אודותינו

 

מומנטום למשתחררים היא עמותה ללא כוונת רווח, אשר הוקמה בשבילכם, החיילים המשוחררים. כדי להודות לכם על התרומה למדינה, וכדי להעניק לכם כלים לצלוח את המעבר לאזרחות ולתכנן את העתיד שלכם בצורה הטובה ביותר. מומנטום למשתחררים פועלת באמצעות סדנאות הכנה לאזרחות, ליווי באמצעות הדיגיטל וסיוע אישי למשוחררים.

איך נולדה מומנטום למשתחררים?

את העמותה הקים, אבא קליימן, איש עסקים תושב הרובע היהודי בירושלים. הכל נולד כשאבא חזר בערב שבת לפני שנים אחדות מתפילה בכותל המערבי אל ביתו. במהלך הדרך הבחין בשוטר מג”ב בעמדת השמירה, עצר לידו והזמין אותו לסעוד בביתו עם המשפחה.

שוטר המג”ב סרב בנחרצות, הוא היה רוצה מאוד לבוא אך אינו יכול לעזוב את עמדת השמירה. אבא קליימן נפעם מסירובו העיקש של השוטר, שלא הסכים לעזוב את משימתו למען עם ישראל, גם בתנאים של קור ורוח. אבא חזר לביתו מהורהר. כעבור כמה דקות ציפתה לחייל מג”ב הפתעה: לעמדת השמירה הגיע אבא קליימן ובידו סירי האוכל. הוא ישב לסעוד עימו באותו ליל שבת, ובליבו גמלה ההחלטה להקים ארגון שיוקיר את פעילות חיילי צה”ל.

כך נולדה מומנטום למשתחררים, או בשמה הראשון: לחיילים באהבה. תחילה התמקדה העמותה במשלוח חבילות ומכתבים לחיילי צה”ל.

המתנה הגדולה ביותר שחייל יכול לקבל

את הייעוד הקיים, כמו גם השם החדש: מומנטום למשתחררים אימצה העמותה לאחר בירור מעמיק על הצרכים של אוכלוסיית המשתחררים.

העמותה פועלת להכשיר את חיילי צה”ל לקראת האזרחות, מתוך הבנה שזוהי הוקרת התודה הגדולה ביותר לחיילים. לסייע להם להתחיל את העתיד בצורה הטובה ביותר, למנף את השירות הצבאי לטובת הצלחה באזרחות, ולהכווין בצומת המשמעותית של השחרור.

מי אנחנו?

עשרות אלפי צעירים וצעירות משתחררים מצה”ל מדי שנה. רבים מהם אינם ערוכים לחיי האזרחות, ללא כיוון להמשך וללא יכולת לקבל החלטות נכונות להמשך חייהם.

לעמוד מי אנחנו >>>

כותבים עלינו

צפו בכתבות שפורסמו בתקשורת על פעילות מומנטום למשתחררים בסדנאות ההכנה לאזרחות, בדיגיטל והפעילות לליווי האישי.

לעמוד כותבים עלינו>>>

שותפים

למומנטום למשתחררים שותפים רבים – יחידות צה”ל, עמותות, קרנות וחברות מהמגזר העסקי – שבלי תמיכתם הרבה כל זה לא יכל לקרות.

לעמוד שותפים>>>

ועד מנהל

הועד המנהל שלנו מורכב מאנשי חזון ועשייה, אשר מתווים את מדיניות מומנטום למשתחררים ומהווים חלק חשוב מצביונה של העמותה.

לעמוד ועד מנהל>>>

צוות

צוות מומנטום הוא יחידה מובחרת של אנשי מקצוע, שנותנים מענה לחיילים בתחומי התוכן, הארגון וההכוונה. בנוסף יש לנו כ-25 מנחים, אשר מעבירים את הסדנאות בשטח.

לעמוד צוות >>>