7 טיפים להתנהלות כלכלית נכונה

טיפים להתנהלות כלכלית

7 טיפים להתנהלות כלכלית נכונה

באדיבות ארגון ‘פעמונים‘, ארגון חברתי אשר מטרתו הינה לסייע לאנשים להגיע להתנהלות כלכלית נכונה.

כחיילים משוחררים אתם כבר אינכם נתמכים יותר על ידי הצבא או על ידי ההורים. זהו, אתם כבר ילדים גדולים ובכוחכם לפרנס את עצמכם, ולבנות את ההווה ואת העתיד הכלכלי שלכם במו ידיכם. זה טוב ומשמח, אך גם מאיים ומפחיד. כדי לעזור בהתמודדות עם הניהול הכלכלי שלכם, ריכזנו כמה טיפים שיכולים לסייע לכם.

ערכו רישום של ההוצאות וההכנסות שלכם

האות הראשונה בא’-ב’ הכלכלי, היא שמירה על איזון נכון בין הכנסות לבין הוצאות. ערכו מעקב ורישום מדויקים של הכנסותיכם מול הוצאותיכם – כך תוכלו לשמור שלא תחרגו בהוצאות, תוכלו לזהות האם יש צורך בהגדלת ההכנסה שלכם, וכן אם יש צורך לקצץ בהוצאות. אם זה קשה לכם לעשות רישום שכזה כל חודש – קחו על עצמכם לעשות זאת לפחות על חודש אחד מייצג, ולפי תוצאותיו תוכלו לדעת האם אתם חוסכים והיכן אתם יכולים לקצץ.

 

הפרישו בכל חודש סכום כסף לחיסכון

אמנם אתם צעירים, והמחשבה על חיסכון עלולה להיראות לכם מיותרת, אך בכל זאת – אמצו לכם הרגל להפריש בכל חודש סכום מסוים לחיסכון. אפשרויות החיסכון רבות, ועליכם לבחור את האפשרות שתשרת אתכם בצורה הטובה ביותר. את הריביות הגבוהות יותר תקבלו על חסכונות ארוכי טווח, ואלו יוכחו כמשתלמים ביותר. לעומת זאת, חסכונות קצרי מועד יכולים לתת מענה הולם לעניינים בלתי צפויים כמו טיפולים לרכב, הוצאות על טיפולים רפואיים חס וחלילה, או יציאה לחופשה מפנקת כך סתם באמצע החיים.

 

אל תקנו בתשלומים

השימוש בכרטיסי אשראי מאפשר כניסה לאוברדרפט וקניית מוצרים בתשלומים. משמעות העניין היא בעצם, שאתם קונים דברים שאינכם יכולים להרשות לעצמכם לרכוש. עצתנו היא לא לקנות בתשלומים, ובשום פנים ואופן לא להיכנס לאוברדרפט. הקנייה בתשלומים לכאורה מקלה את נטל התשלום היום, אך יוצרת מצב בו בעתיד הקרוב תפתחו את החודש בתשלום על הוצאות של החודש שעבר, ולבסוף תגיעו למשיכת יתר. כשאתם באוברדרפט, אתם משלמים ריבית גבוהה על המינוס, ואם תעשו את הטעות שאנשים רבים עושים ותיקחו הלוואה לכיסוי המינוס – תמצאו את עצמכם משלמים ריביות נוספות, וכך המינוס בחשבונכם ילך ויגדל. לכן, אם אתם רוצים, למשל, לקנות מכשיר יקר –  חשוב להפריש בכל חודש סכום שיישאר אצלכם עד שיצטבר הסכום הדרוש.

 

השקיעו כסף שאתם לא זקוקים לו באופן שוטף

אם יש בידכם סכום נכבד שאינכם זקוקים לו כרגע, תוכלו לחפש אפיקי השקעה לצורך שמירה ואף להעלאת ערך הכסף שלכם. יש לשים לב שאפיקי ההשקעה שמסוגלים לתת לכם תמורה מצוינת עבור כספכם, הם גם אלו שיכולים לגרום לכם הפסדים גדולים. ככל שהסיכוי גדול יותר, כך הסיכון רב יותר. לכן, אם בחרתם להשקיע – התייעצו ביועץ השקעות אמין, ופזרו את הביצים בכמה סלים. במצב כזה, אם אפיק אחד מכזיב – השני מניב. כמו כן, השקיעו רק כסף שאינכם זקוקים לו לצורך כלכלתכם היומיומית.

 

עיברו על פירוט החיובים באשראי

הקנייה באמצעות הכרטיס מורגשת פחות, ואנשים נוטים להשתמש בו בקלות רבה מידי. אם קניתם באשראי חשוב שתעקבו אחר הפירוט המגיע מדי חודש על מנת לוודא שכל הרכישות מוכרות לכם ואין טעויות בחיוב.

 

השוו מחירים

אל תתעצלו, עיברו בין חנויות ולבדוק מי באמת זול ומי יוצא בהכרזות ריקות. החיסכון העצום שווה מאמץ. בטלפון הסלולרי, לדוגמא, יש לבדוק מה המסלול הכי משתלם, להשוות מחירים בין כל החברות ורק אחר כך לסגור את הקנייה.

 

רכזו את המשיכות בכספומט

יש לכם כרטיס אשראי? אל תמשכו איתו כסף כל יום, רכזו את המשיכות. על כל משיכה של כסף, החשבון מחויב בעמלה. הסכום לכאורה זניח יכול להצטבר לכדי אחוז ממשי מההוצאות. לכן כדאי בכל משיכה של כסף מזומן לחשוב כמה ימים קדימה ולא להסתפק בסכום מינימלי.

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו

המומלצים שלנו