דרום אמריקה בראש נקי מדאגות כלכליות

יוצאים לדרום אמריקה לטיול בראש נקי מדאגות כלכליות – קבלו 12 טיפים מנצחים לחיסכון מבית Momento

 

 

לקראת הטיול הגדול? בין אם כבר סגרתם טיסות והוסטלים ובין אם רק התחלתם לברר על מה כולם מדברים, כנראה שהוצפתם במידע שהעלה לכם שאלות רבות ואולי אפילו תחושת בלבול. חלק גדול מהחששות שלנו (בחיים בכלל ובטיול בפרט) קשור לכסף – עבדנו כל כך קשה כדי לחסוך כסף לטיול עליו חלמנו, ואז אנחנו מוצאים את עצמנו מקצרים אותו או מוותרים על מדינות נוספות- כי הכסף הולך ואוזל.

גם אם אתם רוצים לחסוך ולהימנע מהוצאות מיותרות חשוב לזכור את המטרה לשמה אתם יוצאים לטיול. בראש ובראשונה באתם לחוות וליהנות; זה הטיול שלכם, עבדתם קשה כדי להגיע אליו ואנחנו לא רוצים שחיסכון ימנע מכם פעילות שחשובות לכם או יפגע לכם בחווית הטיול.

מומנטו יצרו עבורכם מדריך טיפים חינמי להתנהלות כלכלית נכונה, שמטרתו לוודא שהכסף שלכם מושקע במקומות הנכונים ולא הולך לאיבוד ומתבזבז. איפה אפשר לחסוך מבלי לאבד את הדברים החשובים לנו, ואיך לשמור על הכסף שלנו ולהימנע מראש מאובדן ומגנבות. הנה טעימה מתוכו:

"למדו את השפה! הספרדית תאפשר לכם להתמצא בקלות בדרכים ולהבין בדיוק על מה אתם משלמים בחנויות ובהוסטלים. היא תבטיח שהכסף שלכם יושקע בצורה חכמה ולא ייזל לכם מבין האצבעות, היא תקל עליכם את התקשורת עם התושבים ותחשוף בפניכם את התרבות המקומית."

 

 

אז איך חוסכים באמת?

הרעיון הכי חשוב בהדרכה הוא לחסוך איפה שאפשר, לא תמיד אלו הדברים המובנים מאליהם. אתם תתפלאו לראות כמה אפשר לחסוך אם רק משנים קצת את החשיבה ומבלי לפגוע בכלל במהלך הטיול המתוכנן! לדוגמה:

מים – קנו מים בכמות גדולה. במקום לקנות בכל פעם מים לשתייה בקבוקים קטנים, יש שקיות ומכלים בגדלים של כ4 ליטר אותם ניתן לקנות ושמהם ניתן למלא את הבקבוקים הקטנים ובכך להוזיל את העלויות. זה אמנם נשמע לנו זניח אבל אלו בדיוק הסכומים שמצטברים להם מבלי שאנחנו שמים לב אותם ניתן לחסוך ולהשקיע באפיקים משמעותיים יותר בטיול כמו מסעדה נחמדה או אפילו כמה לילות בהוסטל.

 

אוכל – טיפ חשוב ביותר לחיסכון הוא בישול עצמי. בהוסטלים עצמם יש מטבחים לשימוש עצמי בהם תוכלו להכין את האוכל בעצמכם ולהימנע מקניית אוכל במסעדות – דבר שעלול להוות הוצאה לא קטנה. בנוסף לחיסכון המשמעותי מאד אתם תשימו לב כי זאת דרך נהדרת להכיר מטיילים נוספים מההוסטל וליצור אווירה משפחתית מיוחדת באמצעות הכנת ארוחות משותפות. כל זה כמובן לא אמור לבוא על חשבון חווית האוכל המקומי! חלק גדול מכל טיול הוא קולינרי; תמיד כיף להיוודע לאוכל המקומי, להיחשף לטעמים ולריחות חדשים ובדרום אמריקה יש אוכל מעולה שפשוט חבל לוותר עליו. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לא במסעדות התיירים אלא דווקא חפשו לאכול במסעדות הפועלים המקומיות. מסעדות אלה זולות פי כמה ממסעדות התיירים ובדרך זו בנוסף לחיסכון תרוויחו חווית אוכל אותנטית בה תוכלו גם להכיר ולפגוש את המקומיים.

כביסה – קנו סבון כביסה. גם פה ניתן לחסוך בהוצאות שמצטברות לנו מבלי שנשים לב על ידי פעולה פשוטה ביותר כמו כביסה ידנית. בכל הוסטל תוכלו לכבס בעצמכם את הבגדים ולתלות לייבוש בעלות כמעט אפסית. אם בכל זאת החלטתם להתפנק ובא לכם להניח את הכביסה במכבסה – חשוב ביותר לבצע סקר שוק. אל תקפצו על המכבסה הראשונה שאתם נתקלים בה, ייתכן מאד ובמכבסות אחרות תקבלו את אותו שירות ובמחיר זול הרבה יותר.