מטיילים ומכירים: מיזם נפגשים בשביל ישראל

יש לכם כמה חודשים פנויים אחרי השחרור מצה"ל? נצלו אותם לטייל, להיפגש וללמוד. פרויקט 'נפגשים בשביל ישראל' לזכרו של סמ"ר אבי אפנר, מפגיש אלפי ישראלים, צעירים ומבוגרים, במסע חווייתי, שהוא הרבה יותר מטיול.
ההרשמה נפתחה.

נפגשים בשביל ישראל
כבר 12 שנה, בחודשי החורף עד לחודשי האביב, יוצאים אלפי ישראלים, ומאות צעירים וחיילים משוחררים מהבית, ומצטרפים למסע בשביל ישראל. המסע, שמתקיים במשך כחודשיים עד לפני יום העצמאות, הוא מסע רגלי לאורך שביל ישראל, שבו נפגשים ישראלים מכל קצוות החברה הישראלית, מטיילים, מכירים, לומדים, נוגעים בשאלות יסוד של החברה הישראלית, וזוכים לחוויה משמעותית ומעצימה. הפרויקט הוקם לזכרו של סמ"ר אבי אפנר, שנהרג באסון המסוקים ושותפים בו מדרשת אורנים, קק"ל וצו פיוס.

המסע מתחיל מדרום (הרי אילת) עד לצפון (שאר ישוב). כל יום נפתח בטקס קצר ובו היכרות בין הצועדים, והקדשת היום לזכר נופל. בצהריים ישנה עצירה במסלול ללימוד בקבוצות, מפגש ושיחה בין המשתתפים במסע, על בסיס טקסטים מהמקורות השונים. בסוף כל יום מתקיימת פגישה עם אישיות בחברה הישראלית – איש אקדמיה, רב, מנהיג ציבור, עיתונאי או אמן. המסע השנה הוא בסימן "שיר ארץ" ומוקדש לדילמות ולשאלות המלוות אותנו בחיינו בחברה הישראלית.

"נפגשים בשביל ישראל הוא מסע של הכרות עם נופי הארץ ועם החברה הישראלית, המנציח את כל הנופלים במערכות ישראל ובפיגועי הטרור" אומרת רעיה אפנר, מנהלת ומייסדת המסע, אימו של סמ"ר אבי אפנר ז"ל. "אני מזמינה אתכם,
חיילות וחיילים לאחר השירות הצבאי, רגע לפני המחויבויות האזרחיות – להצטרף, להכיר את שבילי הארץ דרך הרגליים הלב והנשמה, להרחיב את השיח החברתי ולפגוש את החברה הישראלית על גווניה".

ניתן להצטרף למסע כולו או להצטרף לימים בודדים, בעלות סמלית או במתן תרומה. ההרשמה דרך אתר נפגשים בשביל ישראל.