מומנטום לאזרחות

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו

המומלצים שלנו

דף הבית > כיוון לחיים > התכניות שלנו > מומנטום לאזרחות
היציאה לאזרחות היא תהליך מבלבל ולא פשוט ולכן  פיתחנו עבורכם  – חיילים לקראת השחרור, סדנת הכנה לאזרחות. הסדנה מקיפה קשת רחבה של נושאים ומעניקה ידע וכלים מעשיים בשלושה תחומי ליבה מרכזיים: 
  • הצעדים הראשונים באזרחות: מה החובות והזכויות שלי כאזרח? איזה עניינים בירוקרטיים עליי להסדיר? איך אני מממש את הזכויות המגיעות לי?
  • התנהלות כלכלית: איך לבחור בנק? מה זה תלוש משכורת? איך חוסכים לטיול הגדול? איפה והאם להשקיע את הכסף שחסכתי בצבא? הסדנאות מציידות בכלים על התנהלות כלכלית נבונה באזרחות.
     
  • ערך השירות: מה תרם לי הצבא? אילו כלים אישיותיים פיתחתי בשירות הצבאי? כיצד הכלים והכישורים האלו יעזרו לי באזרחות?
  • התמודדות עם המעבר: איך מתמודדים עם שינויים? למה אני לחוץ מהשחרור במקום להיות שמח? האם לתכנן בפירוט מה אעשה עם היציאה לאזרחות, או לתת לעצמי דווקא זמן להתבטל? הסדנה מעניקה כלים מנטליים להתמודדות עם המעבר לאזרחות.
  • תמונת עתיד: במהלך הסדנה נעצור ונחלום  על העתיד, נבדוק מה החלומות שלכם ואיך אתם מציירים את עתידכם בשנים הקרובות.
  • השכלה: איך לבחור מה ללמוד? אילו סוגי מוסדות לימוד קיימים? אוניברסיטה או מכללה? אילו מלגות קיימות? איך מתכוננים לפסיכומטרי? מה זו הכשרה מקצועית ומי נותן אותם?
  • תעסוקה: מידע על עבודה מועדפת והאם זה כדאי? איך בוחרים עבודה טובה? איך לכתוב קורות חיים? למה צריך כלים כדי להצליח בראיון?, הסדנה מעניקה לחיילים כלים מעשיים לביצוע הצעדים הראשונים לבניית קריירה.
  • תכנון וקבלת החלטות: כלים פרקטיים לתכנון העתיד בטווח הקצר והרחוק וכלים לקבלת החלטות שיסייעו לכם בצמתים הרבים שעומדים בפניכם בעתיד הקרוב.
על פי ההסכם עם צה"ל, סדנאות מומנטום מועברות ביחידות הצבאיות לכ-8,000 חיילים בשנה. אנו יודעים כי חיילים רבים לא זוכים לקבל סדנאות מומנטום לאזרחות בבסיס, ולכן אנו מאפשרים להירשם כאן עצמאית לסדנה. כמובן ללא עלות.

אולי יעניין אתכם גם..

דברים שאתם צריכים לדעת אחרי השחרור

צ'ק ליסט לאזרחות

כידוע, אין דבר כזה משתחרר טוב – יש משתחרר שטוב לו! אז כדי שיהיה לך קצת יותר טוב ביציאה לאזרחות, הכנו רשימה שתעשה לך סדר בדברים שעליך לעשות לאחר השחרור:  (יש ללחוץ על V למעבר לקישור

צעד ראשון באזרחות

רישום לאזור האישי באתר האגף והקרן לחיילים משוחררים – שם תוכלו לראות את סטטוס המענק והפיקדון שלכם ולהגיש בקשות למשיכה.  בחירת קופת חולים – לאחר סקר והשוואה בין הקופות והמסלולים הכי משתלמים. בחירת בנק –

השתחררת? בשעה טובה! במיוחד בשבילך כל הקישורים הכי חשובים.

בשעה טובה השתחררת!!! ומה עכשיו?? יש לנו תוכניות, הטבות, סדנאות וים דברים למשוחררים – הכל בקישורים הבאים: טיקטוק קבוצת ווצאפ – כל ההטבות והתכניות לחיילים המשוחררים אינסטגרם קבוצת פייסבוק – לחיילים משוחררים ערוץ יוטיוב עם

לא נמצאו פוסטים נוספים
דילוג לתוכן