מומנטום לאזרחות: סדנת הכנה לאזרחות לחיילים לפני השחרור

היציאה לאזרחות היא תהליך מבלבל ולא פשוט ולכן אנחנו, במומנטום למשוחררים, מעניקים סדנאות הכנה לאזרחות. הסדנה, שנערכת כמה חודשים לפני השחרור בתוך יחידות צה"ל, נבנתה על ידי מומחים מתחומים שונים, מקיפה קשת רחבה של נושאים ומעניקה ידע וכלים מעשיים בשלושה תחומי ליבה מרכזיים: המעבר לאזרחות, הכנה מנטלית ותכנון עתיד.

 

מומנטום לאזרחות היא סדנת הכנה לאזרחות, בת יומיים שלמים, לחיילים ולחיילות במגוון תפקידים ויחידות בצה"ל. מטרת הסדנאות היא לסייע לחיילי צה"ל לקראת שחרורם לאזרחות, לחקור ולממש משאבים אישיים וסביבתיים באמצעות: מתן ידע, תרגול כלים, פיתוח מודעות אישית ותחושת מסוגלות אשר יאפשרו להם מעבר אפקטיבי  לחיי האזרחות.

תחומי הלימוד במומנטום לאזרחות

הסדנה הנערכת לחיילים וחיילות ביחידותיהם כחודש עד שלושה חודשים לפני שחרורם מצה"ל, באמצעות מנחים מקצועיים שהוכשרו על ידי אנשי מקצוע נבחרים. הסדנה, שנבנתה על ידי מומחים מתחומים שונים, מקיפה קשת רחבה של נושאים ומעניקה ידע וכלים מעשיים בשלושה תחומי ליבה מרכזיים:

א. המעבר לאזרחות

  • הצעדים הראשונים באזרחות: מה החובות והזכויות שלי כאזרח? איזה עניינים בירוקרטיים עליי להסדיר? איך אני מממש את הזכויות המגיעות לי?
  • התנהלות כלכלית: איך לבחור בנק? מה זה תלוש משכורת? איך חוסכים לטיול הגדול? איפה והאם להשקיע את הכסף שחסכתי בצבא?הסדנאות מציידות בכלים על התנהלות כלכלית נבונה באזרחות.

ב. הכנה מנטאלית

  • ערך השירות: מה תרם לי הצבא? אילו כלים אישיותיים פיתחתי בשירות הצבאי? כיצד הכלים והכישורים האלו יעזרו לי באזרחות?
  • התמודדות עם המעבר: איך מתמודדים עם שינויים? למה אני לחוץ מהשחרור במקום להיות שמח? האם לתכנן בפירוט מה אעשה עם היציאה לאזרחות, או לתת לעצמי דווקא זמן להתבטל? הסדנה מעניקה כלים מנטליים להתמודדות עם המעבר לאזרחות.

ג. תכנון עתיד

  • תמונת עתיד: במהלך הסדנה נעצור ונחלום  על העתיד, נבדוק מה החלומות שלכם ואיך אתם מציירים את עתידכם בשנים הקרובות.
  • השכלה: איך לבחור מה ללמוד? אילו סוגי מוסדות לימוד קיימים? אוניברסיטה או מכללה? אילו מלגות קיימות? איך מתכוננים לפסיכומטרי? מה זו הכשרה מקצועית ומי נותן אותם?
  • תעסוקה: מידע על עבודה מועדפת והאם זה כדאי? איך בוחרים עבודה טובה? איך לכתוב קורות חיים? למה צריך כלים כדי להצליח בראיון?, הסדנה מעניקה לחיילים כלים מעשיים לביצוע הצעדים הראשונים לבניית קריירה.
  • תכנון וקבלת החלטות: כלים פרקטיים לתכנון העתיד בטווח הקצר והרחוק וכלים לקבלת החלטות שיסייעו לכם בצמתים הרבים שעומדים בפניכם בעתיד הקרוב.

מי מקבל את סדנת מומנטום לאזרחות?

על פי ההסכם עם צה"ל, סדנאות מומנטום מועברות ביחידות הצבאיות לכ-8,000 חיילים בשנה. אנו יודעים כי חיילים רבים לא זוכים לסדנאות מומנטום לאזרחות בבסיס, ועל כן אנו נותנים לכם את האפשרות להירשם כאן עצמאית, וברגע שייפתח מועד – נעדכן אתכם ונשמח להזמינכם לסדנא – כמובן ללא עלות.

 

לפני שחרור? לא קיבלתם סדנת הכנה לאזרחות ביחידה?

להרשמה למומנטום לאזרחות לחץ כאן>>>