תכנית יסוד

אתם רואים את מה שקורה במדינה ומתעורר בכם הרצון לפעול לשינוי? שואפים ליצור חברה שוויונית, סבלנית ומאוזנת יותר אבל לא יודעים איך? לצעירים ולצעירות המשתתפים בתכנית יסוד יש הזדמנות להשפיע על עיצוב החברה הישראלית באמצעות השתלבות והתברגות בתפקידים בשירות הציבורי.

תכנית “יסוד – اساس” מיועדת לצעירים וצעירות בגילאי 22-32, ובמיוחד לאוכלוסיות פריפריאליות. מייסדי התכנית שמו לב שקבוצות מיעוט, אנשים שגרים בפריפריה או נשים מקבלים פחות ייצוג בשירות הציבורי ובעמדת מקבלי החלטות. לשם כך נפתחה תכנית יסוד שנותנת לכם צעירים וצעירות אחרי צבא, המגיעים ממגוון סוגי אוכלוסיות הכשרה לקראת תפקידים במגזר הציבורי. התכנית הינה בהובלת מרכז מעשה – קרן רש”י ובשותפות עם רשות הצעירים במשרד לשוויון חברתי, אגף עתודות לישראל, קרן גנדיר ומרכז שז”ר.

במסגרת התכנית תקבלו הכשרה להשתלבות בתפקידים משמעותיים בשירות הציבורי, המקומי או הארצי. בתכנית יסוד מכינים אתכם למנהיגות באמצעות שילוב במסלולי עתודה כמו צוערים לשלטון המקומי, צוערים לשירות המדינה ועוד.

 

ללמוד היום איך להיות המנהיג של המחר

המטרה של התכנית היא ליצור אינטגרציה ושיתופי פעולה בין כולם כדי שכל אחד מהחבר’ה יביא את הרצונות והצרכים של המגזר שלו, את הרקע שלו לידי ביטוי ולהביא לשינוי ברמה הארצית וההנהגתית.

בתכנית יסוד תזכו להכיר ולחוות את הלימודים יחד עם אנשים מגוונים שמגיעים מכל קצוות הארץ באווירה חיובית מתוך עשייה לשיפור מתמיד של העתיד. במהלך הלימודים בתכנית תזכו לליווי צמוד על ידי הרכזים בבניית תכנון פעולה אישי לפי הרצונות והיכולות שלכם.

בתכנית תרכשו היכרות מעמיקה עם תפיסות וסוגיות כלכליות, חברתיות ותפקידים בארגונים ציבוריים, תקבלו כלים מקצועיים לכניסה לתפקידים בשירות הציבורי או בחברה האזרחית ותלמדו על הזהות האישית שלכם כמשרתי ציבור הנטועים בזהותם. כל זאת באמצעות לימודים עיוניים, סמינרים מרוכזים, סדנאות וסיורים העוסקים בסוגיות חברתיות בישראל.
גם אחרי שהתכנית נגמרת אתם לא נשארים לבד במערכה, המדריכים ימשיכו ללוות ולעזור במימוש הפוטנציאל שלכם בתחום העשייה בשירות הציבורי ובחברה האזרחית.

למי זה מתאים?

כל מחזור של התכנית מיועד ל-25-30 משתתפים ונמשך שלושה חודשים במתכונת של יומיים מלאים בשבוע הכוללים לימודים עיוניים, סמינרים מרוכזים, סדנאות וסיורים העוסקים בסוגיות חברתיות בישראל.
הלימודים מתקיימים בקמפוס הנמל בחיפה, וניתנים בסבסוד מלא. חיילים משוחררים יכולים לקבל מענק קיום חודשי.

לפרטים נוספים ולהרשמה לחץ כאן

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו

המומלצים שלנו