לתקן מחשבים, ללוות לניתוח, ללמד שחמט – 5 התנדבויות שלא חשבתם עליהן

אם גם אתם מחפשים לתרום לאחרים, אבל בדברים שמתאימים לכם – הכתבה הזאת היא בשבילכם.  לכבוד יום המעשים הטובים ריכזנו לכם 5 הזדמנויות להתנדבות, שיכולות גם לעזור לאחרים, וגם לתת לכם ניסיון מקצועי.

 

לתקן מחשבים

לתקן מחשבים לטובת תרומה

אם יש לכם ידי זהב, חוש טכני וקצת ידע במחשבים – ההתנדבות הזו היא בשבליכם. ההתנדבות כוללת סיוע לבני נוער לתיקון מחשבים במעבדה שיילכו לתרומה. עמותת מחשבה טובה הוקמה במטרה לצמצם פערים חברתיים באמצעות טכנולוגיה ולחבר אוכלוסיות מהפריפריה הגיאוגרפית-חברתית לאפשרויות הטמונות בעולם הטכנולוגי.
איפה? לוד /ירושלים,
כמה זמן? אחת לשבוע
איזו עמותה? מחשבה טובה
מה תקבלו מזה? ניסיון טכנולוגי, ניסיון בהדרכה, הכרות עם אוכולסיות שונות.
להרשמה לחץ כאן

 

לעזור למאושפזים במיצוי זכויות

אם אתם חושבים ללמוד עבודה סוציאלית – זו ההזדמנות שלכם לרכוש ניסיון. לבתי חולים ברחבי הארץ דרושים דרושים מתנדבים לביצוע שיחות טלפוניות יזומות למאושפזים שאותרו מראש במחלקות השונות על מנת ליידע ולסייע להם בהנגשה זכויותיהם השונות, כגון: גמלת סיעוד, טיפול רפואי בבית, זכויות לניצולי שואה, קופות החולים ועובדים זרים וכדומה. המתנדבם מקבלים הכשרה מקצועית.
תכנית "יחידת סגולה" הוקמה ביוזמת המשרד לשוויון חברתי ומופעלת בשיתוף עם בתי חולים ברחבי הארץ. כיום, פועלות 17 יחידות בבתי החולים השונים ברחבי הארץ. מטרת היחידות הינה לספק מידע לאזרחים ותיקים המאושפזים בבתי חולים ולמשפחותיהם על הזכויות להן הם עשויים להיות זכאים לאור מצבם הבריאותי ובעקבות האשפוז.

איפה? ברחבי הארץ
כמה זמן? 4 שעות שבועיות
איזו עמותה? התכנית יחידת סגולה
מה תקבלו מזה? ידע רפואי, הבנה במיצוי זכויות, הכרת המבנה הארגוני בבתי החולים, התנסות בעבודה במרחב ציבורי.
להרשמה לחץ כאן

 

שחמט

ללמד שחמט

אם אתם אוהבים שחמט ויש לכם ידע (בסיסי לפחות) בשחמט במשחק – אתם מוזמנים להדריך ילדים במסגרת עמותת צל"ש. צל"ש היא עמותה שמפעילה שיעורי "שחמט חינוכי" לקבוצות ילדים בכיתות ג'-ו', שמטרתם לפתח חשיבה, להטמיע ערכים וליצור סביבה התומכת בהתפתחות אישית. העמותה תספק לכם את כל הציוד הדרוש, מערכי שיעור מובנים ומפורטים וליווי מקצועי צמוד של רכז ההדרכה.

איפה? במגוון מקומות ברחבי הארץ
כמה זמן? אחת לשבוע ולמשך שעה וחצי
איזה עמותה? צ.ל.ש
מה תקבלו מזה? ניסיון בהדרכה והכרת האוכולוסיות השונות המרכיבות את החברה הישראלית.
להרשמה לחץ כאן

 

חדר ניתוח

להיות אנשי קשר לחדרי ניתוח

אם אתם חושבים לעבוד בתחום הרפואה – כדאי לכם להכיר מקרוב את המערכת ואת ההתנהלות. למרכז הרפואי הדסה דרושים  מתנדבי קשר לחדרי הניתוח, שהם בעצם מהווים ערוץ תקשורת בין הצוות הרפואי למשפחה. למשתתפים תינתן הדרכה והשכרה.

איפה? ירושלים
כמה זמן? 4 שעות שבועיות
מה תקבלו מזה? הכרות עם מערכת הבריאות, ניסיון בניהול וריכוז, הכרות עם אוכולסיות שונות.
להרשמה לחץ כאן

 

להעביר סדנה בבית קפה לניצולי שואה

אם יש לכם כישרון מיוחד בנגינה, אמנות, יצירה או אפילו שירה בציבור – אתם מוזמנים להעניק ממנו לניצולי שואה במסגרת בית הקפה 'קפה אירופה'. 'קפה אירופה' אלו מועדונים הפועלים במתכונת קפה ומספקים לניצולי השואה מסגרת מייעצת ומטפלת, תמיכה הדדית בין חברי המועדון וחיזוק תחושת הערך העצמי.
איפה? רמלה
כמה זמן? חד פעמי
איזו עמותה? קפה אירופה
מה תקבלו מזה? מימוש הכשרונות שלכם, ניסיון בהדרכה וכמובן תרומה לחברה.
להרשמה לחץ כאן