, מקטורן שף, כובע ופרודוקטים במתנה.
מה עם עבודה? סטודנטים שמעוניינים יופנו במהלך לימודיהם להתמחות בעסקים קולינריים שונים ברחבי הארץ. המכללה שמה דגש גם על לימוד של יזמות עסקית ומעניקה הכוונה למי שרוצה לפתוח עסק.
לפרטים ולהרשמה: מכללת השף 1700-700-690

 

טעמים: בישולים באווירה ירושלמית

בית הספר לבישול טעמים שוכן ברחוב אגריפס בירושלים, ממש ליד שוק מחנה יהודה, ומציע קורסים מיועדים למעוניינים ללמוד בישול וקונדיטוריה הן ברמה המקצועית והשתלבות בענף, והן ברמה החווייתית.

שף מוביל: שף יובל אטיאס
מה לומדים? בלימודי קונדיטוריה: עוגות וטרינה, בצקים מסוגים שונים, עבודה עם שוקולד, קינוחים קלאסיים ומודרניים, זילוף ועוד.
בלימודי בישול: טכניקות חיתוך מקצועיות, שיטות בישול שונות, בקר עופות ודגים, הכנת רטבים מתאימים, מרקים ונזידים, אופן הגשה נכון, מנות עיקריות, מנות אחרונות, תוספות, קישוטי מזון, התאמת עשבי תיבול לתבשילים השונים, "טיפים" ייחודיים כולל עיצוב המנות טרם ההגשה.
כמה זמן הקורס? קונדיטוריה: 15 מפגשים
בישול: 15 מפגשים
איפה? ירושלים
יש הנחות? לא צוין
מה עם עבודה? אין מידע על סיוע בהשתלבות בעבודה.
לפרטים ולהרשמה: טעמים 02-6223317