דרך הנגב: עבודה חינוכית עם חיי חברה תוססים

מתלבטים בין עבודה משמעותית לבין חוויה? רוצים גם לפתח את עצמכם אחרי השחרור וגם להרוויח כסף? חולמים לחיות בשקט של מדבר, אבל גם בסביבה צעירה וכייפית? יש מצב שהתכנית "דרך הנגב" היא בשבילכם.

 

דרך הנגב היא תכנית  המיועדת לצעירים המעוניינים לשלב עבודה חינוכית משמעותית עם חיי קבוצה צעירה ותוססת, יחד עם לימודי העשרה מגוונים. התכנית היא יוזמה משותפת של עמותת דרך ארץ, מכינת הנגב והמועצה האזורית רמת הנגב. 

 

המשתתפים בתכנית עובדים בשלל עבודות בתחום החינוך ברחבי המועצה האזורית רמת הנגב, ומקבלים בתמורה, בנוסף לשכר מלא כמובן, מגורים בעלות סמלית במתחם משותף ותוכנית לימודי העשרה בשלל תחומים כמו חינוך, כלכלה, פילוסופיה, יהדות, ציונות, ממשל וחברה, עם מרצים מהשורה הראשונה. המשתתפים הופכים לחלק בלתי נפרד מקהילת המחנכים בנגב, עוברים השתלמויות בתחום החינוך וצוברים ניסיון אמיתי וכלים מקצועיים בתחום. 

בנוסף, המשתתפים בתכנית זוכים לשלל הטבות נוספות כמו קורס פסיכומטרי מסובסד ומלגות לימודים למתמידים ועוד שלל הטבות ייחודיות. 

 

בכל מחזור משתתפים 15 חבר'ה צעירים בראש טוב. כולם גרים במתחם אחד משותף, מול נופי המדבר והשקיעות היפות בארץ. למשתתפים מוצעת תכנית חברתית עשירה עם הרבה ערבי כיף ופנאי, טיולים וסדנאות. מתחם המגורים נמצא בישוב אשלים, צמוד ממש לכפר הסטודנטים של איילים והמשתתפים מוזמנים לקחת חלק בכל פעילויות הכפר ולהנות מכל מה שהכפר מציע – בריכה, פאב, קולנוע ועוד.

"ראינו שהרבה חבר'ה שמתעניינים בתכניות עבודה מועדפת שבהם יש שילוב עם חקלאות, לא באמת רוצים לעבוד בחקלאות, אלא בעיקר רוצים את המסגרת החברתית הכיפית והתומכת ואת תכני העשרה המעניינים והמלמדים. מצד שני, קלטנו שבהרבה עבודות חינוכיות, במיוחד כאלו שנמצאות בפריפריה, יש תחושה של 'לבד' ובהעדר סביבה צעירה קשה להתמיד בהן.

לכן החלטנו לפתוח את תכנית "דרך הנגב" – תכנית המשלבת עבודה חינוכית במגוון משרות במועצה האזורית רמת הנגב, יחד עם חיי קהילה צעירה ותוססת ותכני העשרה מגוונים ומרתקים".

לפרטים נוספים ולהצטרפות לתכנית לחץ כאן