למה כדאי לכם להתנדב?

עבודה בתשלום זה דבר חשוב, אבל אם יש לכם תקופת זמן מוגדרת שבה אתם דווקא לא מחפשים עבודה, או שיש לכם זמן במקביל לעבודה או ללימודים – כדאי לכם לחשוב על התדבות במקביל. למה? יש לא מעט סיבות. קבלו כמה מהן.

 

 

אחרי הצבא אנחנו מחפשים את דרכינו – עבודה, לימודים, טיול, פסיכומטרי. אבל חשבתם פעם להכניס בתוך הלו"ז הזה גם התנדבות? תקופת הקורונה העמידה במרכז את ערך העזרה לזולת ואפשרויות ההתנדבות. גם כשהקורונה דועכת וחוזרים לשגרה יש בהתנדבות יסודות חשובים שכדאי לשמר. כי מעבר ללעשות טוב לאחר –  ההתנדבות יכולה להעניק לכם הרבה דברים. אז הנה הנה כמה נקודות שאולי לא חשבתם עליהם, על למה כדאי להתנדב ובמה זה יתרום לכם.

הרגל טוב

ההתנדבות מספקת מסגרת, שגרה, משהו שמכריח אותי לקום בבוקר ומאפשר לי לנצל בצורה טובה יותר את הזמן.

פרואקטיביות

בתקופה שבה אני מילא מבולבל או יש לי זמן פנוי, ההחלטה להתנדב משקפת אחריות שאני לוקח על ניהול החיים שלי ומספקת לי תחושה חשובה של שליטה בתוך תקופה של חוסר וודאות.

סיפוק

בחירה לעזור למישהו אחר מקנה לנו תחושה טובה ועוזרת לנו להתבונן בצורה אופטימית יותר על החיים שלנו. היא מגדילה את מעגל ההשפעה שלנו וכך אנחנו פחות עסוקים בדאגה מהמצב או בתחושת הבלבול האישית שלנו.

עזרה לזולת

בצבא סייענו למדינה ועזרנו לאזרחי המדינה מתוך מחויבות וכורח. כעת יש לנו הזדמנות לעשות זאת כאזרחים חופשיים שבוחרים לעזור לאחרים ולקחת אחריות על החברה שלנו.