חו”ל עם תחושת שליחות

 

השתחררתם? רוצים לעשות משהו מהנה, שונה, וגם משמעותי? למה שלא תצאו לשליחות? היחידה לשליחות של הסוכנות היהודית וההסתדרות הציונית העולמית מציעה למשוחררים מגוון של תכניות שליחות מעניינות, מאתגרות ומהנות. רוצים להצטרף?

אם אתם מכירים חברים או מכרים שיצאו לשליחות במסגרת השליחות אתם בטח מכירים את התגובות של: “החוויה הכי מדהימה שהיתה לי”, “חודשיים שאני אזכור עוד הרבה שנים”. כנראה שהשילוב של חו”ל, חברה כייפית, צעירים יהודיים מרחבי העולם, ועשייה הוא שילוב מנצח. מידי שנה יוצאים למעלה מ-2000 שליחים ישראלים לרחבי העולם. זה יכול לנוע בין תקופה של בין חודשיים ל-3 שנים, בהמון סוגי עבודות מאתגרות. החלטנו לתת לכם הצצה לתכניות השונות של היחידה לשליחות של הסוכנות היהודית וההסתדרות הציונית העולמית, כדי שתבחרו בעצמכם מה מתאים לכם.

מחנות קיץ: להדריך אמנות, טבע או ספורט

במסגרת מחנות הקיץ, לצעירים יהודיים מצפון אמריקה, תוכלו להדריך במגוון תחומים כמו: אומנות, טבע, מים, אומנויות לחימה, ספורט נבחרות, ספורט שטח, אומנות הבמה, טכנולוגיה וחינוך.
השליחות מתחילה מאמצע מאי או תחילת יוני לתקופה של חודשיים. היחידה לשליחויות של הסוכנות היהודית מממנת עבורכם כרטיס הטיסה הלוך ושוב למחנה שהייה וכלכלה בתקופת השליחות.
ומה אתם צריכים שיהיה לכם? נכונות לפיתוח קשרים אישיים עם סביבה חדשה, אנגלית ברמה טובה, ורקע בחינוך או הדרכה.

שליחות תנועתית: לצופיפניקים, בית”ריסטים ועוד

אם אתם משוחררים וגם בוגרי אחת מתנועות הנוער הבאות: בית”ר, בני עקיבא, הבונים דרור, החלוץ למרחב, הנוער הציוני, הנני, הצופים, השומר הצעיר, הנוער העובד והלומד, חזית הנוער, יהודה הצעיר, מכבי עולמי, נועם מרום, נצ”ר, ועזרא, כדאי שתכירו את השליחות התנועתית.
מדובר בריכוז הפעילויות של התנועה המקומית, בניית מערכי ותכני הדרכה והובלת הצוות. זאת בכדי ליצור חיבור בין חניכי התנועה בחו”ל לבין מדינת ישראל וזהותם היהודית. השליחות היא של בין שנה ל-3 שנים לאחת מהארצות הבאות: : אמריקה לטינית, צרפת, גרמניה, אוסטרליה, צפון אמריקה, דרום אפריקה.
מה צריך כדי להיות שליח? כאן כבר צריך ניסיון חינוכי והדרכתי בתחום החינוך הבלתי פורמאלי, עם ידע נרחב ביהדות וציונות, יכולת טובה ליצירת קשרים , שליטה בשפות (אנגלית/צרפתית/ ספרדית/ גרמנית), וכמובן להיות בוגרי תנועת נוער.

משלחת הסמינרים הציוניים: עבודה עם הקהילה היהודית באוסטרליה

התכנית של משלחת הסמינריים הציונים היא תכנית של 3 חודשים, בה תוכלו לצאת למסע אישי ומרתק בבתי הספר ובקהילות היהודיות באוסטרליה. מטרת השליחות היא חיבור הצעירים בקהילה היהודית באוסטרליה, לישראל ולזהותם היהודית. את זה תעשו באמצעות העברת סמינרים מרוכזים, תכניות ומפגשים העוסקים בנושאי זהות יהודית, ישראל וציונות, תוך כדי השתלבות בעשייה החינוכית בבתי הספר ובקהילה.
כדי להתקבל לתכנית הזו תצטרכו ניסיון רב בהדרכה, חינוך בלתי פורמאלי, כתיבת תוכן ומערכי פעילות, ניסיון בעבודה עם נוער מחו”ל, שליטה באנגלית, יכולות גבוהות לעבודה בצוות. כדאי לדעת שהשליחות מתאימה גם לסטודנטים/יות במהלך התואר.

מחנות קיץ לדוברי רוסית: כולל קורס הנחיית קבוצות

אם אתם עולים מברית המועצות לשעבר, או יודעים רוסית ברמה טובה מאוד, השליחות הזו יכולה להתאים לכם. מדובר בהצטרפות למחנה קיץ בן 3 שבועות, במהלכו תנחו את הקבוצה. מטרת השליחות היא לחבר את הקהילה לישראל על ידי חינוך בלתי פורמלי, הנחיית קבוצות של ילדים, נוער וסטודנטים בקהילות יהודיות.
להשתתפות במחנות הקיץ הללו בונוס גדול מאוד. המתקבלים יזכו בקורס הנחיית קבוצות בן חודש, במהלכו תקבלו הכשרה תיאורטית ומעשית, כלים בהבניית תהליך חינוכי, לימוד גישות שונות בעבודה עם טקסט, חומרי יצירה ודיונים עשירים בנושא אקטואליה, זהות יהודית ועוד. בסיום הקורס תקבלו תעודה להנחיית קבוצות מטעם הסוכנות היהודית.
את השליחות תוכלו לקיים באחד מ-18 היעדים ותקבלו מימון כרטיס טיסה הלוך ושוב, שהייה וכלכלה בתוך מחנה הקיץ, ותעודה להנחיית קבוצות מטעם הסוכנות היהודית, כפי שאמרנו.

לאתר היחידה לשליחות לחץ כאן

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו

המומלצים שלנו