מסע שחרור: מחשבים את מסלול האזרחות מחדש

סוף סוף הגיע השחרור המיוחל ואיתו נכנסות לראש המחשבות של מה עושים בשלב הבא. בדיוק בצומת הדרכים הזאת מחכה לכם הזדמנות נדירה לקחת פסק זמן בשבילי הגולן. עם מי מטיילים, למי זה מתאים וכמה זמן נמשך המסע?

 

רגע לפני שרצים לטיול הגדול או למועדפת,  כמה רגעים לפני שאתם עולים על מסלול האזרחות אתם מוזמנים להצטרף למסע שחרור. תכנית 'מסע שחרור' של המדרשה למנהיגות ואחריות חברתית במיצר נותנת לכם חוויה של טיול מזווית קצת אחרת. ב'מסע שחרור' תקבלו הזדמנות מדהימה וכמעט חד פעמית לערוך את המסע הפנימי שלכם בשבילי הגולן, לחוות שבוע של טבע באמצעות סדנאות ייחודיות, לצלול לתוך שיחות עומק ומסעות תודעה ולפגוש חבר'ה צעירים בדיוק כמוכם, אחרי צבא. המסע הוא הזדמנות לבדיקה מעמיקה של איך באמת הייתם רוצים שהחיים שלכם יראו, ואיך אתם תופסים את המיקום והמשמעות שלכם בעולם.

 

מסע שחרור בשביל הגולן

מסע פנימי בלי כרטיס טיסה

"באתי ממקום שכולו רעש, ובזכות המסע פתאום שמעתי את עצמי שוב, וזה היה מאד נעים ונכון", אומרת אחת המשתתפות. הטיול היה בשבילי סיכום לשנה החולפת ולשינוי הגדול שעברתי. מהבחורה האיטית בחבורה שתמיד עוזרים לה לזו שצועדת ראשונה ובקושי מרגישה צורך להתלונן. נדהמתי כמה שהפכתי לחזקה יותר, פיזית ונפשית, ואיך הפכתי לזו שמקשיבה לקשיים אבל בקושי חווה אותם. איך הפכתי לזו שתקפוץ למעיין בקלילות ותקים אוהל לבד, ולא תתחרפן אם נגמר לה המים במסלול. לזו שסומכת על אחרים בלי צורך ללמוד את המסלול בעל פה. בזכות הטיול זכיתי להסתכל אחורה ולראות את הדרך שעברתי."

"היה מעורר מחשבה, הרגיש שיש מקום שיקבל גם דעות שלא בהכרח מתיישבות עם ההליכה בתלם. יצרתן מרחב בטוח לשיח ומחשבה." אומר משתתף אחר.  "המסע איפשר לי לעצור ולחשוב בעזרת הטבע וההתנתקות"

מסע שחרור הוא תוכנית מבית המדרשה למנהיגות ואחריות חברתית מיצר, המיועדת לצעירים בגילאי 20-25 עם כניסתם לאזרחות. הוא מצטרף לתכניות מנהיגות רבות לחיילים משוחררים, וייחודו הוא במגוון התכנים והסדנאות. במסע לומדים:

  • שחרור ועיבוד חוויות
  • הטיול הגדול- למה? איך? חשיפה לתכניות נוספות בחו"ל
  • העולם החדש – אילו כישורים נדרשים בעולם העבודה היום? התנהלות כלכלית חכמה
  • עבודה מועדפת – שילוב של חומר ורוח, יחיד וקהילה
  • סדנת חיבור לטבע – נוכחות ומיומנויות. פיתוח הקשבה ומסוגלות, הכרות עם דפוסים

להרשמה למסע שחרור בשביל הגולן לחץ כאן >>>