מיסים

השתחררתם? אתם חייבים בתשלום מיסים

במהלך השירות הצבאי, צה”ל היה הכתובת שלכם לפתרון כל בעיה. כשאתם הופכים לאזרחים, הזכויות שלכם מתפצלות בין גופים שונים הממומנים מתקציב המדינה הממומן על ידי תשלומי מסים. במילים אחרות: כדי לקבל זכויות, מוטלות עליכם חובות. אחת החובות המרכזיות היא תשלום מיסים.

 

למה צריך מיסים?

המיסים הם תשלומים שאנו, האזרחים, משלמים למדינה, ואלו מהווים חלק נכבד מהכנסותיה. המיסים נועדו לשמש את השלטונות והרשויות הארציות והמקומיות לטובת חינוך, ביטחון, רווחה ושאר שירותים לטובת האזרחים.

למיסים יש גם יכולת להשפיע על מטרות שחשובות למדינה ולחברה. לדוגמא, באמצעות פטור ממס לחברות בפריפריה מעודדת המדינה מעבר של עסקים דרומה וצפונה. למיסוי גם יכולת השפעה חינוכית: באמצעות הגדלת המס על אלכוהול וסיגריות, למשל, מנסה המדינה להפחית את השימוש בהם.

 

סוגי המיסים הקיימים:

בגדול ניתן לומר כי המיסים הקיימים מתחלקים לשתי קבוצות:

מס על הכנסה: כגון מס הכנסה, ביטוח לאומי, ביטוח בריאות

מס על צריכה: כגון מע”מ (מס ערך מוסף), מכס, מס קנייה על דלק ואלכוהול, מס שבח על מכירה, מס רכוש, מס ירושה ועוד.

כחיילים משוחררים תיתקלו בעיקר בתשלומי ביטוח לאומי, שבתוכם דמי בריאות ובתשלומים למס הכנסה כשכירים. אם אתם פותחים עסק תצטרכו גם להבין במס ערך מוסף ובמיסים נוספים.

 

תשלום מיסים: איך עושים את זה?

תחום המיסים יכול להיראות מורכב ומבלבל, בפרט שכרגע השתחררתם וכנראה זה לא הדבר שנמצא בראש מעיינכם. כדי שלא תצברו חובות ותצטרכו לשלם קנסות וריביות על מיסים שלא שילמתם, אנחנו כאן לצידכם, כדי להנגיש לכם את המידע על כל המיסים ולפשט עבורכם את התהליך.

בכתבות הבאות תמצאו מידע שימושי בנושא המיסים והתשלומים. אם בכל זאת נתקלתם בבעיה נשמח לסייע לכם. כתבו לנו את השאלה שלכם כאן ונחזור אליכם בהקדם.

 

צפו: עשינו לכם סדר בכל ענייני המיסים