טיסת קיץ לארה"ב: דרושים מדריכים למחנות של הסוכנות

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו

המומלצים שלנו

דף הבית > טיול > אחריי לאזרחות: 16 תכניות מנהיגות למשוחררים > טיסת קיץ לארה"ב: דרושים מדריכים למחנות של הסוכנות

למרות הקורונה נפתחים המיונים לשליחות במחנות הקיץ בארצות הברית ובקנדה. אם אתם טובים בריקוד, דרמה, מוסיקה, מחנאות, טכנולוגיה או ספורט, ויש לכם ניסיון בהדרכה – מוזמנים להצטרף לחוויה.

 

 

יחידת השליחויות של הסוכנות היהודית מזמינה אתכם, משוחררים עם רקע הדרכתי, להדריך במחנות הקיץ לנוער בארצות הברית ובקנדה. מידי שנה, תכנית השליחים למחנות הקיץ בחו"ל שולחת כ- 1400 שליחות ושליחים ל- 200 מחנות של קהילות בארה"ב וקנדה, והם מהווים חלק בלתי נפרד מצוות המחנה. השנה עקב מגפת הקורונה עתיד מחנות הקיץ לא מובטח במאת האחוזים, וברור כי היציאה לשליחות כפופה בין היתר להגבלות והחלטות הרשויות בארץ ובצפון אמריקה. אבל למרות זאת אנחנו אופטימיים ומקווים לטוב ולחוויה בלתי נשכחת.

אז מה הכישרון שלכם?

ההשתתפות מתאימה למשוחררים עם רקע וניסיון הדרכתי בתחומים ומקצועות מגוונים: טיולים, טכנולוגיה, ריקוד, דרמה, מוסיקה, מחנאות, אמנות, וספורט ועוד. המדריכים, שנבחרים מתוך אלפי פניות, משתתפים בתוכנית הגדולה והותיקה ביותר לחיזוק הקשר בין נוער יהודי בצפון אמריקה לבין הצעירים והמובילים בחברה הישראלית.

הכרות, חוויה, ומפגש שלא שוכחים

השליחות במחנות הקיץ, על אף שהיא קצרה, תורמת מאוד לחיזוק של הקשר בין ישראל ליהדות התפוצות, להכרות של ילדים ונוער יהודיים עם מדינת ישראל ולבניית דור המנהיגות הבא בקהילות היהודיות בעולם.
השליח מביא איתו ביכולות הדרכה, יצירתיות, השקעה ורצון טוב, את הווי החיים והתרבות הישראלית למחנות הקיץ בחו"ל. מחקרים שליוו את התוכנית המתקיימת למעלה מ-45 שנים הוכיחו שלמפגש הזה יש השפעה על הקשר בין יהדות התפוצות למדינת ישראל ועל הגברת המודעות של הנוער בחו"ל לחיי החברה והתרבות בארץ.

מחנות הקיץ יתקיימו השנה בין התאריכים 25.5-20.6.2021

אז מה תקבלו בשליחות למחנות הקיץ?

כשליחים תקבלו מימון טיסות מלא, הלוך ושוב למחנה, שהייה וכלכלה מלאה ותשלום דמי כיס. בנוסף תקבלו אשרות כניסה מתאימות לארה"ב או קנדה, הכשרה מקיפה וליווי לאורך התהליך. אך מעבר לזה, ולא פחות חשוב, תקבלו ניסיון הדרכתי, רכישת כלים מקצועיים, הזדמנות להשפעה ועבודה משותפת עם קהילות יהודיות בצפון אמריקה.

"השליחים לא רק תורמים לקהילות בחו"ל, אלא גם חוזרים לארץ עם הבנה מעמיקה יותר לגבי ריבוי הפנים של הקיום היהודי בארץ ובתפוצות", אומרים ביחידה לשליחויות של הסוכנות היהודית. "התוצאה הברורה היא תהליך של העשרה הדדית. השליחים השבים משליחות זו מדווחים שהיא העצימה את תחושת הזהות וההזדהות שלהם עצמם לעם ולמדינה ורבים מהם מבקשים להמשיך ולעסוק בחינוך יהודי ציוני בתפוצות ובארץ".

 

להרשמה להדרכה במחנות הקיץ לחצו כאן

אולי יעניין אתכם גם..

דברים שאתם צריכים לדעת אחרי השחרור

צ'ק ליסט לאזרחות

כידוע, אין דבר כזה משתחרר טוב – יש משתחרר שטוב לו! אז כדי שיהיה לך קצת יותר טוב ביציאה לאזרחות, הכנו רשימה שתעשה לך סדר בדברים שעליך לעשות לאחר השחרור:  (יש ללחוץ על V למעבר לקישור

צעד ראשון באזרחות

רישום לאזור האישי באתר האגף והקרן לחיילים משוחררים – שם תוכלו לראות את סטטוס המענק והפיקדון שלכם ולהגיש בקשות למשיכה.  בחירת קופת חולים – לאחר סקר והשוואה בין הקופות והמסלולים הכי משתלמים. בחירת בנק –

השתחררת? בשעה טובה! במיוחד בשבילך כל הקישורים הכי חשובים.

בשעה טובה השתחררת!!! ומה עכשיו?? יש לנו תוכניות, הטבות, סדנאות וים דברים למשוחררים – הכל בקישורים הבאים: טיקטוק קבוצת ווצאפ – כל ההטבות והתכניות לחיילים המשוחררים אינסטגרם קבוצת פייסבוק – לחיילים משוחררים ערוץ יוטיוב עם

לא נמצאו פוסטים נוספים
דילוג לתוכן