5 טיפים מנצחים לשירות המילואים הראשון שלכם

לקראת שחרור? כדאי שתשמרו את הנעליים הצבאיות! זה הדבר הראשון שתזדקקו לו במילואים.

 

 

משוחררים טריים, קיבלתם את צו המילואים הראשון שלכם? ברכות! אתם עומדים להצטרף לאוכלוסייה האיכותית ביותר – המילואימניקים! אלו שעוזבים לימודים, עבודה ואפילו משפחה ומתייצבים ושבים לתרום למדינה גם בחייהם האזרחיים. ברור לנו שמהר מאוד תהפכו לשועלי מילואים ותיקים אבל בכל זאת יש כמה דברים שחשוב לדעת לפני שתעלו שוב על מדים.

ריכזנו עבורכם 5 טיפים מנצחים שיעזרו לכם בשירות המילואים הראשון שלכם:

1. שמרו על הציוד שלכם לאחר השחרור, במיוחד נעליים!

    מובן למדי אם לאחר השירות תזרקו את הנעליים והמדים מתחת לארון ותשכחו מהם לזמן מה, רק שימו לב שאתם זוכרים היכן הם ולא מאבדים אותם במהלך הזמן. תופעה נפוצה בה נתקלים בשירות המילואים הראשון היא חיילים שמגיעים ללא נעליים, במקרה כזה ההליך אינו מאד שונה ממה שחוויתם בסדיר – גם בשירות מילואים מתקיימים מת"שים (משפט תשלום) ותאלצו לשלם מכיסכם הפרטי עבור הציוד, לא חבל?

1. פק"ק קפה

    אולי הטיפ הכי חשוב פה. הכירו את המפקד האמיתי שלכם בשירות המילואים, הוא קובע את הלו"ז ולא תמצאו קצין, מהמ"מ ועד הרמטכ"ל, שלא מתייחס אליו בכבוד הראוי. דרך נהדרת להיכנס להווי החברתי בפלוגת המילואים היא להביא פק"ל קפה משלכם. במקום לחכות לפינג'ן שתמיד נגמר רגע לפני שהוא מגיע אליכם פתחו עמדת קפה משלכם. לא תאמין באיזו מהירות ייווצר מעגל מילואימניקים תאבי קפה סביבך. זכרו תמיד להביא יותר קפה ממה שתכננתם, זה נגמר מהר.

 

3. עקבו אחר כמות הימ"מים שלכם.

ייתכן ומשתלם לכם להתנדב לימי מילואים נוספים ולקבל מענק גבוה יותר. כידוע, הנכם מקבלים תשלום על כל יום מילואים, להלן – ימ"מ, שביצעתם. למי שביצע מעל 10 יממ"ים בשנה המדינה מעניקה, בנוסף לתשלום הרגיל, מענקים אשר גדלים ביחס לכמות הימ"מים כפי שמפורט בטבלה הבאה:

מספר ימי מילואים שבוצעו כמות נקודות הזיכוי סכום התגמול בש"ח
10-14.5 0.5 נקודות זיכוי 1296 ₪
15-19.5 1 נקודת זיכוי 2592 ₪
20-36.5 1.5 נקודת זיכוי 3888 ₪
37 ומעלה 2 נקודות זיכוי 5184 ₪

 

שימו לב שהמענק גדל ב'קפיצות' ולא ביחס ישיר לימי המילואים, הבדל של יום בודד יכול להוות הבדל משמעותי בגובה המענק. זאת בדיוק הסיבה שחשוב מאד לעקוב אחר כמות הימ"מים שצברתם, ייתכן ואתם במרחק יום בודד מ'הקפיצה' הבאה. במקרה כזה כדאי לכם לשקול להתנדב ליום מילואים –  פנו אל המפקד האישי, קצינת הקישור או הרס"פ, כמעט תמיד יש צורך באנשים והם ישמחו לעזור.

כמות היממים שלכם תופיע באזור האישי שלכם באתר המילואים.

 

 

4. סטודנטים – עדכנו את הסטטוס שלכם.

שילוב בין לימודים לשירות מילואים פעיל הוא לא תמיד דבר קל, המדינה מכירה במצבם המיוחד של סטודנטים משרתי מילואים וישנם התאמות והקלות במיוחד בשבילם. הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא לעדכן את הסטטוס שלכם לסטודנט על מנת להיות זכאים להתאמות ולממש את ההטבות. בנוסף, כל מוסד אקדמי מחוייב להחזיק 'רכז מילואים', איש צוות שתפקידו ליישם את ההטבות ולקשר בינכם ובין האוניברסיטה/ מכללה בנושא.  רכז המילואים הוא הכתובת שלכם כסטודנטים משרתי מילואים, פנו אליו ובררו את ההטבות והזכויות שמעניק לכם מוסד הלימודים. את הסטטוס ניתן לעדכן באיזור האישי שלכם באתר המילואים.

5.  בואו בראש פתוח

כולם כאן בהתנדבות! יש לכם הזדמנות טובה לחוות את השירות הצבאי ממקום אחר, בוגר יותר, משוחרר, ללא דיסטנס. לפגוש חברים מהשירות שהתגעגעתם אליהם, להתחבר לאנשים חדשים בגילאים ובתפקידים שונים. והאמת, שזה פשוט זמן מעולה להתנתק קצת ממרוץ החיים.