תכניות אלול: חוויית לימוד ישראלית משותפת

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו

המומלצים שלנו

דף הבית > טיול > אחריי לאזרחות: 16 תכניות מנהיגות למשוחררים > תכניות אלול: חוויית לימוד ישראלית משותפת

מאילת למטולה, מעמק הירדן ועד תל אביב, בכל רחבי המדינה יש תקופות בלוח השנה שפשוט מרגישות הרבה יותר מיוחדות ויפות. סוף הקיץ והימים שלפני ראש השנה מזמנים לצעירים וצעירות חוויית לימוד ישראלית משותפת. הכירו את תכניות חודש אלול.

 

בית פרת – מדרשה ישראלית

במסגרת תכנית אלול של בית פרת תפגשו צעירים וצעירות מכל רחבי הארץ ויחד תצאו למסע של חודש שלם של לימוד וחוויה משותפת. במדרשת בית  פרת הכינו לכם תכנית מגוונת המשלבת לימודי רוח בתחום הפילוסופיה, תנ"ך, ספרות עברית ונגיעות מהתלמוד מבלי לשכוח גם סדנאות פרקטיות כמו סדנאות גוף, סדנאות מודעות ועוד.

לתכנית אלול הביאו את המרצים הטובים והאיכותיים ביותר. זאת ההזדמנות שלכם למפגש ישיר, פתוח וכנה עם מגוון אנשים והיא מתקיימת במקביל בשלושה קמפוסים שונים ברחבי הארץ.

בית פרת – מדרשה ישראלית הוא ארגון המקיים בתי מדרש ותכניות לימוד מגוונות בכל רחבי הארץ בפורמטים שונים. במדרשה לומדים בכל שנה כ-200  לומדות ולומדים בתכנית 'אלול' לסטודנטים.  גם לאחר סיום התכנית לא תישארו לבד אלא תצטרפו לחלק מקהילת הבוגרים והבוגרות של המדרשה המקיימת פעילויות המשך מגוונות.

איפה? אלון, נתיב הל"ה, יער ירושלים
לאיזה גילאים? 20-34
לפרטים ולהרשמה: רעות קליינברגר, 02-6566209, elul@einprat.org

תכנית פנימה

אתם עונים להודעות, בודקים התראות ועוקבים אחרי חברים ברשתות החברתיות אבל מתי בפעם האחרונה עצרתם שניה כדי להסתכל פנימה אל עצמכם? לפני שאתם מזנקים היישר לתוך מירוץ האזרחות, בתכנית פנימה מזמינים אתכם לעצור ולבדוק האם אתם זזים לפי הקצב שהייתם רוצים לעצמכם.

בסדרת אלול של פנימה מזמינים אתכם לקחת פסק זמן מהמירוץ לכמה שבועות, ולחזור לחלומות ולרצונות הפנימיים שלכם שכל כך קשה לשמוע בחיי היום יום עם כל הרעש שמסביב. התכנית כוללת מסע פנימי למקורות היהדות בהנחיית מנחי פנימה.

בתכנית תחשפו להרצאות מדמויות ממגוון החברה שלנו, תשמעו על הכוחות שמעצבים את סדר היום החברתי במדינה, תיפגשו עם יזמים חברתיים מתחומים שונים, תיקחו חלק בסדנאות מעמיקות בעולם הנפש וגם בסדנאות שלא משאירות את עולם המעשה מאחור עם סדנאות שמפעילות את הידיים כמו נגרות, בניה בבוץ ועוד.

איפה? קיבוץ נערן בבקעת הירדן
לאיזה גילאים? 20-25
לפרטים ולהרשמה: עמיר, 0585494888, 072-2727983

 

רמזי אלול – מכינת בית ישראל

בתכנית של בית ישראל תזכו לשבועיים של לימוד בחודש אלול. התכנית כוללת מפגש עם אנשים מכל רחבי הארץ ועשייה משותפת בקיבוץ העירוני בית ישראל בירושלים.

בתכנית רמזי אלול מעלים שאלות ומבררים את הדרך לבנייה ושיפור אישי וחברתי מתוך עיון בטקסטים מהמקורות ומתוך התבוננות עצמית בחיי היום יום.התכנית מתאימה לצעירים וצעירות אחרי צבא מכל גווני הקשת הישראלית, חילוניים ושומרי מצוות כאחד שרוצים להעמיק בחוויית עיצוב הזהות האישית והקבוצתית מתוך דיאלוג.

