התכניות שלנו

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו

המומלצים שלנו

דף הבית > כיוון לחיים > התכניות שלנו
מידע והכוונה - אנשים קופצים באוויר

הפעילות של מומנטום מתרכזת ב-3 אפיקים עיקריים: סדנאות הכנה לאזרחות, ליווי בדיגיטל וליווי אישי. בסדנאות ההכנה לאזרחות שלנו השתתפו עשרות אלפי חיילים וקצינים לפני שחרור, אשר קיבלו כלים ליציאה לאזרחות. אלפים נוספים  שומרים איתנו על קשר באמצעות הדיגיטל והפעילות ממשיכה להתרחב כל הזמן.

מומנטום לאזרחות

היציאה לאזרחות היא תהליך מבלבל ולא פשוט ולכן אנחנו, במומנטום למשוחררים, מעניקים סדנאות הכנה לאזרחות. הסדנה, שנערכת כמה חודשים לפני השחרור בתוך יחידות צה”ל, נבנתה על ידי מומחים מתחומים שונים, מקיפה קשת רחבה של נושאים ומעניקה ידע וכלים מעשיים בשלושה תחומי ליבה מרכזיים: המעבר לאזרחות, הכנה מנטלית ותכנון עתיד.

לעמוד מומנטום לאזרחות>>>

מומנטום למנהיגות

סדנת מומנטום למנהיגות מיועדת ומותאמת עבור כך דרג הקצונה הזוטר, אשר בחרו שלא להמשיך בשירות קבע. הסדנא מסייעת להיערך בצורה מיטבית לאזרחות מחד, ומאידך לבנות קומה נוספת של עשייה ומנהיגות חברתית בחברה הישראלית. בסדנה, בת 3 מפגשים, הקצינים עוברים תהליך דרכו הם לומדים לזהות את הכישורים והיכולות שהם רכשו ופיתחו במהלך שירותם הצבאי וכיצד עליהם לתרגמם לעולם האזרחות, לומדים את זכויותיהם וחובותיהם בעולם הבירוקרטיה הישראלי, לומדים את זהותם המקצועית בכדי לתכנן תכניות ולבצע בחירות נכונות בכל הקשור לעבודה ולימודים ובוחנים את המקומות הנכונים עבורם להשתלב בעשייה החברתית כמנהיגים במדינת ישראל.

לעמוד מומנטום למנהיגות>>>

מומנטום לקריירה

סדנאות ‘מומנטום לקריירה’ פותחו במיוחד למען משוחררים בטווח של חצי שנה עד שנתיים לאחר השחרור, במטרה לסייע להם לתכנן את עתידם.
הסדנה מועברת על ידי מנחים מקצועיים שהוכשרו על ידי אנשי מקצוע נבחרים ומסייעת למשתתפים לאתר, לחקור ולממש משאבים אישיים וסביבתיים באמצעות: מתן ידע, תרגול כלים, פיתוח מודעות אישית ותחושת מסוגלות לבחירת מסלול קריירה והצלחה בחיים.

לעמוד מומנטום לקריירה>>>

מומנטום בדיגיטל

אנחנו יודעים שהמשוחררים מחפשים אותנו ברשת. הם צמאים למידע, להכוונה ולייעוץ. אנחנו עומדים שם לרשותם באתר אינטרנט מקיף, עמוד פייסבוק וקשר און ליין עם המשתחררים.

לעמוד מומנטום בדיגיטל>>>

משובים

חשוב לנו לדעת, ללמוד ולהשתפר. לכן כל משוחרר שעובר את סדנאות מומנטום ממלא דף משוב יסודי, ממנו ניתן ללמוד את האימפקט של הסדנא על חווית השחרור ועל המוכנות לאזרחות.

לעמוד משובים>>>

אולי יעניין אתכם גם..

מומנטום בדיגיטל

מומנטום בדיגיטל

אנחנו במומנטום למשתחררים, בנוסף לפעילות בסדנאות – מלווים את החיילים המשוחררים, אלו שעברו את המסעות  וסדנאות ההכנה לאזרחות שלנו, וגם כאלו שלא וזאת בכמה דרכים: קבוצת וואטספ – אוהבים לקבל עדכונים קצר ומהר? יש לנו

עמותות

השותפים שלנו

לנו, בעמותת מומנטום למשתחררים, שותפים מיחידות צה”ל השונות, עמותות, קרנות וחברות מהמגזר העסקי, אשר נרתמו לטובת הפעילות החשובה למען החיילים המשוחררים. בזכות השותפים אנו יכולים לקיים את חזוננו ולסייע למשוחררים לעבור את הגשר אל האזרחות

לא נמצאו פוסטים נוספים
דילוג לתוכן