איך לממן את הקורס לפסיכומטרי

 

איך לממן את הקורס הפסיכומטרי?

כשאר חבריכם, גם אתם בוודאי מתלבטים כיצד לשאת בעול התשלום הגבוה עבור קורס ההכנה לבחינה הפסיכומטרית.

אז מהן אופציות התשלום שעומדות בפניכם?

  • וואוצ’רים – לקראת השחרור, ניתן לקבל וואוצ’ר מהצבא ללימודי הפסיכומטרי.
  • פיקדון אישי 
  • אשראי/מזומן/שיקים

אז מה היתרונות והחסרונות לכל אמצעי תשלום?

וואוצ’רים לחיילים משוחררים

היתרון של השימוש בוואוצ’ר ללימודי ההכנה לפסיכומטרי הוא שכך ניתן לקבל את הקורס בחינם (או כמעט בחינם – בהתאם לתפקידכם הצבאי). החיסרון הוא שהלימוד מוגבל לשלושה מכוני הכנה (נכון להיום O.k., לחמן ואנקורי). חיילים רבים טוענים כי דווקא מכוני ההכנה ה”נחשבים” יותר אינם נכללים במסגרת הוואוצ’ר.

כספי הפיקדון  

כספי הפיקדון נועדו לעזור לכם לממן את שנות ההשכלה הראשונות שלכם. לכן די טבעי היה שתממנו את קורס ההכנה לפסיכומטרי מכספי הפיקדון. זה נוח, אתם לא ממש תרגישו שהכסף יורד לכם מהכיס וכך יש לכם את החופש לבחור בכל מכון הכנה שנראה לכם רציני ומתאים עבורכם. אז עד כאן דיברנו על היתרונות.

והחסרונות? יש גם יש.

במידה ואתם מבקשים לשלם על הקורס באמצעות הפיקדון, פעמים רבות תגלו כי הצעת המחיר שתקבלו ממכון ההכנה תהיה גבוה (לעיתים אף באופן משמעותי). למה? שאלה טובה. מכוני ההכנה יוצאים מתוך נקודת ההנחה שכאשר אתם משלמים כספי הפיקדון, הכסף לא יורגש בחשבון הבנק שלכם, ולכן הם מאפשרים לעצמם לדרוש סכום גבוה יותר.

אז הצעתנו היא לשמור את כספי הפיקדון ללימודים האקדמיים עצמם, כאשר עבור הקורס תשלמו באמצעי תשלום מסוג אשראי או שיקים.

תשלום באשראי/שיקים/מזומן

לתשלום באמצעי תשלום אלו (בעיקר אשראי) יתרונות רבים –

הנחה – נציגי המכירה במכון ההכנה מקבלים על המקום את הבונוס שלהם ולכן יש להם אינטרס לתת לכם מחיר טוב יותר על מנת לסגור איתכם עסקה.

תשלומים- מעבר לכך, יש אפשרות לחלק את הסכום לתשלומים (אפילו בלי ריבית –נתון למשא ומתן עם המכון). אגב, בחלק גדול ממוסדות הלימוד האקדמיים יש קושי לחלק את שכר הלימוד לתשלומים, כך שעדיף לשמור את הפיקדון על מנת שיכסה את שכר הלימוד האקדמי.

כמובן שהאפשרות לשלם במזומן ובשיקים הוא אפשרי גם כן, אולם מעט מאד אנשים מעדיפים לשלם את כל הסכום בבת אחת (מזומן) ויחסית מעט אנשים משתמשים בשיקים.

אז מה המסקנה? אלא אם יש לכם חיסכון לא קטן בצד (לפחות 12,000 ₪) אשר מיועד לשנת הלימודים הראשונה לתואר הראשון, מומלץ לשמור את דמי הפיקדון למימון שכר הלימוד האקדמי ולחלק את התשלום לקורס הפסיכומטרי לתשלומים באשראי.