סיוע רגשי לחיילים משוחררים 

יש לך חוויות לא פתורות מהשירות הצבאי? משהו שלא מפסיק להציק? מחשבות, סיוטים, חוסר סבלנות עצבנות… שמעת על הלם קרב, או אולי פוסט טראומה… אבל מה עושים עם זה? אחרי שנתת מעצמך למדינה, זמן לטפל בנפש שלך. תכירו את האפשרויות הקיימות לליווי וטיפול בפן הרגשי לאחר השחרור.

 

 

 

היחידה לתגובות קרב

היחידה נותנת מענה לאלו הסובלים ממצוקה בעקבות השתתפות בלחימה או פעילות מבצעית בעת השירות. השירותים הם ללא תשלום וללא צורך בהכרה בנכות או בהוכחה, ללא מגבלת זמן מאז האירוע. הפנייה יכולה להיעשות עצמאית תוך שמירה על דיסקרטיות מלאה . היחידה ממוקמת בבסיס תל השומר וישנה אפשרות לקבל טיפול בפריסה ארצית. 

איך פונים? טלפון 03-7377007, מייל : tk@mail.idf,il

 

נט"ל – טיפול בטראומה על רקע לאומני

לנט"ל יש קו סיוע דיסקרטי, שמציע עזרה נפשית טלפונית או באמצעות שיחות צ'אט, לטווח הקצר ולטווח הארוך – בהתאם לצורך. דרך נט"ל אפשר לקבל טיפול קליני באזור המגורים שלך, וכן יש קבוצת ריצה באזורים שונים בארץ.

איך פונים? 1-800-363-363 או דרך הצ'ט באתר נט"ל

 

יחידות לצעירים במרכזי רווחה שונים- ית"ד

זהו סיוע הניתן עבור אלו המתמודדים עם מצבי חיים מורכבים. הסיוע ניתן ע"י עובדים סוציאליים במחלקות לשירותים חברתיים ברווחה ברשויות המקומיות ברחבי הארץ. מסייעים בתהליכי השתלבות, מיצוי זכויות, השכלה, פתרונות דיור, תעסוקה, הכנה לעולם העבודה ותמיכה אישית. הסיוע ללא תשלום. 

איך פונים? ניתן לפנות דרך אתר האינטרנט באמצעות מילוי הטופס הזה או באמצעות פנייה לשירותי הרווחה בעיר מגוריכם.

 

טיפול רגשי דרך קופ"ח אזרחית

 ניתן לפנות דרך הרופא המטפל או דרך מוקד קופת החולים אליה תשתייכו באזרחות. טיפולים נפשיים יינתנו במרפאות ייחודיות של משרד הבריאות או מרפאות נוספות שקופ"ח התקשרה איתן. ניתן לקבל שירות בחינם או ע"י מטפלים עצמאיים או בסבסוד והשתתפות עצמית.

איך פונים? קובעים תור לרופא המשפחה.