גב ללוחם: התכנית שמגבה אתכם באזרחות

משוחררים קרביים? מתלבטים איך להתחיל את הצעדים הראשונים באזרחות? עמותת "גב ללוחם" הקימה תכנית מיוחדת ללוחמים וללוחמות, כדי להכין אותם לחיים העצמאיים.

 

ספרתם ימים לשחרור, יכול להיות שכבר דמיינתם את הרגע המיוחל כשאתם שוכבים במארב באמצע שומקום או בעוד עלייה לשמירה ב4 בבוקר, אבל כשזה סוף סוף מגיע , מה בעצם עושים? כשחושבים על זה, באזרחות, כישורים כמו קשירת אלונקה לא תמיד עוזרים בחיי היום יום. פתאום זה מכה, הפער הזה. יש תחושה שכולם סביבכם מתקדמים ורק אתם "נתקעתם מאחור".

בעמותת "גב ללוחם" מבינים את כל התחושות האלו ולכן מקדמים ומחזקים לוחמים ולוחמות, המגיעים מרקעים חברתיים וגיאוגרפיים מגוונים, שסיימו את השירות הצבאי, על אף כל האתגרים, ומזניקים אותם לחיים העצמאיים באזרחות מנקודת פתיחה ראויה. החיזוק והקידום מגיע מתוך שילוב במיזמים של עשייה חברתית ותרומה לקהילה.

איך מנווטים בחיים האזרחיים?

מטרת התכנית של "גב ללוחם" היא להכין אתכם, לוחמים ולוחמות לחיים באזרחות בהתאם ליעדים ולאתגרים הפרטיים שלכם. את ההכנה אתם מקבלים באמצעות ליווי אישי, בזמן שאתם מוקפים בעוד צעירים וצעירות יוצאי יחידות קרביות בדיוק במצב שלכם.

חלק א': לימודים

לפני שמתחילים כל עשיה חדשה בחיים, בין אם זה עבודה, התנהלות כלכלית או מיומנות חדשה אנחנו צריכים ללמוד ולחקור את הנושא על מנת להבין אותו ולרכוש לעצמנו כלים להתמודדות כשמגיע החלק הפרקטי. לכן התכנית כוללת חלק לימודי. אם כשאומרים לכם לימודים, אתם ישר מקבלים זרמים של מתח בכל הגוף, רק מהמחשבה על הלחצים, החרדות והציפיה לציונים בתקופת מבחנים, אתם יכולים להסדיר נשימה, לא על לימודים כאלו אנחנו מדברים.
הקונספט בתכנית הוא מרחב למידה שיתופי שבו כל אחד מעמיק מלמד ומעשיר את חברי הקבוצה האחרים, מתוך אווירה כייפית, חיובית, ופתוחה. התכנים נבנו על ידי צוות של מומחים בהתאם לצרכים ולרצונות של המשתתפים בתכנית ומועברים על ידי אנשי מקצוע.

החלק הלימודי הינו 5 חודשים במהלכם ניפגש כל שבוע למשך ערב אחד. תחומי הלימודים הינם בנושאים: הגשמה עצמית, הצבת מטרות, קורסים בסיסיים בתוכנות מחשב, כלכלה וניהול פיננסי נכון, חשיפה לאקדמיה ועוד תכנים מעשירים ורלוונטים לחיים העצמאיים. כמובן שאת כל התכנים מעבירים אנשי מקצוע. הקבוצה תקבל ליווי של מדריך לאורך כל התהליך, בנוסף לליווי המשך של הבוגרים של התכנית.

חלק ב': ליווי אישי

החודש הראשון הוא למעשה הזדמנות להיכרות שלכם עם השטח, עם הדינמיקה הקבוצתית והכנה לקראת תהליך הצימוד למלווה האישי שלכם. כל אחד ממשתתפי התכנית יקבל חונך אישי מבוגרי התכנית המותאם לצרכים ולאופי שלו.תוכלו לשאול את המנטור האישי שאלות, להתייעץ, לקבל זווית אחרת להסתכלות על הדברים ויחד איתו לקבוע יעדים אישיים להתקדמות בחיים. לאורך כל התהליך תקבלו ליווי ומשוב צמוד על ההתקדמות אל מול המטרות שהוצבו. את הפגישות אתם קובעים מול המלווה האישי שלכם, בזמן שנוח ובמקום שמתאים לכם.

 

 

חלק ג': מיזם חברתי

לאחר שספגתם את כל התכנים המעשירים וקיבלתם כלים בחלק הלימודי, זה הזמן ליישם ולתת בחזרה לקהילה כחלק מהאחריות החברתית על הסביבה.
בסיום התכנית תחולקו לקבוצות של 2-4 משתתפים ותצטרכו להציג רעיון למיזם חברתי. כל קבוצה תבחר פרוייקט, תחום, מוסד או כל פעילות אחרת אשר תוכל לתת ולתרום לקהילה או לשכונה בה גדלתם. יש לכם כאן הזדמנות אמיתית ליצור שינוי ושיפור, לתרום לקהילה ולקדם את המקום בו צמחתם.
לאחר צעד משמעותי בשנה שלאחר סיום התכנית, כל בוגר יהיה זכאי לקבלת מלגה לטובת הקמת עסק, לימודי תעודה או לימודים במוסד אקדמאי מוכר. בשנה שלאחר סיום התכנית הפרויקט החברתי ילווה על ידי עמותת "גב ללוחם", בהכוונה וקידום וסיוע כלכלי באמצעות מלגה לקראת היציאה לחיים העצמאיים.

למי בתכל'ס מתאימה התכנית של "גב ללוחם"?

לכל אחד יש את התרמיל האישי של חוויות החיים שהוא נושא, לכולם יש רגעים טובים יותר, מול רגעים שקצת פחות, אך הם אלו שהופכים אותנו למי שאנחנו. ב"גב ללוחם" מאמינים שלכולם מגיעה הזדמנות. בלי קשר למקום בו גדלתם, לחוויות שצברתם או לתעודות שיש לכם. המוטו ב"גב ללוחם" הוא שמי שרוצה ומוכן, יוכל להשפיע על העתיד שלו ולכוון את חייו למקום עם משמעות וסיפוק.אז אם אתם לוחמת או לוחם שסיימו שירות צבאי מלא בטווח של שלוש שנים מהשחרור. אם יש לכם רצון אמיתי לעבור תהליך משמעותי ואחריות אישית ברמה גבוהה – יכטול להיות שהתכנית הזו בשבילכם.

 

לפרטים ולהרשמה לתכנית לחץ כאן