חשבון בנק

חשבון בנק והתנהלות מול הבנקים

אחת הדרכים המשמעותיות לניהול כלכלי מוצלח עוברת דרך הבנקים. על מנת לנהל את הכסף שלכם בצורה חכמה תצטרכו להתנהל מול הבנק שלכם. כדי לדעת איך לעשות זאת נכון ולהרוויח מזה, כדאי ללמוד ולקבל מידע.

למה צריך חשבון בנק?

חשבון בנק הוא הצעד החשוב ביותר לעצמאות כלכלית. יש לו יתרונות פרקטיים, כמו שמירה על הכסף שלכם במקום מאובטח, שגם אם יפרצו, חלילה, לבית שלכם, לא יוכלו לקחת אותו, וכך גם לא תוכלו לאבד אותו בשום מקום. אך מעבר ליתרונות הפיזים חשבון בנק אמור להיות מקום שבו הכסף שלכם “יכול לעשות משהו”. במקום שישכב מתחת לבלטות באופן סטטי, בחשבון הבנק תוכלו לקבל ‘תשואה’ על הכסף שלכם ולהפיק עוברכם רווחים.

צריך להיות כנים. כיום התשואות בבנק הן אפסיות ורוב הפקדונות בבנק כיום לא יתנו לכם תשואה גבוהה, אך את הכסף המיותר שלכם, זה שאתם לא משתמשים בו לניהול הכלכלה השוטפת, תוכלו להשקיע או להפקיד בתכניות חיסכון ארוכות טווח, שלהן ריבית חיובית.

חשבון בנק הוא גם תנאי לקבלת שירותים בנקאיים ואמצעי תשלום כמו כרטיס אשראי וצ’קים. כך שכל ההתנהלות הבוגרת הכללכלית, תרצו או לא תרצו, צריכה לעבור דרך הבנק.

איך להתנהל מול הבנקים?

זכרו – הבנקים צריכים אתכם. להם יש אינטרס למקסם את מספר הלקוחות , ולכן יש לכם כח והשפעה על התנאים שלכם.

מי נותן לכם את התנאים הכי טובים? איפה העמלות הכי משתלמות? האם אתם מקבלים ריבית חיובית על העו”ש? מה גובה הריבית השלילית אם תיכנסו למינוס?

התנאים בבנק אינם אחידים לכל הלקוחות, ובידכם להשפיע על התנאים שניתנים לכם. ברוב המוחלט של המקרים, אם תקופת ההטבה על העמלות פגה (עמלות עו”ש, דמי כרטיס אשראי, וכו’), ניתן לפנות לבנק באחד האמצעים המקובלים (מייל / טלפון / הגעה לסניף) ולהגיד: שלום, אשמח לקבל פטור מעמלות לשנה הקרובה. לרוב התשובה תהיה חיובית, ודאי אם זה בא ביחד עם איום לסגירת החשבון / ביטול הכרטיס. גם הצעות טובות יותר מבנק אחר יגרמו לבנק שלכם להגמיש את העמדות ולתת לכם תנאים טובים יותר.

אם קיבלתם מכתב התראה או יש לכם חוב לא מוסדר – אל תתעלמו ממנו. החוב לא ייעלם והבנק לא ישכח. במקום זאת הגיבו באופן מיידי, כך תוכלו להגיע להסדרים מול הבנק ולפתור את בעיית החוב.

  •  אם דורשים מכם עמלות, יש לכם מסגרת אשראי של עד 10,000 ₪ ואומרים לכם שבעו”ש הכסף לא צומח – כדאי שתבינו על מה מדברים. תוכלו ללמוד על מושגים כלכליים אצלינו באתר או באתר משרד האוצר. שימו לב שאתם לא חותמים על שום מסמך בלי להבין במה מדובר.

אם מצאתם בנק שנותן לכם תנאים טובים יותר – אל תהססו לעבור. בנק הוא לא בן זוג!

  • קיים אתר המאפשר לצפות בכל החשבונות הלא פעילים שלכם. עבדתם לפני הגיוס בתור תיכוניסטים? אתם עלולים למצוא פה כסף שלא ידעתם שיש לכם. שימו לב שהאתר יציג לכם רק חשבונות לא פעילים, ושאתם מוגבלים במספר הפעמים שאתם יכולים לתשאל את האתר.

טיפים ומידע להתנהלות מול הבנק

במאמרים הבאים ננסה לתת לכם מידע ועצות להתנהלות מול הבנק. אם בכל זאת יש לכם שאלות אתם מוזמנים לפנות אלינו דרך עמוד שאל שאלה ונחזור אליכם בהקדם עם תשובה אישית למייל.

צפו: כל מה שצריך לדעת על התנהלות כלכלית באזרחות: