שביל ישראל: טיול חוויתי ומאתגר ברחבי הארץ

סימון שביל ישראל

טיול בשביל ישראל

שביל ישראל: טיול חוויתי ומאתגר ברחבי הארץ

אחרי שנתיים או שלוש של שירות צבאי אינטנסיבי ודורש, משוחררים רבים רוצים לצאת לטיול, למלא מצברים, להתאוורר, לבלות זמן בחיק הטבע ולנקות את המחשבות.

אם גם אתם רוצים לצאת לטיול אחרי השחרור, אבל לא רוצים לטוס או שאין לכם את הכסף הדרוש לכך, כדאי שתחשבו על טיול בשביל ישראל. זוהי חוויה מאתגרת וגם מאוד מיוחדת, שצוברת תאוצה בקרב משתחררים רבים, שיוצאים לטייל יחד עם החברים מהשירות ברחבי הארץ.

מה זה שביל ישראל?

‘שביל ישראל’ הוא מסלול טיול המסומן לאורך כל הארץ המתחיל בקיבוץ דן בצפון ומסתיים בגבול שבין אילת וסיני. 940 ק”מ רצופים מסומנים בצבע כתום-כחול-לבן העוברים בינות להרים, גיאיות, נחלים שוצפים, פריחות מרהיבות ומדבר עוצר נשימה, המעבירים אותך מסע בין אנשים מעניינים, קהילות ותרבויות שלא הכרתם ונמצאים כאן ממש מתחת לאף.

מלאכי השביל: אנשים טובים באמצע הדרך

אחת החוויות המרתקות והיפות בשביל ישראל הוא המפגש עם ‘מלאכי השביל’. אלו אנשים שדואגים לשלומם של המטיילים, בהתנדבות כמובן, ונותנים להם מקום ללון, מקלחת חמה, אירוח לקפה, סיוע בהטמנות מים במדבר, רשות להשתמש בחצר להקמת אוהל ועוד. קיימת רשימה של “מלאכי שביל”, בה כדאי לכם להצטייד לפני היציאה למסע. אלו מסוג הדברים שיש  רק כאן, בישראל, והמטיילים בשביל ישראל מעידים שהטיול רק האיר להם זאת יותר.

מתי כדאי לצאת לדרך?

העונות המומלצות לטיול ב’שביל ישראל’ הן תחילת הסתיו והאביב. יש לשים לב מאיזה צד של השביל תרצו להתחיל כאשר החלק הדרומי הוא כמובן יותר קשה. מומלץ להתחיל מצפון לדרום כדי להתרגל לתנאים של השביל ולמאמץ הפיזי.

מזג האוויר הוא פרמטר חשוב, ואם תטיילו נכון תוכלו להנות מהשביל גם בתקופות החמות יותר. ב’לטייל נכון’ הכוונה היא שכאשר יש ימי שמש חמים כדאי מאוד להתחיל את היום עוד לפני הזריחה (4 בבוקר היא לא מילה גסה) וללכת עד עשר בבוקר לערך, ושם למצוא לכם פינת צל שתחזיק מעמד עם  צל ל-5 שעות הקרובות ושם לרבוץ מוגנים משמש קופחת עד שלוש אחר הצהרים בערך, ולהתחיל ללכת עד שמתחיל להחשיך. את זמן ההפסקה אפשר לנצל לנמנום, בישול הארוחה המרכזית של אותו היום, משחקי חברה, איוורור הרגליים מהנעליים והבגדים מהגוף.

רוצים להישאר מעודכנים? הירשמו לניוזלטר שלנו

המומלצים שלנו