איפה? ירושלים
לאיזה גילאים? 20-25
לפרטים ולהרשמה: יעל פרידמן 0528011260/ yaeltaran@gmail.com​

 

אלול מן המזרח

תכנית אלול מן המזרח מזמינה אתכם ל-40 יום של פיוט, מוסיקה, אמנות, יהדות והמרחב הירוחמי האין סופי. התכנית מיועדת לצעירים וצעירות אחרי צבא.

התכנית כוללת לימוד חוויתי מול נוף מדברי קסום, צלילה אל הטקסטים החבויים והגלויים, אל האומנות הייחודית, הפיוט, השירה במרחב המזרח תיכוני מתוך ועבודת הגוף והנשמה.

קבוצה ברוח צעירה, חיה ותוססת ששואלת שאלות על זהות אישית וקבוצתית, היכרות עם מגוון רחב של תרבויות מנהגים, טקסים הוגים והוגות. מפגש מפרה עם קבוצת עניין משותפת וסדנאות ופעילויות בתחום המוזיקה, הפיוט והאמנות.

בתכנית תזכו לחשיפה לקהילת ירוחם – קהילה חלוצית וציונית הגרה בלב המדבר, הכנת הלב והנשמה לחודש אלול והחגים.

איפה? ירוחם
לאיזה גילאים? 22-35
לפרטים ולהרשמה: 053-918-5733

 

אלול בשביל

תכנית אלול בשביל נולדה מתוך הצורך בהתנתקות מהשגרה העמוסה והלחץ במהלך השנה, ולתת מקום לחידוש המחשבות, דרך יציאה לטבע ומפגש עם צעירים וצעירות אחרים.

בתקופה הזאת בשנה, רגע לפני ראש השנה, במהלך חודש אלול יוצאת קבוצה של כ-40 צעירות וצעירים אחרי צבא, לאורך המקטע הצפוני של שביל ישראל מדן ועד ירושלים לתכנית של לימוד וחוויה הנקראת: אלול בשביל.

 התכנית מתאימה גם לשומרי כשרות ושבת וגם לכאלו שלא ויוצרת מרחב משותף המבוסס על כבוד הדדי. ב'אלול בשביל' כולם צועדים ולומדים יחד לאורך כל התכנית, לכן חשוב שתפנו לעצמכם את כל ארבעת השבועות של התכנית.

במהלך הטיול וההליכה תעצרו ללימוד משותף של טקסטים מעולמות תוכן מגוונים, תיפגשו עם דמויות מעוררות השראה, תקבלו שיעורים, סדנאות ופעיליות חברתיות ואישיות המלווה על ידי צוות מדריכים.

איפה? מדן ועד ירושלים
לאיזה גילאים? 20-35
לפרטים ולהצטרפות: ElulBashvil@gmail.com/ ליאור- 050-732-3396

אולי יעניין אתכם גם..

דברים שאתם צריכים לדעת אחרי השחרור

צ'ק ליסט לאזרחות

כידוע, אין דבר כזה משתחרר טוב – יש משתחרר שטוב לו! אז כדי שיהיה לך קצת יותר טוב ביציאה לאזרחות, הכנו רשימה שתעשה לך סדר בדברים שעליך לעשות לאחר השחרור:  (יש ללחוץ על V למעבר לקישור

צעד ראשון באזרחות

רישום לאזור האישי באתר האגף והקרן לחיילים משוחררים – שם תוכלו לראות את סטטוס המענק והפיקדון שלכם ולהגיש בקשות למשיכה.  בחירת קופת חולים – לאחר סקר והשוואה בין הקופות והמסלולים הכי משתלמים. בחירת בנק –

השתחררת? בשעה טובה! במיוחד בשבילך כל הקישורים הכי חשובים.

בשעה טובה השתחררת!!! ומה עכשיו?? יש לנו תוכניות, הטבות, סדנאות וים דברים למשוחררים – הכל בקישורים הבאים: טיקטוק קבוצת ווצאפ – כל ההטבות והתכניות לחיילים המשוחררים אינסטגרם קבוצת פייסבוק – לחיילים משוחררים ערוץ יוטיוב עם

לא נמצאו פוסטים נוספים
דילוג לתוכן