מלגה להכיר: מעיינות

מלגה להכיר: מעיינות

בפינת ‘מלגה להכיר’ נחשוף בפניכם, הסטודנטים, מלגות מגוונות, שאליהן תוכלו להגיש מועמדות. והפעם: מלגת מעיינות, מלגה לסטודנטים ירושלמים, שמציעה מפגשי לימוד ושיח אחת לשבוע בנושאים של יהדות, מודעות עצמית וחיפוש משמעות.

אם אתם סטודנטים ירושלמים, מחפשים קצת הפוגה מהלימוד האקדמאי ומהמבחנים, ומחפשים קצת רוח והשראה – יכול להיות שמלגת מעיינות, מבית עמותת פנים אל פנים, תתאים לכם.
המלגה מחולקת לכ-70 סטודנטים בשנה, ומציעה סכום של 5000 ש”ח עבור השתתפות במפגש אחת לשבוע. איך צורך בהגשת עבודות וכמובן שאין מבחנים.

מעגלי שיח ושיעורים

במלגה הסטודנטים נפגשים אחת לשבוע עם מרצים ומנחים, ובעיקר עם סטודנטים נוספים ומגוונים בעלי דעות שונות. במעגלי שיח ושיעורים הם לומדים ומדברים על מודעות עצמית, זוגיות, חיפוש משמעות, שמחה במצבי לחץ של לימודים, נתינה לחברה עוד, והכל מתוך מבט יהודי, בשיח פתוח ומקבל.  בנוסף במשך השנה מתקיימות עבור הסטודנטים במלגה הופעות, סיורים, שבתות משותפות, וטיולים.

אווירה חברתית וסטודנטים מגוונים

“במעיינות יש אווירה סטודנטיאלית צעירה וחמה”, מספר צח אסולין, רכז המלגה. “יש כאן לימוד מיוחד ואירועים מגבשים. שנה שעברה, למשל, יצאו חברי המלגה לסוף שבוע עם הופעה של אביתר בנאי, ביקור במנהרות הכותל ועוד. וזה עוד לפני שדיברנו על הארוחות המפנקות. אני חושב שהשילוב שבין השאיפה ללימוד ולרוח, עם החוויה של להיות בקבוצה עם סטודנטים איכותיים, מגוונים ומעמיקים יוצרת את הייחוד של מעיינות.
עצם זה ש-85% מהסטודנטים משנה א’ ממשיכים גם השנה היא ההוכחה הטובה ביותר עבורינו שהמלגה נותנת משהו משמעותי ומהנה לסטודנטים שמשתתפים. אני מזמין את כל מי שמעוניין לפתוח את הראש עם מגוון נושאים מנקודת מבט יהודית להגיש מועמדות ולהצטרף”.

לפרטים ולהרשמה: גילי, maayanut@gmail.com/ 054-5585364