כנפי רוח – משימה לנקודה מספר 2 – תצפית

ההיסטוריה של ירושלים היא סיפור של אחת הערים המפורסמות, החשובות והוותיקות ביותר בהיסטוריה של המין האנושי כולו. המילה “ירושלים” היא אחת המילים הנפוצות ביותר בתנ”ך, שם העיר מוזכר מאות פעמים, כאשר עוד בתקופת אברהם אבינו, 1800 שנה לפני הספירה היא מוזכרת כ”עיר שלם”. ירושלים קדושה ליהודים והתפילה מכל רחבי העולם נעשית תמיד עם הפנים אל עבר ירושלים.

רשימת העמים שכבשו את ירושלים ארוכה מאוד. רבים מבין העמים האלה לא שרדו עד היום והמיקום הגיאוגרפי של חלק מהעמים ששלטו בירושלים בחלק מהתקופות לאו דווקא היה קרוב לירושלים. רבים מהעמים הנ”ל השאירו על העיר את חותמם ועד היום נערכים מחקרים ארכיאולוגיים באזור ירושלים, שבזכותם ניתן ללמוד רבות על ההיסטוריה העשירה של המקום. ירושלים הייתה מקום חשוב מבחינה דתית במשך כל התקופות האלו.

ירושלים תמיד הייתה מקום מבוקש בקרב תיירים מכל קצוות תבל בזכות ההיסטוריה הארוכה והמגוונת של המקום, למרות חילוקי הדעות הפוליטיים בנוגע אליה, בין אם זה מסיבות דתיות, היסטוריות או סיבות הקשורות לחזותה של העיר – מיליוני אנשים ממשיכים להגיע לירושלים על מנת לבקר באתרים הרבים והמעניינים שלה וללמוד לא רק על ההיסטוריה של העיר, אלא גם של עמים רבים שהיו קשורים אליה והשפיעו על גורלה במשך דורות רבים.

משימה:

לפניכם ציר זמן אשר משקף את תקופת השלטון של כל עם בסדר כרונולוגי. מצד שמאל, מופיעות השנים מלפני הספירה ועד לשנת 2000. עליכם לשלוח הודעה למדריך עם שמות העמים אשר שלטו בירושלים, מהמוקדם למאוחר (העם הכי קדום ראשון, אח”כ העם השני וכו’). ניתן להיעזר כמובן באינטרנט לצורך כך ובחבר טלפוני.

העמים הם (לא על פי הסדר הנכון):
כנען
מדינת ישראל
הבריטים
יהודה וישראל
העות’מנים
החשמונאים
הרומאים
הביזנטים

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו

המומלצים שלנו

דילוג לתוכן