טיסת קיץ לארה"ב: דרושים מדריכים למחנות של הסוכנות

יש לכם תכניות לקיץ? הסוכנות היהודית מזמינה אתכם להדריך במחנות הקיץ בחו"ל. אם אתם טובים בריקוד, דרמה, מוסיקה, מחנאות, טכנולוגיה או ספורט, ויש לכם ניסיון בהדרכה – מוזמנים להצטרף לחוויה.

 

יחידת השליחויות של הסוכנות היהודית מזמינה אתכם, משוחררים עם רקע הדרכתי, להדריך במחנות הקיץ לנוער בארצות הברית ובקנדה.

200 מחנות קיץ ברחבי צפון אמריקה

מידי שנה, תכנית השליחים למחנות הקיץ בחו"ל שולחת כ- 1400 שליחות ושליחים ל- 200 מחנות
וקהילות בארה"ב וקנדה, והם מהווים חלק בלתי נפרד מצוות המחנה.
ההשתתפות מתאימה למשוחררים עם רקע וניסיון הדרכתי בכ-100 תחומים ומקצועות: טיולים, טכנולוגיה,ריקוד, דרמה, מוסיקה, מחנאות, אמנות, וספורט ועוד. המדריכים, שנבחרים מתוך אלפי פניות, משתתפים בתוכנית הגדולה והותיקה ביותר לחיזוק הקשר בין נוער יהודי בצפון אמריקה לבין הצעירים והמובילים בחברה הישראלית.

הכרות, חוויה, ומפגש שלא שוכחים

השליחות במחנות הקיץ, על אף שהיא קצרה, תורמת מאוד לחיזוק של הקשר בין ישראל ליהדות התפוצות, להכרות של ילדים ונוער יהודיים עם מדינת ישראל ולבניית דור המנהיגות הבא בקהילות היהודיות בעולם.
השליח מביא איתו ביכולות הדרכה, יצירתיות, השקעה ורצון טוב, את הווי החיים והתרבות הישראלית למחנות הקיץ בחו"ל.. מחקרים שליוו את התוכנית המתקיימת למעלה מ-45 שנים הוכיחו שלמפגש הזה יש השפעה על הקשר בין יהדות התפוצות למדינת ישראל ועל הגברת המודעות של הנוער בחו"ל לחיי החברה והתרבות בארץ.

אז מה תקבלו בשליחות למחנות הקיץ?

כשליחים תקבלו מימון טיסות מלא, הלוך ושוב למחנה, שהייה וכלכלה מלאה ותשלום מענק סמלי בסוף השליחות של 500$. בנוסף תקבלו אשרות כניסה מתאימות לארה"ב או קנדה, הכשרה מקיפה וליווי לאורך התהליך. אך מעבר לזה,ולא פחות חשוב, תקבלו ניסיון הדרכתי, רכישת כלים מקצועיים, הזדמנות להשפעה ועבודה משותפת עם קהילות יהודיות בצפון אמריקה.

"השליחים לא רק תורמים לקהילות בחו"ל, אלא גם חוזרים לארץ עם הבנה מעמיקה יותר לגבי ריבוי הפנים של הקיום היהודי בארץ ובתפוצות", אומרים ביחידה לשליחויות של הסוכנות היהודית. "התוצאה הברורה היא תהליך של העשרה הדדית. השליחים השבים משליחות זו מדווחים שהיא העצימה את תחושת הזהות וההזדהות שלהם עצמם לעם ולמדינה ורבים מהם מבקשים להמשיך ולעסוק בחינוך יהודי ציוני בתפוצות ובארץ".

להרשמה להדרכה במחנות הקיץ לחצו כאן