טיול בחו”ל אחרי הצבא

הטיול הגדול אחרי הצבא

משוחררים רבים יוצאים לטיול תרמילאים בעולם למשך כמה חודשים, כדי להתאוורר, לצבור חוויות חדשות ולתכנן מחדש את העתיד.

לטיול הגדול אחרי הצבא משמעות גדולה. מחקר מעניין שערך המרכז האקדמי שלם מצא שהטיול שאחרי הצבא סייע לרוב המטיילים באופן משמעותי לקבל החלטה לגבי הלימודים. 46% מהנשאלים החליטו על מסלול הלימודים שילמדו במהלך הטיול או לאחריו, ו-13% מהנשאלים אף שינו בצורה משמעותית בעקבות הטיול את הכיוון האקדמי עליו חשבו קודם לכן.

 

לכמה זמן לנסוע?

לפני שאתם יוצאים לטיול, שיהיה כייפי, ספונטני, זורם ולא מתוכנן, חשוב שתתכננו מתי אתם יוצאים ומתי אתם חוזרים. לפני שאתם יוצאים לטיול, דאגו שיש לכם מספיק כסף לטווח הזמן שבו אתם מתכננים להיות בחו”ל. כך לא תגיעו למצב שתתקעו בארץ זרה בלי כסף ובלי יכולת להמשיך.

גם את מועד החזרה כדאי לדעת כבר לפני הטיסה. אם, למשל, אתם רוצים להתחיל וללמוד בשנה שאחרי, אולי אתם צריכים לחזור עד אפריל כדי להספיק את מועד הפסיכומטרי האחרון לאותה השנה.

התכנון יכול להישמע אולי מעיק וטרחני, אבל הוא המפתח לכך שיהיה לכם טיול מהנה, שתוכלו ליהנות בו בראש שקט, בלי דאגות ובעיות. בדיוק כמו שהוא אמור להיות.

 

לאן המשוחררים טסים?

משוחררים רבים טסים לטיול בדרום אמריקה או במזרח – הודו, תאילנד ונפאל. גם אוסטרליה וניו זילנד הם יעדים מוכרים, אם כי הם יקרים יותר. בשנים האחרונות גם טיולים לאסיה או לאפריקה נעשו נפוצים יותר, וכמובן יש המטיילים בארצות הברית, לעיתים תוך שילוב עבודה בחו”ל.

 

אנחנו במומנטום למשתחררים מייחלים שתצאו בשלום ותחזרו בשלום. על כן ננסה לעמוד לרשותכם עם מידע חיוני שיסייע לכם בתכנון הטיול הגדול בעולם.