קשה באימונים, קל בהייטק

תכנית אימונים חדשנית ללימודי קוד ותוכנה של עמותת תפוח פותחת מזמינה אתכם להשתלבות מהירה במקצועות ההייטק והזדמנות ייחודית לקחת חלק בסיירת התכנות הישראלית.

סיימנו את הטירונות… עוד מחנה אימונים?

אל תבהלו מהשם, אמנם קוראים לזה BootCamp אבל מדובר במחנה אימונים בו לא תזדקקו למד דופק או למגיני זיעה, כי כאן האימון הוא מחשבתי, אימון לראש. ה-Bootcamp הינו מודל הכשרה ייחודי ואינטנסיבי לתפקידי Junior Fullstack Developer. קצת כמו ממר"ם באזרחות.

דרך הבוטקאמפ תוכלו לקבל חיבור לתעשיית ההייטק כבר מתחילת הדרך. הסילבוס של התכנית, כלומר תכנית הלימודים נבנתה יחד עם טובי המתכנתים, מנהלי צוותים ומנהלי מחקר ופיתוי, VP R&D מחברות היי-טק מובילות בהן Palo Alto Networks, Verizon Media.

בתכנית תקבלו הזדמנות לבקר במשרדים של חברות הייטק שונות ולקבל עזרה ממתכנתים שכבר עובדים בתעשייה. זהו הצ'אנס שלכם להרשים וליצור חברויות עסקיות שיעזרו לפיתוח האישי והמקצועי שלכם.
בנוסף לכל הידע הטכני שתצברו בקורס, תיחשפו להרצאות מומחים בתעשייה ותרכשו סט כלים להתמודדות פרקטית בשוק העבודה.

למה לנו מחנה אימונים ולא מסלול מסודר של תואר?

נכון שאמא אמרה שלעשות תואר ייתן לנו עבודה, אבל בעולם החדש יותר ויותר אנשים מבינים שהאקדמיה היא לא המקום היחיד לרכישת מקצוע ולהכנה לעולם התעסוקה. לימודי תואר באוניברסיטה או במכללה יכולים לקחת כשלוש שנים כייפיות וחוויותיות, אבל בגלל שרוצים להשקיע בלימודים, קשה לעבוד במקביל מה שאומר שמרוויחים פחות בתקופה הארוכה הזאת.

הרבה פעמים האקדמיה קצת מנותקת כי היא לא מקיימת קשר ממשי מספיק עם פרקטיקות של איך אשכרה עובדת התעשייה. לעומת זאת, בוטקאמפים לוקחים חצי שנה, מלאים בעשייה יום יומית ועוזרים במציאת עבודה.
על פי סקר שנערך בקרב מעסיקים בחברות הייטק מובילות, לגבי בוגרי מחנה האימונים – נמצא כי 80% אמרו שבוגרי הבוטקמפ הם טובים באותה מידה כמו בוגרי האקדמיה, או אף יותר.

היום הטכנולוגיה היא לא רק בעולם ההייטק אלא חלק בלתי נפרד ממקומות כמו עולם הבנקאות, הקמעונאות ועוד. (תוכנות ניהול Big Data בבנקאות או ניהול חנויות eCommerce , חנויות מקוונות בקמעונאות). כך שבעזרת הלימודים המידע שתרכשו, תוכלו להשתלב במקומות עבודה מגוונים, ולא אך ורק בתעשיית ההייטק.

תוך 14 שבועות, ב-5 ימים בשבוע תקבלו 600 שעות לימוד ותרגול מעשי בהנהגת צוות מקצועי, עם חיבור לחברות ההייטק המובילות וליווי תעסוקתי. בקורס תקבלו סביבת לימוד תומכת ומדרבנת שמאפשרת מיקוד במטרה.

העמותה פועלת בפריסה ארצית, מקריית שמונה בצפון ועד אילת בדרום בתפעול צוות של 250 מדריכים מקצועיים המגיעים לכ – 80,000 מוטבים בשנה שזוכים בהכשרה בהכשרה טכנולוגית משמעותית ואפקטיבית.

למי מתאים הבוטקמפ?

אם השתחררתם מהצבא לאחר שתרמתם את מיטב שנותיכם בשירות קרבי לדוגמא, אם לא שירתתם בתפקיד טכני אבל אתם אנשים אנליטיים ויש לכם אנגלית טובה מאוד – מחנה האימונים של עמותת 'תפוח' בשיתוף פעולה עם רשות החדשנות יכול להתאים לכם.

כדי להירשם לבוטקטמפ של עמותת 'תפוח' וללמוד תכנות אין חובה בידע מקדים. הייחודיות של התכנית היא בבחירת משתתפים על פי היכולות האישיות, בכושר ההתמודדות שלהם עם מצבים מורכבים ופתרון בעיות. התכנית יכולה להתאים לכם מאוד אם אתם אנשים שאוהבים ללמוד לבד, כאלו שלא צריכים בוס או מפקד שיישב לכם על הראש, אבל גם חשוב שתהיו כאלו שיודעים לעבוד בצוות.

אם אתם אנשים שאוהבים לפתור בעיות ובא לכם לעבוד בסביבת עבודה דינמית הקורס הזה בהחלט יכול להתאים לכם. כמו כן, אם יצא לכם להתעסק בתכנות במסגרת הלימודים בתיכון, או אפילו לבד בבית – זה פלוס גדול שייתן לכם בוסט רציני בהמשך הלימודים ובבניית הקריירה.

איך מתקבלים אחר כך לעבודה?

נשמע כמו הרבה מידע? אל חשש אתם לא תהיו לבד. במסגרת הבוטקמפ תשבו עם אנשים כמוכם שאוהבים את עולם התכנות ורוצים ללמוד. גם כאשר הקורס ייגמר תקבלו ליווי אישי עד שתמצאו תעסוקה.
הליווי שם דגש על רכישת מיומנויות רכות (Soft Skills) שיסייעו לכם, בוגרי התכנית במציאת עבודה בתחום. איך זה עובד ומה מקבלים?

  • סדנאות תעסוקה מעשיות שיכינו אתכם בצורה הטובה ביותר לראיונות עבודה.
  • הדרכות על איך לכתוב קורות חיים בצורה נכונה.
  • שיטות לאיך להשתמש ב LinkedIn ולהגיע למעסיקים הרצויים.

עמותת תפוח הוקמה בשנת 2000 על מנת ליצור גשר בין לב ההייטק והסייבר הישראלי שמרוכז בעיקר באזור גוש דן, לבין אזורים מרוחקים מבחינה גיאוגרפית וחברתית. מטרת העמותה היא לאפשר שוויון הזדמנויות בהשתלבות בכלכלה ובחברה הישראלית, גם לאלו המגיעים מנקודת זינוק שונה.

מטרת העל היא לצמצם את הפערים התעסוקתיים במדינה על ידי הפעלת תכניות הכשרה למתחילים ולמתקדמים בתחומי הטכנולוגיה, התעסוקה ופיתוח כישורי חיים.

לכן, עמותת 'תפוח' מעניקה מלגות וסבסוד למימון התואר לקהלי יעד של העמותה כגון: נשים או אנשים שגרים בפריפריה וכו'. כדאי לבדוק באתר אם אתם משתייכים לחלק מהאוכלוסיות ואולי תקבלו זכאות למלגה.

לפרטים ולהרשמה: https://www.appleseeds.org.il/bootcamp19