מכינה קדם אקדמית

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו

המומלצים שלנו

דף הבית > whether > לימודים > מכינה קדם אקדמית
מכינה קדם אקדמית - איש יושב ליד מחשב

מכינה קדם אקדמית: להתקבל לאוניברסיטה בלי תעודת בגרות

מטרת המכינה הקדם אקדמאית היא להכין סטודנטים ללימודים אקדמיים במוסדות להשכלה גבוהה. המכינות הקדם אקדמיות פועלות במוסדות להשכלה גבוהה – אוניברסיטאות, מכללות אקדמיות, מכללות לחינוך ומכללות אזוריות. כ-45 מכינות פועלות ברחבי הארץ ובהן מגוון תוכניות ומסלולי לימוד.

סטודנטים במכינות לומדים לקראת השלמה/שיפור של תעודת הבגרות, או לקראת תעודת מכינה המהווה תחליף לתעודת הבגרות לצורך קבלה ללימודים אקדמיים או לצורך קבלה למסלול ספציפי. זוהי מסגרת לימודים המאפשרת למועמדים שחסרים להם קריטריוני קבלה מסוימים להשלים את החסר להם, זאת על מנת להשתלב במוסדות להשכלה גבוהה. ייחודה של המכינה הקדם אקדמית הוא שאיננה מעניקה תעודת בגרות אלא תעודת סיום מכינה. תעודת הסיום מאפשרת קבלה למוסד בו התקיימה המכינה, ולעתים גם במוסדות נוספים.

מכינה לשיפור בגרויות או לחוג באוניברסיטה?

ישנן כמה סוגי מכינות קדם אקדמיות: מכינות כלליות, אשר מטרתן שיפור תנאי הקבלה (ציוני הבגרות) ומכינות ספציפיות המכשירות את המועמדים למסלול לימודים מסוים בו בחר התלמיד.

  • מכינה למסלול ספציפי – מסלולי הלימוד למסלול אקדמי ספציפי כוללים: מכינה אקדמית למדעי החברה והרוח, מכינה קדם אקדמית לכימיה וביולוגיה, מכינה קדם אקדמית למדעי הטבע ועוד.
  • מכינה לבגרות – לימודי מכינה קדם אקדמית לבגרות באוניברסיטה באים להחליף את תעודת הבגרות ואכן בפועל הדרישה לתעודת בגרות תתמלא רק על ידי תעודת גמר של מכינה במוסד המבוקש.

מה הדרישות במכינה לבגרויות?

במסגרת המכינה לבגרויות ניתן לשפר ציוני בגרות וכן להשלים את תעודת הבגרות.

למכינה יתקבלו מועמדים אשר סיימו את לימודיהם ללא תעודת בגרות, וכן מועמדים אשר ברצונם לשפר את ממוצע ציוני הבגרות שלהם על מנת להתקבל למסלול לימודים כזה או אחר. דרישות הקבלה משתנות בין מכינה למכינה. ישנן מכינות שלא דורשות שום תנאים מקדימים לבין מכינות הדורשות תעודת 12 שנות לימוד, מבחן פסיכומטרי וכדומה. משך הלימודים משתנה על פי מוסד לימודים וכן בהתאם למספר ההשלמות שצריך התלמיד להשלים.

 
למה ללמוד במכינה קדם אקדמית?

  • ניתן לממן את שכר הלימוד על חשבון הפיקדון האישי ואף לקבל מלגות קיום שלא על חשבון הפיקדון.
  • במקרה של קשיים כלכליים ניתן אף לקבל פטור חלקי או מלא משכר הלימוד שלא על חשבון הפיקדון.
  • הלימודים במכינה כוללים ליווי צמוד, שיעורי עזר, תגבורים ואף הכוונה וייעוץ לקראת סיום הלימודים במקום.
  • המכינה, כגוף המשתייך לאוניברסיטה/מכללה, מאפשרת לקיחת קורסים נוספים אשר יסייעו לך בהמשך לימודיך האקדמיים.

אולי יעניין אתכם גם..

דברים שאתם צריכים לדעת אחרי השחרור

צ'ק ליסט לאזרחות

כידוע, אין דבר כזה משתחרר טוב – יש משתחרר שטוב לו! אז כדי שיהיה לך קצת יותר טוב ביציאה לאזרחות, הכנו רשימה שתעשה לך סדר בדברים שעליך לעשות לאחר השחרור:  (יש ללחוץ על V למעבר לקישור

צעד ראשון באזרחות

רישום לאזור האישי באתר האגף והקרן לחיילים משוחררים – שם תוכלו לראות את סטטוס המענק והפיקדון שלכם ולהגיש בקשות למשיכה.  בחירת קופת חולים – לאחר סקר והשוואה בין הקופות והמסלולים הכי משתלמים. בחירת בנק –

השתחררת? בשעה טובה! במיוחד בשבילך כל הקישורים הכי חשובים.

בשעה טובה השתחררת!!! ומה עכשיו?? יש לנו תוכניות, הטבות, סדנאות וים דברים למשוחררים – הכל בקישורים הבאים: טיקטוק קבוצת ווצאפ – כל ההטבות והתכניות לחיילים המשוחררים אינסטגרם קבוצת פייסבוק – לחיילים משוחררים ערוץ יוטיוב עם

לא נמצאו פוסטים נוספים
דילוג לתוכן